Džiazo festivalio širdis tirpdys romantiškasis Frank McComb

Gera muzika geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis – su šiuo šūkiu jau 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis birželio pirmąjį savaitgalį tradiciškai pakvies ne tik pasiausti skambant garsiausiems pasaulio džiazo ritmams, bet ir pasinerti į romantikos sūkurį. Ši užduotis šiemet patikėta soulo bei džiazo muzikos vokalistui ir instrumentalistui iš Jungtinių Amerikos Valstijų Frank McComb.

Frank McComb1

„Šiųmetinis festivalis išties išskirtinis, mat vyks tuo pat metu, kai į Klaipėdą atplauks didžiųjų burlaivių regatos „Baltic Tall Ships Regatta” laivai. Tikriausiai negali būti nieko romantiškesnio, nei stebėti saulei leidžiantis jūroje bangas skrodžiančius įspūdingo grožio burlaivius. Tad būtų nedovanotina klaida, jei festivalio žiūrovų šiemet nepamalonintumėme romantikos kupinomis Frank McComb dainomis, neabejotinai tapsiančiomis ne vienos festivalyje apsilankysiančios įsimylėjėlių poros meilės simboliu”, – sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

F. McComb muzika rimtai susidomėjo būdamas 13-os, kai jo teta jį pradėjo mokyti groti pianinu. Jau po poros metų jis pradėjo aktyviai koncertuoti įvairiuose naktiniuose klubuose. Šiandien F. McComb – tai didžiulį pripažinimą JAV pelnęs soulo ir džiazo muzikos atlikėjas, išskirtinai vertinamas už savo, kaip vokalisto ir muzikos kūrėjo, talentą. Beje, jis dažnai prilyginamas tokiems muzikos grandams, kaip Donny Hathaway ar Stevie Wonder. Klaipėdoje F. McComb pasirodys kartu su savo grupe.

F. McComb pasirodymą Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje pristato Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje.

Plazdenančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme. Šių metų festivalio programoje – „The Original Blues Brothers Band”, Saskia Laroo, Frank McComb ir dar daug kitų pasaulinio lygio džiazo žvaigždžių.

XXI Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu Lietuvos uostamiestis taps ir tarptautinės didžiųjų burlaivių regatos „Baltic Tall Ships Regatta 2015″ (birželio 5–8 d.) starto uostu. Iš viso pirmąjį vasaros savaitgalį Klaipėdoje laukiama daugiau nei 20 įspūdingų laivų, pusė kurių – didieji, A ir B klasėms priskiriami burlaiviai. Tarp jų ir pats didžiausias Lenkijos burlaivis – 108 m ilgio „Dar Młodzieży”. Lietuvai šių metų regatoje atstovaus trys laivai – jachta „Lietuva”, škuna „Brabander”, ir Visagino buriuotojų klubui atstovaujanti jachta „Tineke”.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis – birželio 5–7 d. Kruizinių laivų terminale.

Leave a Reply