Džiazo festivalio scenoje – net trys orkestrai

Daugybę garsiausių pasaulio džiazo žvaigždžių klaipėdiečiams ir miesto svečiams birželio pirmąjį savaitgalį dovanosiantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pakvies ir į tikrą džiazo orkestrų „regatą”. Tiesa, ši regata, kurioje dalyvaus muzikantai iš Norvegijos, Kazachstano ir Lietuvos, vyks ne vandenyje, kaip įprasta, o festivalio scenoje.

dziazo_orkestras_Loen1

Džiazo orkestras iš Norvegijos „Løen”. Organizatorių nuotr.

„Džiazo orkestras – tai džiazo muzikos olimpas. O šiųmetinio festivalio scenoje jų – net trys. Tad jų pasirodymas – lyg savotiška džiazo orkestrų regata, publikai dovanosianti tūkstančius džiazo muzikos natų”, – sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Startą šiai muzikinei regatai duos džiazo orkestras iš Norvegijos „Løen”. Tai jau savo pripažinimą Norvegijoje pelnęs orkestras, aktyviai dalyvaujantis bendruose projektuose ir pasirodymuose su žymiausiomis šios šalies džiazo žvaigždėmis. Beje, šio orkestro gretose esama ir lietuvio – profesionalaus trimitininko bei buvusio grupės „Old city band” nario Irmanto Norkaus.

Muzikinės regatos estafetę iš „Løen” perims aistringieji kazachai – „Big Band Astana”. Šis orkestras savo gyvavimo istoriją skaičiuoja dar nuo 1980 m., o jo repertuare – ne tik garsiausi džiazo muzikos hitai, bet ir šiuolaikinių Kazachstano kompozitorių kūriniai ar „sudžiazintos” tautinės melodijos. „Big Band Astana” gali drąsiai pasigirti tuo, kad aktyviai bendradarbiauja su žymiausiais Kazachstano kompozitoriais, o orkestro sudėtyje esama ne vieno tarptautinio konkurso laureato.

Na, o prie finišo linijos stos nors dar tik prieš mažiau nei dvejus metus susibūręs, bet daugeliui uostamiesčio džiazo gerbėjų jau gerai žinomas Klaipėdos džiazo orkestras, tikras Vakarų Lietuvos džiazo ambasadorius.

Pasak I. Grubliauskienės, Klaipėdos džiazo orkestras vienija vienus geriausių, išraiškingiausių ir aktyviausių regiono džiazo muzikantų bei atstovauja krašto džiazo muzikos kultūrai visoje Lietuvoje.

„Klaipėda neįsivaizduojama be džiazo muzikos jau ne vieną dešimtmetį, o džiazas jau tapo simbolišku uostamiesčio kultūros kamienu. Kaip atrodytų medžio kamienas be lapų šnarėjimo ar žaibas be griaustinio dundėjimo? Tad ir Klaipėdos džiazo orkestro misija aiški – kad lapai sušnarėtų ir griaustinis sudundėtų, o Klaipėdos muzikinė kultūra įgautų dar ryškesnį džiazo atspalvį”, – sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė.

Plazdenančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme. Šių metų festivalio programoje – „The Original Blues Brothers Band”, Saskia Laroo, Frank McComb, Sharrie Williams ir kitos pasaulinio lygio džiazo žvaigždės.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis – birželio 5–7 d. Kruizinių laivų terminale.

XXI Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu Lietuvos uostamiestis taps ir tarptautinės didžiųjų burlaivių regatos „Baltic Tall Ships Regatta 2015″ (birželio 5–8 d.) starto uostu. Iš viso pirmąjį vasaros savaitgalį Klaipėdoje laukiama daugiau nei 20 įspūdingų laivų, pusė kurių – didieji, A ir B klasėms priskiriami burlaiviai. Tarp jų ir pats didžiausias Lenkijos burlaivis – 108 m. ilgio „Dar Młodzieży”. Lietuvai šių metų regatoje atstovaus trys laivai – jachta „Lietuva”, škuna „Brabander” ir Visagino buriuotojų klubui atstovaujanti jachta „Tineke”.

Leave a Reply