Augančios džiazo žvaigždės – „Emilija Bucci Band“ ir „The Bleach Band“

28-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio programoje, kaip ir kasmet, išvysite ryškiausias improvizacinio muzikos žanro žvaigždes, užtikrintai žengiančias į sceną, sutinkamas ir išlydimas gausiomis ovacijomis ir neabejojančias jų atliekamos muzikos poveikio galia. Tokie scenos grandai, kaip Karl Frierson (JAV, Vokietija), Tal Babitzky (Izraelis), Mattan Klein (Izraelis), Bob James (JAV) ar Olga Lukačeva (Ukraina) sutinkami susižavėjusių žiūrovų šūksniais dar prieš suskambant pirmiesiems akordams.

„The Bleach Band“. Organizatorių archyvo nuotr.
„The Bleach Band“. Organizatorių archyvo nuotr.

Tačiau visos muzikos žvaigždės kažkada į sceną žengė pirmą kartą ir su nerimu laukė publikos reakcijos. Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatoriai kasmet suteikia sceną jauniems, perspektyviems atlikėjams. Šiemet į ją pakils du šaunūs kolektyvai, kurių kelias į žvaigždes dar tik prasideda: „Emilija Bucci Band“ ir „The Bleach Band“.

Emilija Bučinskaitė. Organizatorių archyvo nuotr.
Emilija Bučinskaitė. Organizatorių archyvo nuotr.

EMILIJA BUCCI BAND. Jauna, ambicinga ir neabejotinai perspektyvi dainininkė Emilija Bučinskaitė, ką tik baigusi muzikos studijas Vilniaus kolegijoje, festivalio scenoje pasirodys su savo grupe: Olandijos Prins Claus konservatorijos studentais Jonu Filmanavičium (mušamieji) ir Jokūbu Taločka, neseniai įsiliejusiu į Mindaugo Stumbro kvintetą (bosinė gitara ir klavišiniai), bei Gediminu Strupinsku, pernai baigusiu studijas Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijoje, šiuo metu grojančiu Kauno bigbende. Tai nepaprastai talentingi ir ambicingi jauni žmonės, kurie puikiai žino, kad užkariauti klausytojų širdis nėra lengva, tačiau būtina, norint siekti profesinių aukštumų. „Emilija Bucci Band“ programoje skambės žinomi džiazo standartai, soul bei r&b muzikos kūriniai.

The BLEACH BAND – jaunų muzikantų kolektyvas, per dvejus gyvavimo metus spėjęs sudalyvauti dešimtyse festivalių ir konkursų. Grupė didžiuojasi jiems tekusia galimybe įrašyti bendrą kūrinį su nuostabia amerikiečių džiazo vokaliste, pianiste, dainų autore ir aranžuotoja, „Grammy“ nominante Nicole Zuraitis (JAV). Grupėje groja E. Balsio menų gimnazijos moksleiviai ir S. Šimkaus konservatorijos studentai: Anton Cifirov (klavišiniai), Polina Timofejeva (mušamieji), Elzė Grubliauskaitė (bosinė gitara) ir Beatričė Marcinkutė (elektrinė gitara). Šiais metais prie grupės prisijungė ir ukrainietis Vitalii Nepomniachtchi, kuris buvo priverstas trauktis iš Odesos prie jo gimtojo miesto pradėjus artintis okupacinei kariuomenei. Šiuo metu Vitalii gyvena Klaipėdoje, studijuoja S. Šimkaus konservatorijoje ir nekantriai laukia, kada vėl galės groti savo šalies publikai. „The Bleach Band“ pasirodymo metu išgirsite gerai žinomų kūrinių aranžuotes, persipynusios su džiazo, funk’o muzikos elementais, papildytas jaunatvišku entuziazmu ir trykštančia energija.

„Jauniems atlikėjams būtinas koncertų organizatorių ir publikos palaikymas. Jeigu padėsime jiems augti, netruks ateiti diena, kai jų geis didžiausios pasaulio scenos. Tai mūsų pareiga. Nepamirškite palaikyti jaunųjų muzikantų liepos 7 dieną“, – ragina festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks 2022 m. liepos 6–9 d. Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami!

Klaipėdos pilies džiazo festivalio informacija

Leave a Reply