Anastasia Bukina & Kauno bigbendas – su meile iš Odesos!

Karas ir muzika – ar tai suderinama? Taip, jeigu kalbama apie Odesa – ypatingą daugiakultūrį miestą, kurio gyventojai nuo seno garsėja išskirtiniu humoru ir gebėjimu jausmus transliuoti per muziką. Klaipėdos pilies džiazo festivalį ir „Odessa Jazz Fest” daugelį metų sieja nuoširdi draugystė. Karo baisumus išgyvenanti Odesa, kaip ilgametės draugystės ir nepaprasto dėkingumo ženklą už visokeriopą lietuvių paramą kraujuojančiai Ukrainai, dovanoja aksominio balso savininkės, džiazo vokalistės Anastasijos Bukinos pasirodymą, kurį išvysite XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje.

Anastasija Bukina. Organizatorių archyvo nuotr.

„Dainininkė, kurios balsas priverčia sustoti net įmantriausio klausytojo širdį. Jos aksominis tembras yra nepamirštamas… – apie Anastasijos Bukinos vokalą atsiliepė legendinės grupės „Deep Purple“ bosistas Glennas Hughesas. – Ši mergina išplėšė mano širdį vienu vieninteliu kūriniu „Don’t explain“. Išties, šios džiazo deivės neįmanoma nepamilti, neįmanoma nesižavėti, neįmanoma pamiršti…“

Per daugelį scenoje praleistų metų, dalyvaudama įvairiuose muzikiniuose projektuose, ji liko ištikima džiazo tradicijai ir panašu, kad kurso neketina keisti.

Gimė Anastasija Odesoje. Jos tėvai anksti įžvelgė mergaitės talentą – vos 5-erių atvedė į teatro studiją, kur prasidėjo būsimosios džiazo žvaigždės pirmieji žingsniai link olimpo. Čia ji pradėjo dainuoti vaikiškas arijas ir vaidinti spektakliuose. Būdama 7-erių jau mokėsi Odesos muzikos mokykloje, fortepijono klasėje, o 15-os įstojo į Odesos muzikos meno ir kultūros kolegiją, kur mokėsi estrados bei džiazo vokalo ir baigė su pagyrimu. Dar vėliau ji įgijo aukštąjį išsilavinimą Kijevo universitete.

Šiandien Anastasija yra daugelio muzikinių projektų dalyvė, konkursų nugalėtoja, vokalo mokyklos įkūrėja ir pedagogė, „Anastasia Bukina group“ lyderė ir įstabi vokalistė, kurios autoritetą džiazo pasaulyje įrodo bendri pasirodymai su tokiomis pasaulinės scenos žvaigždėmis, kaip Karlas Friersonas, Frankas Parkeris, Ray Brownas, Gabrielle Goodman ir daugeliu kitų.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje Anastasija Bukina pasirodys kartu su Kauno bigbendu, be kurio sunkiai įsivaizduojamos džiazo šventės. Kauno bigbendas, įkurtas netrukus po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, jau tris dešimtmečius yra neatsiejama visos Lietuvos džiazo kultūros dalis. Profesionalaus orkestro meistriškai atliekama orkestrinio džiazo klasika ir šiuolaikinio džiazo kompozicijos skamba prestižinėse koncertų salėse bei daugiatūkstantinėse arenose, o liepos 9 d. (šeštadienį) nuskambės drauge su aksominiu Anastasijos Bukinos vokalu. Nepraleiskite šio pasirodymo – palaikymas aplodismentais Ukrainai yra ne mažiau svarbus nei humanitarinė ir finansinė parama.

XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks 2022 m. liepos 6–9 d. Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami!

Leave a Reply