„Duettissimo“ kūrybinės veiklos dešimtmetį minės Klaipėdos koncertų salėje

„Duettissimo” pavadinimu dešimt metų koncertuojantys atlikėjai: smuikininkė Dalia Dėdinskaitė ir violončelininkas Glebas Pyšniakas uostamiestyje pristatys ir dvigubą vinilinę plokštelę. Į koncertą, skirtą veiklos dešimtmečiui paminėti, duetas kvies lapkričio 16 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje (KKS).

„Duettissimo“. KKS archyvo nuotr.
„Duettissimo“. KKS archyvo nuotr.

D. Dėdinskaitę ir G. Pyšniaką uostamiesčio publika prisimena kaip buvusius Klaipėdos kamerinio orkestro artistus. D. Dėdinskaitę – kaip orkestro koncertmeisterę, G. Pyšniaką – violončelių grupės koncertmeisterį. „Nors pačioje Klaipėdoje dirbome ir gyvenome gana trumpą laiko tarpą, tačiau būtent čia atradome draugus visam gyvenimui, užmezgėme ne vieną mums svarbią sceninę partnerystę, turime keletą mėgstamiausių vietų, kurias visuomet aplankome. Sugrįžti į Klaipėdos koncertų salę mums visuomet yra didelis ir malonus įvykis. Žinome, kad tarp publikos išvysime daug širdžiai mielų žmonių. Labai laukiame mūsų artėjančio vizito”, – apie ryšį su KKS ir jos publika pasakojo G. Pyšniakas.

D. Dėdinskaitė ir G. Pyšniakas jau daug metų kartu tiek scenoje, tiek ir už jos ribų. „Nieko negali būti intymiau muzikoje, negu smuiko ir violončelės duetas“, –  teigia atlikėjai. Dueto pavadinimą inspiravo V. Barkausko kompozicija „Duettissimo“. Savo programoms D. Dėdinskaitė ir G. Pyšniakas atlikti renkasi mažiau žinomus, dar neatrastus XX–XXI a. kompozitorių kūrinius. Dueto interpretacijos pasižymi giliu emocionalumu, ypatinga atlikimo kultūra ir vienas kito pajautimu ansamblyje.

 „Duettissimo“ koncerte skambės kūriniai, tapę naujos vinilinės plokštelės dalimi. Pasak dueto, tai vieni svarbiausių opusų, lydėjusių juos ne vienerius metus – Zoltáno Kodály, Pēterio Vasko ir Bohuslavo Martinů kūryba. Kita programos dalis – nauji dueto repertuaro kūriniai. Vienas jų – kompozitorės Loretos Narvilaitės opusas „Artimos tolumos“, sukurtas tarptautinio Thomo Manno festivalio užsakymu, Klaipėdoje skambės pirmą kartą.

„Džiaugiamės, kad mūsų plokštelės viršelį puošia ir „Duettissimo“ koncertus palydi Mindaugo Juodžio tapybos darbai, kurie gimė drobėse skambant „Duettissimo“ akordams. Mindaugo tapybos darbus išvys ir uostamiesčio publika mūsų koncerte“, – apie menininkų kūrybinį bendradarbiavimą pasakoja atlikėjai.

D. Dėdinskaitė ir G. Pyšniakas yra tarptautinių konkursų laureatai. Mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau studijas tęsė Austrijos sostinėje Vienoje. Jie koncertuoja daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje. D. Dėdinskaitė ir G. Pyšniakas pasirodo kaip solistai su simfoniniais ir kameriniais orkestrais Lietuvoje ir užsienyje.

Koncerto vedėja – Gerūta Griniūtė.

Į koncertą, skirtą „Duettissimo” kūrybinės veiklos dešimtmečiui, klausytojai kviečiami 2022 m. lapkričio 16 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply