„Dėlionė orkestrui V”: koncertas ateina pas jus!

Neateisite į koncertą – koncertas ateis pas jus! Taip žaismingai galime apibūdinti jau tradicija tapusią Klaipėdos kamerinio orkestro (KKO) programą „Dėlionė orkestrui V”. Visą birželio 1 dieną, penktadienį, skirtingu metu įvairiose miesto erdvėse bus surengti trumpi KKO kamerinių ansamblių koncertai, o vakare Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje susirinks ir koncertuos visas orkestras.

KKO_delione_foto_V_Petrikas

Klaipėdos kamerinis orkestras. Vytauto Petriko nuotr.

„Šis žaidimas labai smagus, nes koncertams pasitaiko labai neįprastos erdvės, mums labai svarbu atrasti klausytoją netikėtoje vietoje”, – sako projekto iniciatorius ir orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus.

Birželio 1 dienos planuose pasižymėkite šiuos laikus ir vietas: 10.00 val. Klaipėdos vaikų ligoninė (K. Donelaičio g. 7), 12.00 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kiemas (Bažnyčių g. 4), 14.00 val. Klaipėdos laikrodžių muziejus (Liepų g. 12), 16.00 val. sporto ir sveikatingumo klubas „Impuls” (Liepų g. 53A) ir 20.00 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia (Savanorių g. 4).

Koncertai vyks Tarptautinę vaikų gynimo dieną, todėl keli pasirodymai bus skirti visai šeimai ir skambės vietose, kur dažnai lankosi suaugusieji su vaikais. Taip pat vaikai koncertuos kartu su KKO atlikėjų ansambliais kaip solistai. Jie ne tik gros, bet ir dainuos. Lankytojus, atėjusius pasportuoti ir pasisemti sveikatos į klubą „Impuls”, pasitiks žvalumo ir energijos suteikiantys kūriniai. Šiame renginyje pasirodys šokantys vaikai. O vakarinis viso orkestro koncertas Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje bus socialinė akcija, nes jo klausysis ir vaikai, turintys negalią. Jame kaip solistai pasirodys Viktoras Gerasimovas, dainuojantis retu sopranino balsu, ir KKO lyderis violončelininkas M. Bačkus.

KKO yra vienas jauniausių Lietuvos kamerinių orkestrų, tačiau jo dinamiškumas ir profesionalumas yra žinomas ir už Lietuvos ribų. Kolektyvas aktyviai siekia stimuliuoti ir šviesti savo auditoriją, pateikdamas plačią įvairių epochų muzikinių stilių ir žanrų paletę nuo baroko iki šių dienų ir uostamiestyje kurdamas naujas orkestro koncertų tradicijas. Viena tokių – jau penktoji orkestro ansamblių kelionė neįprastomis miesto erdvėmis.

„Kam miestui ir valstybei reikalingas menas, jeigu jis yra užsidaręs pats savo kiaute ir groja tik tiems snobams, kurie neva supranta meną, bet iš tiesų jo net neįvertina? O tiems žmonėms, kuriems, atrodo, apskritai meno nereikia, groti būtina, nes gal jie net nežino, kad jiems ta muzika patinka. Galbūt tik taip galima juos supažindinti, sukelti emocijas ir norą atrasti muziką iš naujo”, – viename interviu sakė M. Bačkus.

„Dėlionės orkestrui V” programa

10 valandą Klaipėdos vaikų ligoninėje (K. Donelaičio g. 7) sveikstančių mažųjų pacientų rytinę nuotaiką pakels KKO ansamblis ir solistai – įvairaus amžiaus vaikai, besimokantys Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje ir kitose mokyklose. Išgirsite gražiausią klasikinę muziką – J. S. Bacho, W. A. Mozarto, A. Piazzollos ir kitų genijų kūrybą.

12 valandą susitiksime ir dainuosime senamiestyje – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kiemelyje (Bažnyčių g. 4). Čia orkestrantų ansamblis akompanuos mokytojų Aušros Smičiūtės-Butkevičienės, Livijos Trakumienės bei Audriaus Trakumo ugdomiems vaikams ir jaunimui iš Džiazinio meno raiškos studijos „Junior City Jazz” ir S. Šimkaus konservatorijos džiazinio dainavimo skyriaus. „My favourite things”, „My funny valentine”, „Route 66″ – tai tik keli visiems puikiai žinomi programos kūriniai, skambėsiantys vidurdienio koncerte.

Kai visi Klaipėdos laikrodžių muziejaus laikrodžiai (Liepų g. 12) rodys 14 valandą, patys jauniausieji talentai, lydimi KKO kamerinio ansamblio, atliks įvairią ir smagią programą. Šį koncertą vainikuos L. Mozarto „Vaikiškoji simfonija”. Ilgai manyta, kad jos autorius buvo kompozitorius J. Haidnas. Vėliau muzikos tyrėjai nusprendė, kad tikrasis simfonijos kūrėjas yra garsiojo kompozitoriaus W. A. Mozarto tėvas L. Mozartas. „Vaikiškoji simfonija” sukurta ne tik styginiams, bet ir žaisliniams instrumentams.

Vaikai šoka pagal klasikinę muziką? Taip! 16 valandą sporto ir sveikatingumo klube „Impuls” (Liepų g. 53A) pritariant styginiams šoks 6 metų ir vyresni vaikai. Juos parengė choreografės Aušra Krasauskaitė-Berulė, Beata Molytė, Saida Saldukaitė ir Gintarė Marija Ščavinskaitė. Mažus ir didelius išjudins A. Vivaldi „Pavasaris”, L. Delibes Valsas, kita klasikinė ir net šiuolaikinių kompozitorių muzika!

„Dėlionė orkestrui V” bus pabaigta rinkti 20 valandą Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje (Savanorių g. 4), kurioje taip pat muzikuos ir vaikai. Baigiamajame koncerte išgirsime ir labai reto tipo balsą – sopraniną Viktorą Gerasimovą. Solistų amplua pasirodys ir orkestro nariai – meno vadovas ir violončelininkas Mindaugas Bačkus, altininkai Anna Luiza Aleksandrow Bertash ir Ivan Bertash.
Visai šeimai skirta gyvos muzikos diena jau čia pat! Ar jau suplanavote savo koncertų maršrutą?

Visi birželio 1 d. koncertai – nemokami! Surinkime orkestro dėlionę kartu!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply