„Dedikacija 8 1/2″: kamerinės muzikos garso takelis

Tiek sėkmingas koncertas, tiek ir įkvepiantis filmas turi bendrą elementą – įspūdingą garso takelį. Didelę puokštę tokių yra padovanojusi žinoma asmenybė kino istorijoje – italų kompozitorius Nino Rota. Jo talentą akademinei kūrybai užgožia muzikos komponavimas garsiems filmams, pavyzdžiui, „Krikštatėviui”. Kovo 1 dieną, trečiadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje svečiuosis charizmatiški jaunosios kartos atlikėjai – fleitininkas Vytenis Gurstis, smuikininkė Justina Auškelytė ir pianistė Akvilė Šileikaitė.

Auskelyte_Sileikaite_Gurstis

Justina Auškelytė, Akvilė Šileikaitė ir Vytenis Gurstis. KKS archyvo nuotr.

Pirmąją kalendorinio pavasario dieną jie naujam gyvenimui prikels rečiau koncertų sales pasiekiantį repertuarą, kuriame, be Nino Rota’os kamerinės kūrybos, dar skambės Philippe’as Gaubertas, Maurice’as Ravelis ir Mike’as Moweris.

„Krikštatėvis”, „8 1/2″, „Pasiklydę vertime” – tik kelios pasaulinio garsumo juostos, prie kurių sėkmės prisidėjo Nino Rota’os muzika. Kino režisūros elito atstovai – F. Fellini, R. Catellani, F. F. Coppola, S. Bondarčiuk ir kiti – neatsispyrė šio kompozitoriaus talentui ir taip jį XX amžiuje išgarsino kaip kino muzikos kūrėją. Tačiau N. Rota greta plėtė ir akademinės muzikos repertuarą: sukūrė 11 operų, 11 koncertų skirtingiems muzikos instrumentams ir orkestrui, kūrinių kameriniams ansambliams ir fortepijonui.

Koncerto atlikėjas fleitininkas Vytenis Gurstis – nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas, bakalauro laipsnį įgijęs Londono Karališkojoje muzikos akademijoje pas vieną ryškiausių fleitos asmenybių prof. Williamą Bennettą. Magistro studijas jis tęsė Kelne, Vokietijoje, o šiuo metu yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doktorantas. Vytenis nuolat koncertuoja Europoje, aktyviai dalyvauja ir Lietuvos muzikiniame gyvenime – kaip solistas ar orkestro narys, įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje, su orkestrais: Lietuvos nacionaliniu, Kameriniu, Šv. Kristoforo, MasterWorks festivalio ir Pforzheimo Bachorchester.

Apdovanota Lietuvos Respublikos prezidentų Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės padėkos raštais už muzikinius nuopelnus Lietuvai, smuikininkė Justina Auškelytė jau spėjo čia sulaukti pripažinimo: ji kviečiama koncertuoti didžiosiose Lietuvos koncertų salėse, griežia solo su pagrindiniais Lietuvos orkestrais bei dalyvauja svarbiausiuose muzikos festivaliuose. 2015 m. apsigynusi magistrės laipsnį prestižinėje Niujorko Juliardo mokykloje, smuikininkė grįžo į gimtąjį Vilnių ir nuo 2016 m. rudens buvo pakviesta užimti asistentės pareigas profesoriaus Jurgio Dvariono klasėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Pianistė Akvilė Šileikaitė kūrybinėje veikloje derina dailę ir muziką. Ji yra klaipėdietė, mokėsi S. Šimkaus konservatorijoje, o dailės paslapčių sėmėsi studijoje „Varsa”. 2015 m. baigė bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuo 2015 m. rudens muzikos žinias gilina Šveicarijoje, Ciuricho menų universitete. Akvilė yra keliolikos tarptautinių konkursų laureatė muzikos ir dailės srityse Vokietijoje, Japonijoje, Belgijoje, Suomijoje, Ukrainoje ir kitur. 2003 m. ji debiutavo kaip solistė su kameriniu orkestru, 2005 m. surengė pirmąją personalinę parodą „Kitaip”. 2015-2016 m. laikotarpiu kartu su prancūzų saksofonininke Valentine Michaud pelnė pirmąsias vietas įvairiuose konkursuose Šveicarijoje. Akvilė aktyviai koncertuoja kaip pianistė ir įvairių kamerinių ansamblių narė Lietuvoje ir svetur, yra įvairių festivalių, muzikinių paramos projektų dalyvė.

Visi koncerto „Dedikacija 8 1/2″ trio nariai ypatingą dėmesį skiria repertuaro gausinimui šiuolaikiniais, naujais ar rečiau atliekamais kūriniais ir kiek netikėtiems įvairių instrumentų tarpusavio „pokalbiams”. Kviečiame į koncertų salę pasiklausyti, kaip instrumentalistų bendravimas atsiskleis šio koncerto garso takelyje.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Leave a Reply