Vėlinėms – choro „Aukuras“ programa

Klaipėdos choras „Aukuras“, vadovaujamas ir diriguojamas Alfonso Vildžiūno, rengia Vėlinėms skirtą koncertą. Ta proga 2021 m. spalio 30 d. 19 val. Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje suskambės žinomo britų chorinės muzikos kūrėjo Johno Rutterio „Requiem“.

Choras „Aukuras“. Vytauto Petriko nuotr.
Choras „Aukuras“. Vytauto Petriko nuotr.

Tiek šis, tiek kiti kompozitoriaus kūriniai yra dažnai atliekami visame pasaulyje. Išsiskiriantys užburiančia garsų harmonija, dainingumu J. Rutterio opusai remiasi geriausiomis prancūzų ir anglų chorinės muzikos tradicijomis.

„Requiem“ – vienas populiariausių ir gražiausių kompozitoriaus darbų. Ši 7 tradicinių dalių sakralinė kompozicija įkvėpta krikščioniškojo tikėjimo apie mirtį ir amžinąjį gyvenimą. Tai viltinga kelionė iš tamsos į šviesą.

Klaipėdos koncertų salėje reziduojantis choras „Aukuras“ yra aktyvus ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos muzikinio gyvenimo dalyvis. Jo repertuarą sudaro įvairių epochų ir stilių bažnytinė bei pasaulietinė muzika, džiazo kompozicijos ir spiričiuelių aranžuotės, edukacinės programos. 2021 m. vasarą choras dalyvavo atliekant operą „Neringa“ „Kuršių nerijos“ festivalyje Juodkrantėje.

Klausytojų dėmesiui:

Spalio 30 d. 18.00 val. – šv. Mišios

19.00 val. – koncertinė programa (nemokamai).

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply