Baigiamasis „Permainų muzikos” akcentas: „Bang on a Can All-Stars”

Festivalio „Permainų muzika” baigiamajame koncerte – kultinis amerikiečių ansamblis „Bang on a Can All-Stars”, šiemet minintis 30 metų kūrybinės veiklos sukaktį. Spalio 7 dieną, šeštadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje jis atliks laiko patikrintos ir naujausios savo įkūrėjų ir meninių lyderių Michaelio Gordono, Davido Lango ir Julios Wolfe muzikos programą „Kelyje”. Ypatingas koncerto svečias – kompozitorius Davidas Langas. Tą pačią dieną nuo 10 val. į KKS susirinkę Lietuvos muzikologai ir užsienio tyrinėtojai konferencijoje analizuos Reformacijos įtaką Lietuvos muzikinei kultūrai.

bang_on_a_can_all_stars

Ansamblis „Bang on a Can All-Stars“ (JAV). Peter Serling nuotr.

Spalio 7 d., šeštadienis, 18.30 val.
„Kelyje”
Ansamblis „Bang on a Can All-Stars” (JAV):
Ashley Bathgate (violončelė), Robert Black (kontrabosas), Vicky Chow (fortepijonas), David Cossin, (mušamieji), Mark Stewart (gitaros), Ken Thomson (klarnetai)
Programa: Michael Gordon, David Lang, Julia Wolfe.

Kultinis amerikiečių ansamblis „Bang on a Can All-Stars”, šiemet minintis 30 metų sukaktį, atvyksta į Klaipėdą pristatyti naujausią savo įkūrėjų ir meninių lyderių Michaelio Gordono, Davido Lango ir Julios Wolfe muziką.

„Bang on a Can All-Stars” visame pasaulyje garsėja savo nepaprastai dinamiškais pasirodymais ir įdomios dabarties muzikos įrašais, kuriuose nebelieka ribų tarp klasikos, džiazo, roko, world ir eksperimentinės muzikos. 1997 ir 2012 metais vykę jo koncertai Vilniuje sukėlė gausias publikos ovacijas. Nes tik „Bang on a Can All-Stars” koncertuose galima patirti energiją ir transą, pasigėrėti aukščiausia kompozicijų ir atlikimo kokybe. Kolektyvas laikomas vienu žymiausių Niujorko kultūros ambasadorių, 2005 m. pripažintas geriausiu Amerikos ansambliu, o jo lyderiai M. Gordonas, D. Langas ir J. Wolfe – vienais garsiausių postindustrinės muzikos kūrėjų. „San Francisco Chronicle” grupę pavadino „svarbiausiu šalies šiuolaikinės muzikos sklaidos įrankiu”.

„Bang on a Can All-Stars” bendradarbiauja su laisvojo džiazo legenda Ornette’u Colemanu, garsiu kinų kompozitoriumi Tanu Dunu, DJ Spooky, koncertuoja su Philipu Glassu, Meredith Monk, Iva Bittova, Thurstonu Moore’u ir kitais. Tarp grupės įrašų – Briano Eno ambientinės muzikos klasika „Muzikos oro uostams” ir Terry’o Riley’o „In C”.

Ansamblis, nors ir sulaukęs solidaus amžiaus, nesiskundžia sėkme ir neleidžia sau užmigti ant pasaulinio pripažinimo laurų. Naujausią jubiliejui skirtą programą „Bang on a Can All-Stars” pavadino „Kelyje” / “Road Trip”.

Bilietai – 18, 24 Eur | Taikomos nuolaidos

Spalio 7 d. 10.00 val. KKS konferencijų salė
Muzikologų konferencija
„Kita tradicija. Reformacijos įtaka Lietuvos muzikinei kultūrai”

Lietuvos kultūros istorijoje persipynusios skirtingų konfesijų įtakos. Reformacijos 500-osios metinės – puiki proga aktualizuoti liuteronybės kultūrinį paveldą ir jo impulsus, savaip paveikusius muzikos istorijos raidą. Ta proga Lietuvos muzikologai ir užsienio tyrinėtojai susirenka į Klaipėdą – dramatiškų istorinių pervartų miestą, Mažosios Lietuvos, kuri padovanojo iškilių kultūros vardų, širdį.

Konferenciją rengia Lietuvos kompozitorių sąjungos muzikologų sekcija, bendradarbiaudama su Klaipėdos koncertų sale.

Nemokamai

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply