„Awakening”: Ingajos kūrinys iš sapnų

Beveik prieš metus išleidusi debiutinį albumą „Reverie”, Ingaja grįžta su nauju singlu „Awakening”, muzikiniu klipu ir užuominomis apie rugsėjo pabaigoje išleidžiamą naują EP (mini albumą).

Ingajos singlas „Awakening” atspindi jausmą, kai viskas, ką žinojai, išnyksta, kai lieki vienas su savimi. Dainoje įprasminamas pabudimas iš sapno būsenos, kurioje dažnai gyvename ir pernelyg ilgai liekame neigimo būsenoje, nenorėdami pripažinti savo realybės. Atlikėja sukuria savitą sapno pasaulio dimensiją, kurioje galima rasti atsakymus į realiame gyvenime ramybės neduodančius klausimus. Muzikiniame klipe vyraujanti atmosfera ir Ingajos kostiumas imituoja sapnų gijas – vidinį sielos žemėlapį.

„Sapnai yra būdas, kuriuo galime geriau pažinti save. Tai unikali galimybė užmegzti ryšį su savo vidiniu pasauliu ir atrasti jame begalę sluoksnių. Kaip teigė garsus psichologas Erich Fromm, sapnai yra tarsi mikroskopas, pro kurį kiekvienas galime pažvelgti į užslėptus sielos išgyvenimus. Tai yra svarbus bendravimo būdas su pačiu savimi. Kiekvienas sapnas gali suteikti daug vertingos ir prasmingos informacijos. Stebėdamas simbolių užuominas, žmogus galėtų geriau suvokti save ir susipažinti su savo autentiško balso išmintimi”, – savo mintimis dalinasi Ingaja.

Solo atlikėja ir dainų kūrėja iš Klaipėdos Ingaja šiemet pateko į „Note Lithuania“ rinktinę, taip pat buvo atrinkta į festivalio „Liverpool Sound City” konkurso „Bandzai” top 100-uką. Ingaja reprezentuoja Lietuvos kūrybinę įvairovę, vakarietišką charakterį, artumą gamtai. Atlikėja per muziką siekia užmegzti ryšį su klausytoju ir įkvėpti kitus savo vidinių, autentiškų tiesų paieškoms.  

Prie singlo ir rugsėjį pasirodysiančio mini albumo prisidėjo kūrėjas Adas Gecevičius, kuris įnešė naujų skambesio atspalvių ir daugiasluoksniškumo. Muzikinį klipą padėjo įgyvendinti asociacija LATGA.

Tekstą paruošė: Jūra spalvų

Leave a Reply