„Aukuro” jubiliejinės apeigos

Klaipėdos choro „Aukuras” kūrybinės veiklos 25-mečiui skirta programa „Jubiliejinės apeigos” 2019 m. vasario 12 dieną, antradienį 18.30 val. į Klaipėdos koncertų salę sukvies kolektyvo draugus ir chorinio meno gerbėjus. Jubiliejinio koncerto metu scenoje choro ir publikos dėmesiu dalinsis du dirigentai – vienas iš kolektyvo įkūrėjų ir meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas bei tolimas svečias iš JAV, choro dirigentas, solistas ir pedagogas Ira Spauldingas.

Aukuras_foto_V_Petrikas

Choras „Aukuras”. Vytauto Petriko nuotr.

„Aukuras” susikūrė 1993 metais choro dirigentų Alfonso Vildžiūno ir Vladimiro Konstantinovo iniciatyva. Jie subūrė chorinio dainavimo entuziastų kolektyvą, kurį priglaudė Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras”. Po poros metų choras tapo Klaipėdos muzikos centro kolektyvu. 1996 metais jam liko vadovauti Alfonsas Vildžiūnas. Nuo 2005 metų „Aukuro” kūrybine veikla rūpinasi Klaipėdos koncertų salė.

Choras yra aktyvus Klaipėdos ir visos šalies muzikinio gyvenimo dalyvis. Kiekviename jo pasirodyme dera stiprūs balsai, aktorinis meistriškumas ir repertuaro įvairovė. Pastarajame – įvairių epochų ir stilių pasaulietinė bei bažnytinė muzika, džiazo kompozicijos ir spiričiuelų aranžuotės. „Aukuro” koncertinėje biografijoje – šimtai koncertų; choristų balsai skambėjo ne tik Lietuvoje, bet ir beveik visuose pasaulio žemynuose.

Savo kūrybinės veiklos pradžioje 1994–1996 metais choras dalyvavo ir nuskynė pergales net 13 tarptautinių konkursų. 2000 metais „Aukurui” buvo įteikta Lietuvos kultūros centro „Aukso paukštė” nominacijoje „Tarptautinio spindesio žvaigždė”. Publikos meilę ir pripažinimą kolektyvui iki šiol pelno jo kūrybingumas.

Ira_Spaulding_Vytauto_Petriko_foto

Ira Spauldingas. Vytauto Petriko nuotr.

Artimas choro bičiulis I. Spauldingas gimė Niujorke, studijavo Vestminsterio choro koledže Prinstone ir Rytų Kentukio universitete. Iki 2008-ųjų jis dirbo Europoje, kur buvo vertinamas kaip puikus choro dirigentas, solistas ir pedagogas. 20 metų dėstė Amsterdamo konservatorijoje, koncertavo daugelyje Europos šalių, Taivane ir kitur.

Šiuo metu Niujorke gyvenantis I. Spauldingas ir toliau daug keliauja po pasaulį, su įvairiais chorais rengdamas amerikiečių muzikos programas, dėsto Niujorko miesto koledže, vadovauja vokaliniams ansambliams bei chorams. I. Spauldingas jau keletą kartų koncertavo Klaipėdoje su „Aukuro” choru ir buvo labai šiltai sutiktas. 2014 metais KKS jis dainavo solo partiją George’o Gershwino operoje „Porgis ir Besė”.

I. Spauldingo nuomone, „Aukuras” toks geras choras, kad gali atlikti įvairių žanrų kūrinius – tiek klasikinę, tiek populiariąją muziką, J. S. Bachą ar spiričiuelius. Labai šaunu, kai viena programa galima atskleisti skirtingą skambesį bei muzikos dvasią, kas be ko, ir pademonstruoti plačias atlikėjų galimybes”.

Pasak A. Vildžiūno, „dirigento ir solisto I. Spauldingo ir „Aukuro” draugystė tęsiasi bemaž 20 metų. Štai ir į choro jubiliejinį koncertą jis atvyksta tam, kad pradžiugintų mus amerikiečių kompozitorių miuziklų, džiazo kompozicijų ir spiričiuelų interpretacijomis”. Jubiliejinėje programoje I. Spauldingas diriguos ir dainuos solo George’o Gershwino, Leonardo Bernstaino, Moses Hogano, Duke’o Ellingtono, Jono Hendrickso ir kitų kūrinius. Jiems fortepijonu pritars ilgametis choro koncertų partneris, pripažintas džiazo pianistas Saulius Šiaučiulis.

A_Vildziunas_V_Petriko_foto

Alfonsas Vildžiūnas. Vytauto Petriko nuotr,

A. Vildžiūnas vadovaus atliekant žinomo chorinės muzikos kūrėjo Johno Rutterio „Requiem”. Tiek šis, tiek kiti kompozitoriaus kūriniai plačiai skamba pasaulyje. Išsiskiriantys užburiančia garsų harmonija, dainingumu J. Rutterio opusai remiasi geriausiomis prancūzų ir anglų chorinės muzikos tradicijomis.

„Requiem” – vienas populiariausių ir gražiausių kompozitoriaus darbų. Ši 7 tradicinių dalių kompozicija įkvėpta krikščioniškojo tikėjimo apie mirtį ir amžinąjį gyvenimą, tai – viltinga kelionė iš tamsos į šviesą. Netipiška šio kūrinio tembrinių spalvų paletė – chorui akompanuosiančiame instrumentiniame ansamblyje gros Mindaugas Bačkus (violončelė), Vytautas Sriubikis (fleita), Ugnius Dičiūnas (obojus), Joana Daunytė (arfa), Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (timpanai), Vilius Matijošaitis (varpeliai) ir Eglė Karbauskė (vargonai). Solinę partiją dainuos Vytautas Vaičiulis (diskantas).

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply