„Artistico”: jaunystė ir artistiškumas grįžta į Koncertų salę

Į Klaipėdos koncertų salę grįžta jaunųjų artistų komanda „Artistico”, vadovaujama smuikininkės Dalios Dėdinskaitės ir violončelininko Glebo Pyšniako. Ansamblis skaičiuoja dar tik trečius gyvavimo metus, tačiau jau spėjo palikti gerą įspūdį klausytojams ir muzikos kritikams. Įvertinkite jų muzikavimą patys, spalio 18 dieną, trečiadienį, 18.30 val. atvykę paklausyti jų koncerto „Jaunatviški ir artistiški II”!

Artistico_foto_L_Katkevicius

Ansamblis „Artistico”. L. Katkevičiaus nuotr.

Visi ansamblio atlikėjai yra labai artistiški. Kiekvienas jų tiesiog trykšta energija, entuziazmu ir atsidavimu muzikai, todėl ansamblis išsiskiria ypatingu spalvingumu bei profesionalumu. „Artistico” muzikuoja Dalia Dėdinskaitė (I smuikas), Benas Gocentas (II smuikas), Ugnė Petrauskaitė (I altas), Viktė Rimšaitė (II altas), Gleb Pyšniak (I violončelė), Gintarė Kaminskaitė (II violončelė) bei Simona Zajančiauskaitė (fortepijonas). Ansamblio meno vadovai, neseniai baigę studijas Austrijoje, dabar dirba Klaipėdos kamerinio orkestro koncertmeisteriais ir vysto plačią koncertinę veiklą šalyje bei už jos ribų. Dalia ir Glebas savo asmeniniu pavyzdžiu rodo ir įkvepia jaunuosius kolegas, todėl kolektyvas stebina darna ir dėmesingumu vieni kitiems. Meno vadovų nuomone, „visi „Artistico” atlikėjai yra labai ryškūs ir charizmatiški, o susibūrę į vieną ansamblį maloniai nustebina kiekvieną muzikos mėgėją”.

Pirmoje koncerto dalyje skambės smuiko, alto ir violončelės duetams su fortepijonu skirti meistriškumo reikalaujantys virtuoziniai kūriniai, kuriuos parašė M. Ravelis, C. Saint-Saensas, J. Brahmsas, G. Faure, ir S. Tsintsadze.

Svarbiausias programos kūrinys – visų styginių pajėgas suvienysiantis Piotro Čaikovskio sekstetas „Florencijos suvenyras”. Tokį pavadinimą kompozitorius pasirinko neatsitiktinai – pagrindines kūrinio temas jis žymėjosi lankydamasis Florencijos mieste Italijoje.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Leave a Reply