Artėja XXII tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas

Rodos, dar visai nesenai pasibaigė tradicinis XXI tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas, o ir pandemijos baubai sklaidosi, tad ant slenksčio – jau dvidešimt antrasis chorų bendruomenės susibūrimas.

Choras „Brigham Young University Singers“ (JAV). Sandefur Schmidt nuotr.
Choras „Brigham Young University Singers“ (JAV). Sandefur Schmidt nuotr.

Klaipėdos miesto chorvedžių, vėliau Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“, daugiau nei 45 metus po kruopelytę augintas konkursas išsiplėtojo iki tarptautinio chorų konkurso. Jo kūrėjų ir pagrindinių organizatorių – Vytauto Blūšiaus, Roberto Varno, Algio Zaboro ir dabartinės Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pastangomis konkursas tapo solidus chorinės kultūros reiškinys, turintis savas tradicijas, sukaupęs didžiulę patirtį, pripažintas tarptautinis chorinio žanro renginys, gerai žinomas ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, Europoje, o ir plačiau.

Šis konkursas garsėja tuo, kad į jį atrenkami aukšto meninio lygio žinomi Lietuvos ir užsienio kolektyvai. Konkurso vertinimo komisijos darbe dalyvauja žymūs Lietuvos ir užsienio chorvedžiai. Tarptautinis konkursas Klaipėdoje – tai tąsa klaipėdietiškų chorinių tradicijų, papildant jas chorų konkursu, o kartu ir mūsų miesto vardo sklaida bei pripažinimas tarptautinėje erdvėje. Žinoma, Klaipėdos miestui tai didžiulė bei išskirtinė garbė, o ir ne mažesnė atsakomybė.

XXII tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas vyks 2022 m. gegužės 12–15 dienomis Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36) bei Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje (Rumpiškės g. 6). Rengėjai – Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe ir Lietuvos nacionaliniu kultūros centru. Šiemet konkurse dalyvaus 28 kolektyvai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, JAV, Ganos, Angolos ir Lietuvos.

Kuldygos 2-osios vidurinės mokyklos 2-9 klasių choras „Skani“ (Latvija). Organizatorių archyvo nuotr.
Kuldygos 2-osios vidurinės mokyklos 2-9 klasių choras „Skani“ (Latvija). Organizatorių archyvo nuotr.

Šalia chorų konkurso, numatomi net 16 koncertų Klaipėdoje, Palangoje, Kretingoje, Nidoje, Skuode, Plungėje, Kuliuose, Plikiuose. O konkurso atidarymo koncerte, kuris vyks gegužės 12 d. 17.00 val. Klaipėdos koncertų salėje, koncertuos iškilus Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (vadovas Remigijus Adomaitis). Konkurso metu bei koncertuose išgirsime garsius chorus: žymųjį mišrų chorą „Brigham Young University Singers“ (vadovas Andrew Crane, JAV), puikų Estijos visuomeninio transliuotojo mišrų chorą (vadovas Hirvo Survo, Estija), Talino technologijos universiteto kamerinį chorą (vadovas Rihards Zariņš, Estija) ir daugelį kitų. Padedant fondui „Stiprūs kartu“, atsivežame iš Ukrainos Bažnyčios kamerinį chorą „Credo“ (vadovė Kateryna Tokalo), tuo parodydami solidarumą su narsia Ukrainos tauta.

Išgirsime ir mūsų šalies garsius chorus: Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos chorą „Ave vita“ (vadovas prof. Kastytis Barisas), jauną, tačiau labai įdomų Vilniaus sakralinės muzikos chorą „Adoramus“ (vadovai Imantas Jonas Šimkus ir Mantvydas Drūlia) bei kitus mūsų šalies kolektyvus. Be koncertų, Klaipėdos koncertų salėje gegužės 15 d. 9.30 val. vyks diskusija-seminaras prie apvalaus stalo konkurso dalyviams ir svečiams, kurį ves konkurso vertinimo komisija, numatomi ir kiti renginiai.

Tikimės sulaukti didelio žiūrovų dėmesio tiek pačiame konkurse, tiek ir konkurso dalyvių koncertuose, o diskusijoje-seminare laukiame visų choro dirigentų, muzikos mokytojų bei norinčių daugiau sužinoti apie pasaulio ir Europos chorinę muziką bei jos aktualijas.

Manhya rūmų choras (Gana). Organizatorių archyvo nuotr.
Manhya rūmų choras (Gana). Organizatorių archyvo nuotr.

Daugiau informacijos ir išsamią renginių programą galima rasti Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ konkurso interneto puslapyje: www.aukuras.org/simkus bei socialiniuose tinkluose.

PROGRAMA

2022 05 12 / Ketvirtadienis

17.00 val. Konkurso atidarymas ir koncertas Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36, Klaipėda)

2022 05 13 / Penktadienis

Konkurso I turas

9.30 val. Mišrių chorų konkursas (A kategorija). Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36, Klaipėda)

15.40 val. Sakralinė muzika (E kategorija). Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje (Rumpiškės g. 6, Klaipėda)

18.00 val. Koncertas Plikiuose

19.00 val. Koncertai Klaipėdoje, Kretingoje, Palangoje, Skuode

2022 05 14 / Šeštadienis

Konkurso I turas

Klaipėdos koncertų salė (Šaulių g. 36, Klaipėda)

10.00 val. Vaikų chorų konkursas (D kategorija)

11.40 val. Mokyklinių chorų konkursas (C kategorija)

12.20 val. Lygių balsų chorų konkursas (B kategorija)

14.15 val. Vokaliniai ansambliai (F kategorija)

15.40 val. Folkloriniai chorai (G kategorija)

18.00 val. Koncertas Kuliuose

19.00 val. Koncertai Klaipėdoje, Nidoje, Palangoje, Plungėje

2022 05 15 / Sekmadienis

Klaipėdos koncertų salė (Šaulių g. 36, Klaipėda)

9.30 val. Seminaras chorų vadovams ir svečiams. Chorų dirigentų ir vertinimo komisijos narių susitikimas ir diskusija „Mūsų chorinio gyvenimo aktualijos“

12.00 val. DIDŽIOJO GINTARO prizo konkursas (konkurso II turas)

15.00 val. Chorų, konkurso dalyvių, koncertas „Draugai draugams“ 

16.00 val. Konkurso laureatų apdovanojimas, specialiųjų prizų įteikimas. DIDŽIOJO ir MAŽOJO GINTARO prizų konkurso rezultatų skelbimas ir apdovanojimai. Laureatų koncertas. Konkurso uždarymas.

11.00 val. Koncertas Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje

VISI KONKURSO RENGINIAI NEMOKAMI.

Leave a Reply