„Akordeono planeta” su Martynu Levickiu ir LVSO

Klaipėdos publikos kasmet labai laukiamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras šių metų festivaliui „Klaipėdos muzikos pavasaris” paruošė ypatingą programą. Balandžio 24 dieną, trečiadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje su orkestru ir jo vadovu bei vyriausiuoju dirigentu Gintaru Rinkevičiumi scenoje pasirodys ir publikos numylėtinis akordeonininkas Martynas Levickis.

G_Rinkevicius_foto_V_Petrikas

Gintaras Rinkevičius. Vytauto Petriko nuotr.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas savo įkūrėjo G. Rinkevičiaus, neseniai atšventė 30-ąjį jubiliejų. Per šį laikotarpį kolektyvas mūsų šalies kultūros panoramoje tapo aukščiausio meninio lygio ir meistriškumo ženklu, naujų idėjų simboliu. Kiekvienas orkestro koncertas tampa didele švente visiems, kas mėgsta ir vertina kokybišką muziką. Daugybę veiklų suderinantis, vietoje nenustygstantis orkestro vadovas puikiai atspindi ir paties orkestro veidą: pilnas jaunatviškų idėjų, neriantis į įvairias muzikines avantiūras, neapsiribojantis klasikiniu repertuaru. Jam paklūsta tiek operos, tiek didingi simfoniniai ar vokaliniai simfoniniai veikalai, kuriuos atliekant neretai dalyvauja ir chorai. Taip bus ir šį kartą – maestro batutos mostus seks ne tik solistas ir orkestro nariai, bet ir Kauno valstybinio choro (meno vadovas Petras Bingelis) artistai.

Akordeono ambasadorius M. Levickis savo talentu ir charizma priverčia klausytojus iš naujo atrasti aistringą, emocingą ir išraiškingą akordeono muzikos skambesį bei plačias šio instrumento galimybes. M. Levickis jau sulaukė tarptautinio pripažinimo – Didžiosios Britanijos spauda šį atlikėją giria už itin technišką instrumento valdymą ir gebėjimą naujai perteikti akordeono muziką.

Martynas_Levickis_Photo_Mindo_Cikanavicius

Martynas Levickis. Mindo Cikanavičiaus nuotr.

Atlikėjas yra pelnęs daugiau kaip 30 tarptautinių apdovanojimų, o 2013 m. išleistas jo diskas iškart atsidūrė Didžiosios Britanijos geriausių klasikinės muzikos albumų sąrašo viršūnėje. Muzikas grojo tokiose prestižinėse pasaulio koncertų salėse kaip „Royal Albert Hall”, „Royal Festival Hall”, koncertavo su BBC, Birmingamo ir kitais simfoniniais orkestrais. 2015 m. jis įkūrė kamerinį orkestrą „Mikroorkéstra”, su kuriuo daug koncertuoja. Atlikėjas taip pat yra Vilniuje vykstančio festivalio „Akordeono muzikos savaitė” meno vadovas, o Druskininkuose rengia tarptautinę kompozitorių vasaros akademiją („Composers+Summer Academy 2019″), kuria siekiama turtinti šiuolaikinį akordeono muzikos repertuarą bei skatinti intensyvų jaunųjų muzikų bendradarbiavimą.
Programoje „Akordeono planeta” M. Levickis kartu su LVSO, diriguojamu maestro G. Rinkevičiaus, publikai pristatys šiuolaikinio lenkų kompozitoriaus Mikołajaus Majkusiako kūrinį akordeonui ir orkestrui „Concerto Classico” ir legendinio argentiniečių kompozitoriaus Ástoro Piazolla siuitą „Punte del Este”.

Antroje koncerto dalyje skambės vienas žymiausių britų kompozitoriaus Gustavo Holsto darbų – orkestrinė siuita „Planetos”. Kūrinio koncepcija veikiau astrologinė nei astronominė (štai kodėl Žemė nėra įtraukta). Siuitą sudaro septynios dalys: „Marsas”, „Venera”, „Merkurijus”, „Jupiteris”, „Saturnas”, „Uranas” ir „Neptūnas”. Kiekviena iš jų skirta pristatyti planetos charakterį, darantį įtaką žemiškajai žmogaus būčiai.

Beje, mintis sukurti tokį kūrinį kompozitoriui kilo po atostogų Maljorkoje su astrologu Cliffordu Baxu. Pradinė kūrinio versija buvo skirta fortepijoniniam duetui, išskyrus dalį „Neptūnas”, kuri buvo parašyta vargonams. Vėliau siuitos partitūra buvo pritaikyta orkestrui ir prasidėjo kūrinio triumfo žygis per pasaulio scenas.

„Klaipėdos muzikos pavasaris” suteikia klausytojams galimybę gyvai išgirsti tokias didingas simfonines partitūras. Kviečiame į koncertą „Akordeono planeta”!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply