2020-ųjų pradžia: Klaipėdos koncertų salės repertuaras

Vos savaitei prabėgus nuo 2020-ųjų metų pradžios, toliau riedės Klaipėdos koncertų salės repertuaro traukinys, kaskart vis labiau priartėdamas prie 15-ojo įstaigos gimtadienio stotelės, kurią pasieks balandžio 1-ąją. Renginys veja renginį, garsius solistus keičia pripažinti dirigentai, emocionalų kamerinį muzikavimą – ekspresyvios orkestrų programos. Publikos jau girdėti ir jos pageidavimu kartojami arba visiškai nauji projektai žada įsimintinus meninius įspūdžius. Koncertų salėje tikrai nėra vietos nuoboduliui!

2020 m. sausio ir vasario repertuaras

sausio_8

Sausio 8 d., trečiadienis, 18.30 val., I a. fojė
Claros Schumann salonas. Širdies istorijos

Guoda Gedvilaitė – Clara Schumann (fortepijonas)
Motiejus Bazaras – Johannes Brahms (fortepijonas)
Vilhelmas Čepinskis – Joseph Joachim (smuikas)
Gleb Pyšniak – Robert Hausmann (violončelė)
Programa: Clara Schumann, Robert Schumann, Johannes Brahms.

„Claros Schumann salonas” – tai kūrybingosios pianistės Guodos Gedvilaitės įkvėptas koncertų ciklas, į vieną visumą sujungiantis muziką, literatūrą, dailę ir teatrą. Jis nukelia klausytoją į XIX amžių, kurio salone susitinka kompozitoriai, rašytojai, aktoriai, dailininkai. Istorinius personažus įkūnija šių dienų mūsų šalies muzikinio pasaulio asmenybės.

Pirmoji salono dalis vyks Diuseldorfe Schumannų namuose, kur talentinga pianistė ir kompozitorė Clara Schumann draugams ir svečiams organizuodavo muzikinius vakarus. Kaip tik šiuose namuose užsimezgė ilgametė Schumannų draugystė su kompozitoriumi Johannesu Brahmsu.

Antrojoje salono dalyje persikelsime į Frankfurtą prie Maino, kur Clara keletą metų gyveno ir dirbo Frankfurto konservatorijoje. Tuo metu ji intensyviai koncertuodavo su savo ilgamečiu scenos partneriu vengrų kilmės smuikininku Josephu Joachimu. O vokiečių violončelininkas Robertas Hausmanas su J. Brahmsu buvo neišskiriami muzikos partneriai.

Minėtus XIX amžiaus muzikus koncerte įkūnys Guoda Gedvilaitė – Clara Schumann (fortepijonas), Motiejus Bazaras – Johannesas Brahmsas (fortepijonas), Vilhelmas Čepinskis – Josephas Joachimas (smuikas), Glebas Pyšniakas – Robertas Hausmannas (violončelė).

Šio salono antroji pavadinimo dalis „Širdies istorijos” atskleis menininkų tarpusavio santykius ir liudys apie tai, kad išmintingosios C. Schumann širdis, mintys, jausmai iki gyvenimo pabaigos buvo skirti J. Brahmsui ir vyro Roberto Schumanno atminimui.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos

sausio_16

Sausio 16 d., ketvirtadienis, 18.30 val., I a. fojė
Žiemos fantazija

Justinas Mačys (fleita)
Mantautas Katinas (fortepijonas)
Programa: Pietro Morlacchi, Theobald Boehm, Sergej Rachmaninov, Ferenc Liszt, Pablo Sarasate, Balys Dvarionas, Antonio Bazzini.

Po dešimties metų vėl susitinkantis virtuozų duetas pristato naują programą ir pirmąkart koncertuoja Klaipėdos klausytojams. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Londono karališkosios muzikos akademijos absolventai fleitininkas Justinas Mačys ir pianistas Mantautas Katinas atliks visų pamėgtus ir laukiamus jau klasika tapusius kūrinius. Nuo lyriškų Balio Dvariono melodijų iki temperamentingų Georges Bizet muzikos gūsių, palytėtų Pablo Sarasate’s muzikinės fantazijos, nuo virtuoziškų Ferenco Liszto rapsodijų iki dramatiškų Sergejaus Rachmaninovo opusų – ši įvairiaspalvė programa atgaivins gražius prisiminimus ir leis atsikvėpti po kasdienybės maratono.

J. Mačys aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. Jis grojo su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų simfoniniu, Klaipėdos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, ansambliu „Musica Humana”. Atlikėjo koncertų geografijoje – Danija, Vokietija, Austrija, Šveicarija, Italija, Prancūzija, Latvija, Rusija, Estija, Lenkija.

M. Katinas, kurį pianistė Anne Queffelec apibūdina kaip „turintį puikią techniką ir veržlų temperamentą”, pelnė klausytojų palankumą ne tik kaip solistas, bet ir dalyvaudamas šiuolaikiniuose daugiadisciplininiuose projektuose, kuriuose muzika derinama su daile, poezija, literatūra ir teatru. 2010 m. jis laimėjo pirmąją vietą ir specialųjį „Philomuses” asociacijos apdovanojimą tarptautiniame „Ile de France” pianistų konkurse. M. Katinas koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

sausio_17_1

Sausio 17 d., penktadienis, 18.30 val.
Klasika sutinka tango

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Analia Selis (vokalas, Argentina–Rumunija), Omar Massa (bandonija, Argentina–Vokietija), Mariano Castro (fortepijonas, aranžuotė, Argentina– Rumunija)
Programa: Ástor Piazzolla, Chuan Carlos Cobian, Hector Stamponi, Sebastián Piana, Francisco Canaro, Enrique Santos Discépolo, Carlos Gardel, Angel Villoldo.

Programoje „Klasika sutinka tango” Klaipėdos kamerinis orkestras susitiks su žinomų Argentinos muzikų ir tango atlikėjų trio – vokaliste Analia Selis, pianistu ir aranžuotoju Mariano Castro ir bandonijos virtuozu Omaru Massa. Pirmą kartą šį trio išgirdome II tarptautiniame Klaipėdos violončelės festivalyje 2019 metų gegužės mėnesį, kai jis su ansambliu „ArgEnTango” pristatė Ástoro Piazzollos muzikos projektą. Netrukus po minėto festivalio Klaipėdos kamerinis orkestras buvo išvykęs į Šveicariją dalyvauti „Klangantrisch” festivalyje Riggisberge. Šiame renginyje klaipėdiečių orkestras kartu su A. Selis, M. Castro ir O. Massa parengė ir atliko programą, sulaukusią neįtikėtinos sėkmės. Dabar skirtingus muzikos stilius kryžminantis projektas „Klasika sutinka tango” atkeliauja į Klaipėdą ir tikisi užkariauti uostamiesčio klausytojų simpatijas!

Gerai žinomą ir mažiau girdėtą autentišką argentinietiško tango muziką keis šio šokio įkvėptų kompozitorių sukurti kūriniai styginių orkestrui. Programoje bus nemažai Á. Piazzollos kūrinių. Žymiausias argentiniečių kūrėjas pakėlė šį populiariosios muzikos žanrą į akademinės muzikos lygmenį: jo dėka tango ėmė skambėti svarbiausiose pasaulio koncertų salėse, ko iki tol nebuvo galima net įsivaizduoti.

M. Castro specialiai šiam projektui sukurtose aranžuotėse pagrindine ašimi lieka Á. Piazzollos išgarsintas instrumentas – bandonija. O. Massa yra vienas labiausiai vertinamų savo kartos bandonijos atlikėjų, jis taip pat kuria muziką ir ją aranžuoja. Nuostabus A. Selis balso tembras ir įtaigi atlikimo maniera daug prisideda prie to, kad šią muziką pamėgtumei ir ilgai prisimintumei.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos

sausio_23_1

Sausio 23 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
Trimito žvaigždė ir NIKO

Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO)
Meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas
Solistas Ole Edvard Antonsen (trimitas, Norvegija)
Programa: Alessandro Corelli, Giuseppe Tartini, Ole Edvard Antonsen, Gediminas Gelgotas.

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO pristato koncertinę programą kartu su vienu garsiausių šių laikų trimitininkų Ole Edvardu Antonsenu. Viena ryškiausių visų laikų Norvegijos muzikos žvaigždžių tituluojamas solistas yra išleidęs daugiau nei 60 kompaktinių plokštelių, grojęs solo svarbiausiose koncertų salėse, bendradarbiavęs su tokiais žymiais dirigentais kaip neseniai amžinybėn iškeliavęs Mariss Jansons ar Kent Nagano. Atrodo, kad pasiekęs savo instrumento repertuaro ribas žinomas muzikas vis daugiau dėmesio ėmė skirti iššūkius keliantiems meniniams sumanymams. Šiandien O. E. Antonseno žinomumas greitai plečiasi, nes jis atlieka ne tik klasikinę, bet ir džiazo, populiariąją muziką, improvizuoja tiek akustiškai, tiek pasitelkdamas elektroninei muzikai būdingas technikas, rašo savo kompozicijas.

O. E. Antonseno kūrybinė draugystė su kompozitoriumi Gediminu Gelgotu ir jo vadovaujamu NIKO prasidėjo 2016 metais, kai ansamblis pirmą kartą buvo pakviestas koncertuoti trimitininko vadovaujamame festivalyje „Festspillene i Elverum” Norvegijoje. NIKO į šį festivalį sugrįžo dar dukart, o 2019 m. Vilniuje surengė bendrą įrašų sesiją.

Koncerte klausytojai išgirs autorinę G. Gelgoto muziką, į kurią bus įkomponuotos specialiai kuriamos O. E. Antonseno improvizacijos, atlikamos paties trimitininko. Programai įvairovės suteiks gražiausi baroko epochos trimito repertuaro kūriniai. „Sprendimas šiuolaikinės muzikos koncertą papildyti barokine muzika buvo priimtas gana impulsyviai. Išsikalbėjome, kad šiuo metu abu degame barokine muzika, esame jos įkvėpti, kalbėjome apie tai, kad šiuolaikinė muzika iš tiesų yra giminingesnė barokui nei, tarkim, klasicistinei muzikai. Laukiame šio koncerto, nes kartu leisimės į jaudinančią muzikinę patirtį, kuri mums patiems, tikiu, pateiks malonių staigmenų”, – teigia G. Gelgotas.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos

Sausio 24 d., penktadienis, 18.30 val.
Žvaigždžių karų siuita
Teatralizuotas koncertas visai šeimai

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
Dirigentas Karolis Variakojis
Koncerto vedėjas – muzikologas Viktoras Gerulaitis
Programa: John Williams „Žvaigždžių karų siuita”

Jaunuosius klausytojus kartu su tėveliais kviečiame apsilankyti teatralizuotame koncerte visai šeimai „Žvaigždžių karų siuita”. Tikimės, kad visiems bus smalsu išgirsti taip pavadintą garsaus amerikiečių kompozitoriaus ir dirigento Johno Williamso kūrinį, kurį atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Karolio Variakojo.

Jau ne viena karta tapo kino sagos „Žvaigždžių karai” gerbėjais. Populiaraus fantastikos filmų dalys pradėtos rodyti 1977 m. ir iki šių dienų filmuojamos vis naujos serijos. Šios nesibaigiančios epopėjos muzikos autorius J. Williamsas yra vienas garsiausių kino muzikos kūrėjų pasaulyje. Jis sukūrė garso takelius filmams „Šindlerio sąrašas”, „Nasrai”, „Juros periodo parkas”, „Vienas namuose” ir „Vienas namuose. Pasiklydęs Niujorke”, taip pat pirmiesiems trims „Hario Poterio” filmams. Kompozitorius parašė muziką net ketverioms olimpinėms žaidynėms. J. Williamsas yra pelnęs penkis „Oskaro”, keturis „Auksinio gaublio”, septynis BAFTA ir 21 „Grammy” apdovanojimus.

„Žvaigždžių karams” parašytos muzikos trukmė – daugiau kaip 18 valandų; kompozitorius sukūrė apie 50 temų – tai unikalus reiškinys kino muzikos pasaulyje. JAV Kongreso biblioteka išsaugojo „Žvaigždžių karų” garso takelį Nacionaliniame įrašų registre kaip „kultūriškai, istoriškai ir estetiškai svarbų” kūrinį. Šiame koncerte klausysimės paties J. Williamso sukomponuotos simfoninės siuitos. Gal jums tai bus pirmoji kelionė į beribį simfoninės muzikos pasaulį?

Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 1 d., šeštadienis, 18.30 val., įvairios KKS erdvės
Dėlionė orkestrui: muzikos išprovokuoti ir nublokšti (kartojama)

Vasario_1Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Programa: įvairių stilių muzikiniai– instaliaciniai performansai.

Klaipėdos kamerinis orkestras, vedamas violončelininko Mindaugo Bačkaus, vėl kviečia į netradicinį muzikos maršrutą smalsiesiems. Klaipėdiečiai vėl „iškonstruos” ir atgal „sukonstruos” orkestrą, kai orkestro atlikėjai, „nublokšti” į nemuzikines erdves, gros solo ar, susibūrę į ansamblius, kurs netikėtus įvairių muzikos stilių instaliacinius performansus.

„Kai kurios iš jų nėra koncertinės erdvės ir jose niekada nevyksta koncertai. Klausytojai ten taip pat nėra buvę. O juk visada įdomiausia patirti tai, ko nesitiki…” – intriguoja M. Bačkus.

Dėlionės žavesys, pasak meno vadovo, yra tai, kad iš mažų, labai skirtingų dalių susideda kolektyvas. Orkestre tos dalelės yra kiekvienas atlikėjas. Joms bendraujant ir kuriant kartu gimsta muzika. Iš šių mažų dalių bus surinkta orkestro dėlionė, kurioje vyraus skirtingi muzikos stiliai, bus daug spalvų ir netikėtų siurprizų. Kiekvienas orkestro narys turės savo erdvę ir laiką atsiskleisti. O klausytojai – galimybę atsidurti vos už kelių žingsnių nuo kiekvieno atlikėjo ir iš arti pajusti atliekamos muzikos galią.

Publikos pageidavimu kartojamoje programoje Klaipėdos kamerinis orkestras vėl stebins meistriškumu, energija, polėkiu ir netikėtais eksperimentais. Būtinai turite visa tai pamatyti ir išgirsti!

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 5 d., trečiadienis, 18.30 val.
Mozartas ir džiazas

vasario_5Liepojos simfoninis orkestras (Latvija)
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
Dirigentas Guntis Kuzma
Solistai: Gints Pabērzs (saksofonas), Edvīns Ozols (bosinė gitara), Artis Orubs (mušamieji)
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Edvard Grieg, Eddie Sauter.

Į Klaipėdą sugrįžta Liepojos simfoninis orkestras, šįkart diriguojamas Gunčio Kuzmos ir parengęs specialią koncertinę programą, kurioje klasikinė muzika ir simfoninio orkestro skambesys praturtinamas džiazo improvizacijomis. Prie orkestro šioje programoje prisijungs trys pripažinimą pelnę Latvijos džiazo muzikantai – saksofonininkas Gintas Pabērzis, kontrabosininkas Edvinas Ozolas ir perkusininkas Artis Orubas.

1962-aisiais pasirodė populiaraus svingo eros kompozitoriaus ir aranžuotojo Eddie Sauterio albumas „Focus”, kurį užsakė ir drauge su klasikos atlikėjais įrašė vienas žymiausių amerikiečių „vėsiojo džiazo” atstovų, saksofonininkas Stanas Getzas. Septynios albume įrašytos kompozicijos – tai septynių skirtingų nuotaikų vėrinys ir ypač sėkmingas dviejų skirtingų žanrų – komponuotos ir improvizacinės muzikos – lydinys. Trečiosios srovės džiazas čia įgyja gilesnę meninę plotmę, o sukomponuota muzika pagyvinama improvizacijomis ir prisodrinama kibirkščiuojančiomis emocijomis.

Programoje taip pat skambės Wolfgango Amadejaus Mozarto ir Edvardo Griego kūriniai. Programą parengęs dirigentas Guntis Kuzma pasakoja: „Nuo pat vaikystės Mozartas man buvo vienas mėgstamiausių kompozitorių. Jo Divertismentas – puikus rafinuotos muzikinės pramogos pavyzdys.” Mozarto muzikoje įkūnytos emocijos artimos ir Griego pasaulėjautai, tad jo siuita „Iš Holbergo laikų”, dedikuota aštraus sąmojo nestokojusiam norvegų-danų rašytojui, satyrų kūrėjui Ludwigui Holbergui, puikiai dera šioje programoje. Mūsų taip pat laukia nepaprastai malonus bendradarbiavimas su trimis geriausiais savo srities latvių džiazo atlikėjais. Ginčio Pabērzio improvizaciniai gebėjimai ir išsyk atpažįstamas skambesys, Edvīno Ozolo aistringas muzikavimas ir Arčio Orubo fenomenalus virtuoziškumas suteiks lig šiol negirdėtų spalvų Eddie Sauterio muzikai ir žymiajam Stano Getzo albumui „Focus”.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 7 d., penktadienis, 18.30 val.
Šokiai dviem fortepijonams
Dueto kūrybinės veiklos 30-mečiui

vasario_7

Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas (fortepijoninis duetas)
Dalyvauja Rimvydas Savickas (klarnetas)
Programa: Edvard Grieg, Manuel Infante, Bronius Kutavičius, Carlos Guastavino, Michael Nyman.

Pianistai Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas jau 30 metų nenuilsdami puoselėja fortepijoninio dueto žanrą. Šie menininkai patraukia dėmesį įdomiai formuojamomis programomis, atviru, į platesnius daugiakultūrinius kontekstus kreipiančiu požiūriu, interpretavimo stereotipų nesuvaržytomis idėjomis. Nevengiantis publikos palepinti virtuozine bravūra, fortepijoninis ansamblis puikiai išlaiko ir visus asketiško akademizmo standartus, o kartu drąsiai, kartais net provokuojamai savo klausytojus kviečia pasižvalgyti po dar neištirtas naujosios muzikos platybes.

Duetas skambino rečitalius Šveicarijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Slovėnijoje, Airijoje, Kanadoje, Japonijoje. Abu pianistai yra M. K. Čiurlionio pianistų konkurso laureatai, 1991 m. pelnė tarptautinio fortepijoninio duetų konkurso Romoje laurus. 1997 m. dueto menas buvo įvertintas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Jubiliejinėje R. Rikterės ir Z. Ibelhaupto dueto programoje „Šokiai dviem fortepijonams” susipina norvegų, ispanų, lietuvių, argentiniečių ir britų autorių šokių bei romansų garsai. Programa skirta „profesionalams ir muzikos gerbėjams. Kaip visuomet, lietuvių kompozitorių kūryba mūsų duetui yra prioritetas, tad stengiamės į programą įtraukti bent vieną kūrinį. Trisdešimtmetį nusprendėme atšvęsti linksmai, gal todėl programą rinkome pagal žanrus – šokiai ir romansai. Kaskart stengiamės imtis naujų iššūkių. Zbignevas pajuokavo, kadangi nei dainuoti, nei šokti nemokame, tai bent žanrai atspindės šias veiklas. O toks iššūkis dabar yra žinomo britų autoriaus Michaelio Nymano kūrinys “Water Dances” / „Šokiai vandenyje”, sukurtas Peterio Greenaway’aus filmui “Making a Splash” / „Purslai”. Pats filmas – tai trumpa dokumentika apie sinchroninį plaukimą. Grosime tik dvi dalis. Nymanas dirba klasikinės muzikos srityje, tačiau jam pavyko įgyti ir išlaikyti populiarumą ir patrauklumą”, – teigia Rūta.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 13 d., ketvirtadienis, 12.00 ir 18.30 val.
Karlsono mokyklėlė
Edukacinė programa 5–11 metų vaikams

vasario_13Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Aktorius Aurelijus Liškauskas
Režisierius ir aktorius Nerijus Gedminas
Programa: Genadij Gladkov, Piotr Čaikovskij, Jacques Offenbach, Tauras Adomavičius ir kt.

Švedijos sostinėje Stokholme, ant daugiabučio namo stogo, už kamino stovi mažas namelis. Jame gyvena „gražus, protingas ir gerai įmitęs vyrukas pačiame jėgų žydėjime”, vardu Karlsonas. Apie jį savo knygelėse pasakojo rašytoja Astrida Lindgren, gyvenusi kaimynystėje ir turbūt ne kartą jį sutikusi pasivaikščiojimų metu.

Šis nenuorama, kuris niekaip nenori suaugti, labiausiai mėgsta išdykauti. Su juo niekada nebūna nuobodu, jo galva nuolat pilna įvairiausių idėjų. Štai dabar jis nusprendė mokytis groti trimitu. Ir ne tik trimitu, o visais variniais pučiamaisiais instrumentais iš karto! Ir ne tik pats mokytis, bet ir kitus pamokyti!

Kaip jam pavyks įgyvendinti savo sumanymus, pamatysite apsilankę „Karlsono mokyklėlėje”. Nauja KKS edukacinė programa laukia smalsiausių 5–11 metų vaikų. Joje sutiksite ne tik Karlsoną, kurio vaidmenį kurs aktorius Aurelijus Liškauskas, bet ir Klaipėdos brass kvintetą. Renginį režisuoja Nerijus Gedminas, pats jame kuriantis mokytojo vaidmenį. Tai bus linksmas muzikinis užsiėmimas, kuriame netrūks netikėtumų ir išdaigų.

Mieli vaikučiai, mamytės ir tėveliai! Visai nesvarbu, kad dar nesugebate groti trimitu ar trombonu. Ateikite patys, atsiveskite visus Karlsoną jau pažįstančius ir apie jį dar negirdėjusius pyplius ir suaugėlius!

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 15 d., šeštadienis, 18.30 val., I a. fojė
Ant kranto
Lietuvos Nepriklausomybės dienai

vasario_15Klaipėdos choras „Aukuras”
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Dalyvauja: Sandra Mamina (smuikas), Kornelija Kupšytė (violončelė), Saulius Šiaučiulis (fortepijonas), Laimonas Urbikas (saksofonas)
Programa: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Jeronimas Kačinskas, Konstancija Brundzaitė, Vytautas Klova, Algirdas Martinaitis, Jonas Tamulionis, Nijolė Sinkevičiūtė, Vaclovas Augustinas, Zita Bružaitė, Remigijus Šileika.

Lietuvos Nepriklausomybės dienai skirta Klaipėdos choro „Aukuras” programa sudėta iš rinktinių lietuvių autorių kompozicijų. Dėmesys savo tautos, o ypač praeities ir dabarties Klaipėdos krašto autorių kūrybai yra skiriamasis šio choro repertuaro formavimo bruožas, kurį nuo pat kolektyvo įsikūrimo puoselėja „Aukuro” meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas.

Profesionalioji lietuviška chorinė muzika atsiremia į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio partitūras. Koncerte skambėsianti jo išplėtota lietuvių liaudies daina „Anoj pusėj Nemuno”, kaip ir žymaus lietuvių išeivijos kompozitoriaus Jeronimo Kačinsko originali chorinė daina „Beržas”, jau tapo lietuvių chorinės muzikos klasika. Beje, pastarosios autorius tik atkūrus Nepriklausomybę, 1991 m. rudenį, buvo atvykęs į savo jaunystės miestą Klaipėdą ir koncerte ją dirigavo. J. Kačinskui tąkart buvo suteiktas Klaipėdos miesto garbės piliečio vardas. Kompozitorius mirė toli nuo tėvynės, būdamas 98-erių.

Kompozitorei Konstancijai Brundzaitei likimas lėmė gyventi tik 29-erius metus. Pirmoji kompozitorė moteris moderniosios lietuvių muzikos istorijoje metus gyveno Klaipėdoje ir dirbo dabartinėje Stasio Šimkaus konservatorijoje.

Su uostamiesčiu susijusi vilnietė autorė Nijolė Sinkevičiūtė ir Šiauliuose gimęs kompozitorius Remigijus Šileika. 2020 metais jis, kaip ir dar vienas šios programos autorius Algirdas Martinaitis, švęs 70 metų jubiliejų.

Koncerto programa pavadinta pagal Jono Tamulionio kūrinį „Ant kranto”, sukurtą avangardinio kino kūrėjo ir poeto Jono Meko tekstais. 2020 m. sausio pabaigoje bus minimos šios iškilios meno pasaulio asmenybės mirties metinės.

Dar liko nepaminėtas Vytautas Klova – žinomiausios lietuviškos operos „Pilėnai” autorius, Vaclovas Augustinas, Zita Bružaitė – vieni ryškiausių dabarties lietuvių chorinės muzikos kūrėjų. Visų jų skambiausios muzikos vėrinys bus įteiktas tėvynei Lietuvai.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 21 d., penktadienis, 18.30 val.
Smuiko maestro ir orkestras

vasario_21Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkas
Dirigentas ir solistas Domenico Nordio (smuikas, Italija)
Programa: Carl Nielsen, Felix Mendelssohn, Giuseppe Verdi, Mieczysław Weinberg.

Itališkosios kultūros atstovas, smuiko maestro Domenico Nordio vėl atvyksta žavėti savo meistriškumu ir uždegti pietietišku temperamentu tiek klausytojus, tiek koncertinės scenos partnerius – Klaipėdos kamerinio orkestro narius.

Venecijoje gimęs atlikėjas nuo mažų dienų buvo vadinamas vunderkindu. Prestižiškiausiose pasaulio salėse su žymiausiais orkestrais ir dirigentais koncertuojantis smuikininkas 1988 m. laimėjo „Eurovizijos” jaunųjų atlikėjų konkurso Didįjį prizą, atvėrusį jam vartus į visą pasaulį. Smuikininkas yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su garsiąja „Sony Classical”, kuri leidžia visus jo įrašus.

D. Nordio noriai atlieka šiuolaikinę muziką, todėl kūrinių jam yra dedikavęs ne vienas italų kompozitorius. Savo programose jis dažnai ne tik griežia smuiku, bet ir diriguoja orkestrams.
Prieš dvejus metus pamaloninę klausytojus lengvu „Itališku desertu”, šįkart D. Nordio ir Klaipėdos kamerinis orkestras siūlo paragauti įmantresnio patiekalo. Jo sudedamosios dalys: Carlas Nielsenas, Felixas Mendelssohnas, Giuseppe Verdi, Mieczysławas Weinbergas. Neabejojame, kad ir šis meistriškai pagamintas muzikinis patiekalas įtiks jūsų skoniui!

Bilietai – 10, 14 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 26 d., trečiadienis, 18.30 val., I a. fojė
Perkusijos ir vario dialogai

vasario_26Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Solistai Sigitas Gailius, Andrius Rekašius (mušamieji)
Programa: Johann Sebastian Bach, Jan Magre Forde, James Morrison, Emmanuel Sejourne, Ástor Piazzolla, Eric Sammut, Sigitas Petrulis.

Klaipėdos brass kvintetas, kuriam vadovauja Sigitas Petrulis, pakvietė kartu pamuzikuoti du su uostamiesčiu susijusius ir šiuo metu sostinėje įsikūrusius perkusininkus Sigitą Gailių ir Andrių Rekašių. Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos auklėtinis Sigitas ir Stasio Šimkaus konservatoriją baigęs Andrius savo kišenėse jau turi aukštojo mokslo magistro diplomus ir šiuo metu dirba Lietuvos valstybiniame (Sigitas) ir nacionaliniame (Andrius) simfoniniuose orkestruose. Abu atlikėjai yra mušamųjų ansamblio „Giunter percussion” nariai. Su šiuo kolektyvu jie yra aplankę daugelį užsienio šalių, dažnai pasirodo įvairiuose festivaliuose mūsų šalyje, taip pat ir Klaipėdoje. Sigitas neseniai pradėjo dėstyti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Norvegijos muzikos akademijoje studijas baigęs Andrius ne tik groja, bet ir kuria muziką.

Koncerte perkusininkai gros marimba, vibrafonu ir kitais mušamaisiais instrumentais. Šalia baroko genijaus Johanno Sebastiano Bacho kūrinio, specialiai aranžuoto mušamiesiems ir brass kvintetui, daugiausia skambės šiuolaikinė muzika. Būtent XX amžiuje smarkiai išaugo dėmesys mušamiesiems instrumentams, suklestėjo jų įvairovė, prasiplėtė techninės atlikimo galimybės. Taip pat bus netikėta programoje išgirsti paties kvinteto vadovo S. Petrulio kūrinį.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 28 d., penktadienis, 12.00 ir 18.30 val.
Kaulo senis ant geležinio kalno
Opera vaikams ir visai šeimai

vasario_28Kompozitorius Bronius Kutavičius
Teksto autorius Sigitas Geda
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Klaipėdos choras „Aukuras”
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Dirigentas Egidijus Kaveckas
Solistai ir aktoriai: Rasa Ulteravičiūtė, Evelina Šimelionė, Gytis Šimelionis
Dalyvauja Klaipėdos Vydūno gimnazijos 7-8 klasių mokinių vokalinis ansamblis
(vadovė Ingrida Bertulienė)
Režisierė Birutė Mar
Dailininkė-scenografė Indrė Pačėsaitė
Vaizdo projekcijų dailininkas Karolis Bratkauskas.

Operos vaikams ir visai šeimai „Kaulo senis ant geležinio kalno” muziką sukūrė žymus lietuvių kompozitorius Bronius Kutavičius. Autentiškas ir tikras šio autoriaus muzikos pasaulis artimas tiek suaugusiems klausytojams, ypač jaučiantiems ryšį su senąja tautos kultūra, tiek vaikams.
B. Kutavičiaus opera parašyta pagal poeto Sigitos Gedos libretą. Tai stilizuota pasaka, kurios veikėjai – Žvirblis su Pele, Sakalas, Žmogus, trys Senutės, Sakalo seserys, Mergelė gulbė, Žmogaus sūnus, Kaulo senis ir kiti. Kūrinys yra nedidelės apimties, orientuotas į vaikų klausymo galimybes. Originali partitūra netgi buvo skirta atlikti vaikams, tačiau šiam pastatymui sukurta nauja operos versija. Ją atlieka profesionalūs kolektyvai – Klaipėdos kamerinis orkestras ir mišrus choras „Aukuras”, taip pat dalyvauja Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinių vokalinis ansamblis, kuriam tenka ne tik dainuoti, bet ir vaidinti. Solistų partijas atlieka Rasa Ulteravičiūtė, Evelina Šimelionė ir Gytis Šimelionis, diriguoja Egidijus Kaveckas.

Operos premjera įvyko Klaipėdos koncertų salėje 2019 m. balandžio mėnesį. Pastatymui vadovavo režisierė Birutė Mar, scenos vaizdu ir atlikėjų kostiumais rūpinosi dailininkė scenografė Indrė Pačėsaitė. Operą vizualiai papildo Karolio Bratkausko vaizdo projekcijos.

Archajiško ir šiuolaikinio pasaulio susidūrimas, dermė ir dialogas nulėmė įtaigius operos režisūrinius ir muzikinius sprendimus. Ši B. Kutavičiaus kūrinio interpretacija dideliems ir mažiems klausytojams palieka labai gražų įspūdį. Kviečiame visa tai patirti patiems!

Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos

Išsamiau apie repertuarą, taikomas nuolaidas – www.koncertusale.lt

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply