15 metų namuose, kuriuose gyvena muzika

Sukaktys ateina nepaisant nieko: atšiaurių periodų, suspenduotų veiklų ar neplanuotų lūžių gyvenime. Šį kartą ne taip, kaip planuota, be daugybės šventės komponentų. Tačiau šiandien, balandžio 1-ąją, Klaipėdos koncertų salė švenčia 15-os veiklos metų sukaktį.

koncertu_sale_foto_Vytautas_Petrikas

Vytauto Petriko nuotr.

Susidėjus daugybei skirtingų veiksnių, politinės valios dėka, Klaipėdos miesto savivaldybė prieš penkiolika metų ryžosi svariam žingsniui – įsteigė profesionalaus scenos meno koncertinę įstaigą Klaipėdos koncertų salę. Vienintelę Vakarų Lietuvoje, kuri svetinga visiems – tiek pasaulyje pripažintiems, tiek jauniesiems muzikams.

Koncertų salė jau penkiolika sezonų nuosekliai įgyvendina savo misijai išsikeltus tikslus: supažindina uostamiesčio gyventojus ir svečius su pasaulyje pripažintais ir jaunais atlikėjais bei kūrėjais, aukščiausiu lygiu pristato profesionalių Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertines programas, puoselėja miesto muzikinę kultūrą, organizuoja tęstinius koncertų ciklus, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalius, koncertus šeimai bei edukacines programas ir salėje reziduojančių kolektyvų bei individualių atlikėjų meninę veiklą.

Įstaigoje kasmet pristatomi penki skirtingos stilistikos ir formato tarptautiniai festivaliai: orkestro muzikai skirtą „Klaipėdos muzikos pavasarį”, Klaipėdos kariliono festivalį, šiuolaikinei muzikai skirtą „Permainų muziką” ir šventinės klasikos festivalį „Salve musica”. Nuo 2017 m. festivalių sąrašą papildė kas dvejus metus rengiamas Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas. Pastarajam nuo 2021 metų bus suteiktas pasaulinę šlovę pelniusio lietuvių violončelininko David Geringo vardas. Nuo šiol jis bus pristatomas kaip Tarptautinis Klaipėdos David Geringo violončelės konkursas. Greta festivalių Koncertų salė organizuoja ir Klaipėdos tarptautinę violončelės akademiją (KIVA), plėtojančią violončelės muzikos tradicijas ir jaunųjų atlikėjų meistriškumą.

15 metų laikotarpis nėra iš dangaus krentanti besąlygiška duotybė. Be visos komandos ir ištikimų klausytojų Koncertų salė nebūtų pasiekusi tiek, kiek turi šiandien. Šią dieną Koncertų salė taria ypatingą AČIŪ įstaigos tarnyboms, meno kolektyvams ir jų vadovams, karilionininkams, steigėjui Klaipėdos m. savivaldybei, mecenatui „Limarko grupė”, meno ir žiniasklaidos partneriams, ir žinoma, publikai. Judėkime į priekį, kovokime su iššūkiais. Na, o kol kas – virtualioje šventėje ir draugystėje su visais klasikinės muzikos gurmanais!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply