Atvelykio šventė visai šeimai

2017 m. balandžio 23 d., sekmadienį, 13.00 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į senamiestyje įsikursiantį visiems atvirą Zuikio kiemą (Mažosios Lietuvos muziejaus kiemeliai, Didžioji Vandens g. 2). Tradicinėje Mažųjų Velykėlių šventėje lauksime tėvelių su vaikais, senelių su anūkais, krikštatėvių, norinčių nuotaikingai ir turiningai praleisti sekmadienio popietę.

atvelykis2

Atvelykio šventė Klaipėdoje. Klaipėdos etnokultūros centro archyvo nuotr.

Velykų laikotarpis baigiasi Atvelykio švente, prabėgus savaitei po šv. Velykų. Atvelykis – šventė vaikams, kuomet šeimininkės iš naujo virdavo kiaušinius, juos margino ir skirdavo vaikų velykiniams žaidimams, dovanojimui. Kaip ir per Velykas šią dieną netrūkdavo pramogų su margučiais, jų ridenimo varžybų.

Nepamiršk margučio! Į Zuikio kiemą ateinančius kviečiame nepamiršti ir namuose margintų kiaušinių, su kuriais galėsite dalyvauti tradiciškiausio margučio rinkimuose ir margučių ridenimo varžytuvėse, kurios įtraukia pačius energingiausius ir azartiškiausius šventės dalyvius.

Tradicinės pramogos garantuotos! Tradicinių liaudies žaidimų erdvė Atvelykio šventės metu niekada nebūna tuščia. Čia susirinkę ir maži, ir dideli entuziastingai dalyvauja rungtyse, estafetėse, o patys aktyviausi apdovanojami velykinio zuikio skanėstais. Sūpynės – dar viena tradicinė šventės pramoga – kuo stipriau ir aukščiau supsimės, tuo sveikesni ir laimingesni visus metus būsime. Zuikio kieme šurmuliuosiančiame jomarkėlyje drąsiai prieikite prie amatininkų, kurie ne tik demonstruos tradicinius amatus: kalvystės, medžiaginių lėlių siuvimo, šieno sukimo, smulkių instrumentų gaminimo, tekstilinių zuikučių rišimo, bet ir kvies draugiškai prisijungti, supažindins su demonstruojamo amato subtilybėmis.

Pavasariška nuotaika dalinsis: Klaipėdos „Smeltės” progimnazijos folkloro ansamblis „Smeltužė”, Klaipėdos Sendvario progimnazijos vaikų folkloro kolektyvas „Pupos”, Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro etnomuzikavimo studija, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro kolektyvai: „Kuršiukai”, „Alkiukai”, „Vorusnėlė”. Šventės organizatoriai dėkoja iniciatyviai į jomarkėlio veiksmus prisijungiantiems: keramikos studijai „Žiezdrė”, Hermano Zudermano gimnazijos keramikos studijai „Bitutė”, BĮ neįgaliųjų centrui „Klaipėdos lakštutė”, Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubui „Žuvėdra”, Audronei Dobilaitei.

Pasimatykime Zuikio kieme!

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply