Klaipėdos istorinių komiksų dirbtuvėse – XX a. politiniai virsmai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) kovo 25 d., šeštadienį, 12.00 val. vyks tradicinės nemokamos istorinių komiksų kūrybinės dirbtuvės „Klaipėda: XX a.”, dalyvaus istorikas dr. Klaidas Perminas ir komiksų kūrėja, grafikė Lina Itagaki.

Plakatas_10_3

Istorinių komiksų kūrybinių dirbtuvių ciklas – originalaus formato KKKC Meno kiemo projektas, skirtas meno ir mokslo jungčiai: užsiėmimų metu dalyviai, įkvėpti lektoriaus dr. K. Permino pasakojimų apie miesto istoriją, užuot konspektavę paskaitą, padedami grafikės Linos Itagaki, kuria komiksus apie Klaipėdos praeitį.

Dešimtojoje komiksų kūrybinių dirbtuvių su istorinėmis paskaitomis ciklo dalyje bus kalbama apie Klaipėdos istoriją XX a., tiksliau, apie pirmąją praėjusio šimtmečio pusę iki 1945 metų sausio. Šiuo laikotarpiu vyko du pasauliniai karai, atrodytų, kad užsiėmimas turėtų būti labai „karingas”. Tačiau paprašytas detalizuoti paskaitos turinį dr. K. Perminas patikslino: „Bus akcentuojami labai svarbūs šio laikotarpio politiniai virsmai: tai ir 1919 metai, kuomet Vokietija prarado šį kraštą, po to – prancūzmetis, 1923-ieji, kai pagaliau čia įkelia koją Lietuva, paskui 1939-ųjų Vokietijos ultimatumas ir kraštas vėl tampa Vokietija, na ir pagaliau 1945 metai, kai sovietų armija įžengė į miestą ir dar kartą pasikeitė šio krašto politiniai šeimininkai. Banguotas tai buvo laikotarpis, kai iš vienos valstybės pereidavome kitai. Paskaitoje tarpai tarp visų šių datų bus užpildyti paties miesto nepolitiniais siužetais: tai ir naujų pastatų statymas, ir Lietuvos laivyno kūrimas bei kt. Karai taip pat bus akcentuoti, juolab kad su II pasaulinio karo dalykais man pačiam akis į akį teko susidurti kaip archeologui: teko kasinėti šalia Klaipėdos kritusių karių – ir vokiečių, ir Raudonosios armijos – kapus ten, kur jie žuvo ir buvo užkasti. Kai kurie iš jų taip ir liko nežinomi, kai kuriuos pavyko identifikuoti. Savo tyrimų medžiagą panaudosiu ir paskaitoje.”

Po kūrybinių dirbtuvių tradiciškai bus atspausdintas mini žurnaliukas – zinas su paskaitos metu dalyvių nupieštais komiksais.

Kovo 25 d., šeštadienį, 12–15 val. KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) istorinių komiksų kūrybinės dirbtuvės „Klaipėda: XX a.”, lektoriai – istorikas Klaidas Perminas ir grafikė Lina Itagaki (nemokamai, dalyvių skaičius ribotas, būtina registracija el. paštu: inga@kkkc.lt arba tel. 8 618 14506).

Leave a Reply