KKKC Parodų rūmuose galėsite pamatyti Miglės Anušauskaitės „Dalyką”

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) nuo birželio 5 d. 17 val. galėsite pamatyti „Dalyką” – taip komiksų kūrėja Miglė Anušauskaitė pavadino savo darbų parodą.

Dalyka_v1_19s

Originalumo nestokojanti parodos autorė ir gyvenime renkasi nešabloniškus kelius. Žurnalistikos studijas Vilniaus universitete baigusi, magistrantūrai pasirinkusi semiotiką, kūrėja drąsiai neria į daugybę, atrodytų, nesuderinamų sričių. Jai įdomu viskas: literatūra, kinas, šiuolaikinis menas ir moksliniai tyrimai, istorija… Smagiausia, kad humoro jausmu apdovanota Miglė visais savo potyriais dalijasi suteikusi jiems komiksų pavidalą. Niekada profesionaliai piešti nesimokiusi kūrėja atrado savitą prieigą prie žanro ir nemažai prisidėjo, kad serijinių piešinių menas Lietuvoje įgautų vis didesnį populiarumą. Pernai jos kartu su Gerda Jord sukurtai grafinei novelei „10 litų” prireikė pakartotinio leidimo, o zino pavidalu išleistas komiksų rinkinys „I have no teeth” akimirksniu tapo itin pageidaujama bibliografine retenybe.

Komiksų mėgėjai žino, kur ieškoti M. Anušauskaitės darbų. Tam skirtas jos kuriamas tinklaraštis „I have no teeth”, autorė bendradarbiauja su interneto svetaine „Šiaurės Atėnai”, jos ir Gerdos Jord kino komiksai reguliariai skelbiami klaipėdietiškame kultūros portale Kulturpolis.lt ir kt.

Nuo birželio 5 d. 17 val. komiksų gurmanai Miglės Anušauskaitės darbais galės mėgautis ir KKKC Parodų rūmuose parodoje „Dalyką”. „Tai ne pirmoji komiksų paroda Lietuvoje, bet, žinoma, kiekviena paroda yra unikali. Aš šitą Dalyką sumaniau daryti linksmą ir nepretenzingą, nors ir klasifikuotą. Skirstyti komiksus pagal temas nusprendžiau todėl, kad parodos lankytojams būtų lengviau aprėpti jų kiekį, – sako M. Anušauskaitė. – Be to, man ir šiaip patinka skirstyti ir klasifikuoti dalykus.”

M. Anušauskaitė žada, kad parodoje bus eksponuojami netgi autobiografiniai komiksai ir neapdoroti, eskiziniai kūriniai. Tai puiki proga susitikti su menininke ir susipažinti su autorine komiksų piešimo „virtuve”.

Paroda veiks iki 2015 m. liepos 19 d.

Leave a Reply