Sauliaus Šaltenio knygos „Akis į akį“ pristatymas

Vasario 15-ąją, trečiadienį, 17 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje visuomenei bus pristatyta naujausia Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, rašytojo, dramaturgo, Nepriklausomybės Akto signataro Saulius Šaltenio knyga „Akis į akį“.

Ko reikia geram kinui? Vieniems geras filmas yra aktoriai, kitiems – istorija. Yra ir tokių, kuriems kino kokybę lemia muzika, operatoriaus ir dailininko darbas. Dar kiti siekia pusiausvyros tarp vieno ir antro. Rašytojas Saulius Šaltenis sako, kad geras kinas prasideda nuo geros literatūros.

Naujausias S. Šaltenio kūrinys „Akis į akį” – kinematografinė istorija apie Klaipėdos krašto prijungimą. Tai – pirmas kartas Lietuvos istorijoje, kuomet literatūrinis kino scenarijus išleidžiamas knygos pavidalu iki pasirodant filmui.

Neįpareigojančiame ir smagiame pokalbyje apie literatūrą ir kiną dalyvaus: Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, rašytojas, dramaturgas, Nepriklausomybės Akto signataras Saulius Šaltenis, režisierius, scenaristas, prodiuseris Audrius Juzėnas, istorikas, archyvaras dr. Audrius Dambrauskas. Renginį moderuos prozininkė, rašytoja Sondra Simana.

Renginio metu bus galima įsigyti ir pačią knygą, kuri iliustruota kino dailininko Jurij Grigorovič iliustracijomis. Vietų skaičius ribotas.

Renginys bus transliuojamas Facebook socialiniame tinkle, „Klaipėda Gyvai” kanale.

Leave a Reply