Rašytoja Ignė Ale: romanas „Visi vieniši žmonės“ – mano meilės laiškas Klaipėdai ir bibliotekoms

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda) 2023 m. vasario 9 d., ketvirtadienį, 17.30 val. vyks Ignės Ale romano „Visi vieniši žmonės“ pristatymas.

Knygos viršelis. Organizatorių nuotr.
Knygos viršelis. Organizatorių nuotr.

Klaipėdoje gyvenanti rašytoja Ignė Ale pristato naujausią romaną „Visi vieniši žmonės“. Pasak autorės, knygos puslapiuose tilpo meilė uostamiesčiui, knygoms ir muzikai. „Labai norėjau parašyti apie Klaipėdą – miestą, kurį namais vadinu jau daugiau nei penkerius metus, – pasakoja Ignė. – Mintyse sukosi ir kita tema – bibliotekos. Nuo pat mažens į jas vaikštau, kaskart persikrausčiusi į naują vietą ieškau, kur artimiausia biblioteka. Sujungus šiuos du dalykus, gimė istorija apie Uršulę – po daugelio metų į gimtąją Klaipėdą grįžusią bibliotekininkę.“ Romane daug knygų – jos pagrindinę veikėją lydi ir darbe, ir namuose. „Pabaigoje rasite ir Uršulės rekomenduojamų knygų sąrašą“, – šypsosi rašytoja.

Biblioteka Ignei – svarbi įstaiga. „Tai daugiau nei knygų archyvas. Tai bendruomenės centras, saugi vieta, siūlanti gyventojams daugybę nemokamų paslaugų ir išteklių, – pasakoja ji. – Negaliu atsistebėti ir bibliotekos darbuotojų entuziazmu, išradingumu, atsidavimu darbui. Džiaugiuosi, kad kuriant knygos veikėjus pavyko atspindėti šias savybes.“ Nuo birželio mėnesio bibliotekoje savanoriaujanti Ignė priduria: „Matant, kiek daug nudirba bibliotekų darbuotojai, norisi, kad šios įstaigos valstybės ir savivaldybių būtų kur kas dosniau finansuojamos. Labai daug to darbo lieka už kulisų, savo knyga norėjau jį nušviesti.“

Knygos pavadinimas – ne tik muzikinė užuomina, bet ir glaustas knygos veikėjų apibūdinimas. „Beveik visi romano veikėjai vienaip ar kitaip vieniši. Vieni tą vienatvės jausmą priima, įsileidžia; kiti nuo jo ginasi apsikraudami reikalais, veikla; treti nestabteli susimąstyti, kad net apsupti žmonių gali būti vieniši“, – kalba Ignė. Jai pačiai vienatvės jausmas nesvetimas, todėl ir norėjo apie tai kalbėti, perteikti įvairias patirtis.

Rašytoja Ignė Ale. Organizatorių nuotr.
Rašytoja Ignė Ale. Organizatorių nuotr.

„Kalbant apie įvairovę, – tęsia rašytoja, – romane stengiausi vaizduoti ir įvairius romantinius santykius. Uršulė, turėjusi tam tikras išankstines nuostatas, kaip turi atrodyti poros santykiai, ima stebėti aplinkinius: savo tėvus, seserį, bendradarbius, – ir pamažu supranta, kad kiekvienas žmogus meilę kuria ir puoselėja savaip, kad nėra vieno universalaus kurpaliaus.“

„Visi vieniši žmonės“ – istorija apie meilę, bet kartu tai ir pasakojimas apie tai, kaip atsistoti ant kojų, kai ankstesnis gyvenimas subyra, kaip kurti ir puoselėti draugystę ir šeimos ryšius. „Tai jauki, šviesi, truputį melancholiška knyga, skirta skaityti tada, kai užplūsta nerimas ir stresas, kai norisi paguodos ir vilties“, – apibendrina Ignė.

Norinčius daugiau sužinoti apie knygoje paliečiamas temas ir kūrybą, Ignė Ale kviečia į romano „Visi vieniši žmonės“ pristatymą, kuris vyks vasario 9 d. 17.30 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje.

KNYGOS „VISI VIENIŠI ŽMONĖS“ ANOTACIJA

Nutrūkus ilgalaikiams santykiams, Uršulė grįžta gyventi į gimtąją Klaipėdą. Čia, būdama arčiau tėvų ir sesers Austėjos, ji tikisi iš naujo susikurti gyvenimą ir save. Labiausiai trokšta ramybės: dienomis dirbti mėgstamą darbą Karalienės Luizės bibliotekoje, vakarais jaukiai įsitaisiusi skaityti knygas. Tačiau Uršulę nejučia įtraukia gyvenimo karuselė: darbo reikalai, naujos pažintys, rūpesčiai dėl sesers ir dukterėčios, netikėtai gautas kvietimas į vestuves, kuriose dalyvaus ir jos eks.

Vis dėlto, kad ir kokia yra užsiėmusi, Uršulės neapleidžia vienišumo jausmas ir liūdesys dėl nutrūkusių santykių. Bandymai užpildyti atsivėrusią tuštumą išmokys ją kitaip pažvelgti į save, praeitį ir meilę.

Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos informacija

Leave a Reply