PROZA SKAITOMA RUDENĮ

Proza_2015

Tai nėra nepaneigiamas postulatas, nes visi žino, jog gera proza skaitoma ištisus metus, o mes, pamario rašytojai, taip provokuojančiai pavadinome savo šventę, kuri kažkada vadinosi „Novelės rudeniu” ir turi ilgas bei gilias tradicijas.

Ką žadame šį sąlyginai šiltą rudenį? Tradicinius renginius su naujais veidais bei po Rimanto Černiausko ženklu, nes šventė bei trumpų prozos tekstų konkursas vadinasi: „Ir vaikams, ir sliekams, ir vanagams”. Trumpai tariant, rašytojai visą savaitę intensyviai lankys miesto mokyklas ir dalyvaus literatūros pamokose kalbėdami apie literatūrą ir skaitydami savo kūrybą, vyksime aplankyti R. Černiausko gimtosios Švėkšnos bei Gargždų, kur susitikę su vietos bendruomene prisiminsime du žemiečius – R. Černiauską ir A. Ramoną. Paskutinę šventės dieną paskelbsime trumpų rašinių konkurso „Ir vaikams, ir sliekams, ir vanagams” rezultatus bei nugalėtojus, skaitysime kūrybą. Šventėje žada dalyvauti Jurgis Gimberis ir Vidmantas Kiaušas Elmiškis iš Kauno, Red Kudu iš Talino, Boris Bartfeld ir Oleg Gluškin iš Karaliaučiaus ir būrys mūsų Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus rašytojų.

                                                                                                                                        Juozas Šikšnelis

Programa

„Ir vaikams, ir sliekams, ir vanagams”

Trumpo rašinio konkursas tinklalapyje https://klrasytojai.wordpress.com

Literatūrinės pamokos miesto mokyklose, dalyvaujant rašytojams:
Lapkričio 2 d. 14 val. Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla – Rita Kairienė.
Lapkričio 3 d. 9.50 val. Klaipėdos ,,Aukuro” gimnazija – Algis Kuklys.
Lapkričio 4 d. 14 val. Klaipėdos Vydūno gimnazija – Vytautas Čepas.
Lapkričio 5 d. 13.50 val. Klaipėdos „Baltijos” gimnazija – Vytautas Čepas.
Lapkričio 6 d. 10.45 val. Klaipėdos ,,Ąžuolyno” gimnazija – Jurgis Gimberis, Vidmantas Kiaušas-Elmiškis.
Lapkričio 6 d. 13 val. Klaipėdos „Baltijos” gimnazija – Nijolė Kepenienė.
Lapkričio 6 d. 10 val. Klaipėdos ,,Aitvaro” gimnazija – B. Bartfeld ir O. Gluškin.

Lapkričio 5 d. prozos kūrėjai Švėkšnos bibliotekoje 15 val. bei Gargždų J. Lankučio bibliotekoje 18 val. Dalyvaus: Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, Jurgis Gimberis (Kaunas), Red Kuudu (Estija), Boris Bartfeld ir Oleg Gluškin (Kaliningradas), J. Šikšnelis, N. Kepenienė, Clandestinus (Klaipėda).

Lapkričio 6 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda) – baigiamieji skaitymai.

Leave a Reply