Mąstant apie Novečentą: iliustracijų kūrimo dirbtuvės KKKC Meno kieme

2023 m. balandžio 20-ąją, pavasarišką ketvirtadienio vakarą, 18.30 val. kviečiame atkeliauti į dailininkės, KKKC meno kiemo rezidentės Urtės Jasenkos dirbtuves, kur įvyks netikėtas susitikimas – iliustracijų kūrimo dirbtuvės „Mąstant apie Novečentą“.

Kairėje: aktorė Alvydė Pikturnaitė. Pijaus Vėberio nuotr. Dešinėje: menininkė Urtė Jasenka su Meškute. Sonatos Leknickaitės nuotr.
Kairėje: aktorė Alvydė Pikturnaitė. Pijaus Vėberio nuotr. Dešinėje: menininkė Urtė Jasenka su Meškute. Sonatos Leknickaitės nuotr.

Dirbtuvių viešnia, iš Vilniaus atkeliaujanti aktorė Alvydė Pikturnaitė renginio metu skaitys nežabotos vaizduotės, tarptautinį pripažinimą pelniusio italų rašytojo ir režisieriaus Alessandro Barico knygos „Novečentas“ monologo fragmentus. Klausydami šios mistiškos, poetiškos istorijos apie žmogų, talentingą pianistą, plaukiojantį tarp Europos ir Amerikos krantų, dailininkės Urtės Jasenkos padedami žaidimo principu drauge iliustruosime šią nepaprastą knygą.

Renginio metu galėsite pasivaišinti kavos skrudinimo namų „Musangas“ kava, jūsų lauks ir mažytės smulkmenėlės dovanų. Sukurtą iliustracijų knygelę galėsite pasiimti namo ir papildyti savo knygų lentynos kolekciją!

APIE AUTORES

Alvydė Pikturnaitė yra profesionali aktorė, gimusi ir augusi Klaipėdoje. Aktorė sėkmingai dirba su skirtingų kartų režisieriais, aktyviai filmuojasi, dalyvauja įvairiuose meniniuose projektuose, savanorystės veiklose. Šiais metais „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimuose ji buvo nominuota Geriausios metų aktorės kategorijoje.

Urtė Jasenka (g.1993) mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijavo ir 2014 m. Norvegijoje baigė Manger folkehøgskule muzikos, vokalo specialybę. Dar mokykloje menininkė suformavo išskirtinį kūrybinį braižą, minimalistinį „pasaulį“, kupiną simbolikos, detalių, pasikartojančių elementų, gamtos motyvų, pasakojimų, minčių, jausmų, grožio, stebuklų, šviesos, bet tuo pat metu – tamsos, liūdesio, trapumo, mistikos ir kančios. Autorė kalba ne tik apie šviesiąją, bet ir tamsiąją žmogaus prigimtį. Stebėdama aplinką, žmones, save ir savo gyvenimą, U. Jasenka kaupia patirtis, istorijas, ir, viską permąsčiusi, svarbiausias mintis palieka popieriaus lape. „Būti čia ir dabar, mėgautis tuo, kas duota – gera ar bloga – visa širdimi yra gyvenimo prasmė ir laisvė“, – sako jaunoji kūrėja. Nuo 2009 m. U. Jasenka aktyviai kuria ir organizuoja grupines bei personalines parodas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Norvegija, Vokietija, Italija). Šiuo metu gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Kas: Urtės Jasenkos ir Alvydės Pikturnaitės iliustracijų kūrimo dirbtuvės „Mąstant apie Novečentą“.

Kada: Balandžio 20 d., 18.30–20 val.

Kur: Daržų g. 10, KKKC Meno kiemas

Dirbtuvių kaina: 6 Eur. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija ČIA.

Daugiau informacijos tel. +370 602 211 67 arba el. paštu agniete@kkkc.lt.

Nesusirinkus reikiamam dalyvių skaičiui, dirbtuvės neįvyks.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Leave a Reply