Knygos „Barbarosa” pristatymas ir susitikimas su autoriumi Robertu Petrausku

BARBAROSA_virselis2019 m. balandžio 11 d., ketvirtadienį, 17 val. Klaipėdos piliavietės šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) vyks žinomo TV laidų vedėjo, intelektinių žaidimų kūrėjo bei rašytojo Roberto Petrausko knygos „Barbarosa” pristatymas.

„Barbarosa” – tai trečia knyga iš R. Petrausko serijos apie Antrąjį pasaulinį karą Europoje. Visas dėmesys joje sutelktas didžiausiai pasaulio istorijoje karinei operacijai, kurios metu iki 1941–ųjų pabaigos žuvo, dingo be žinios ar buvo sužeisti 5 milijonai abiejų pusių karių.

Turbūt nėra kitos tokios karinės operacijos, kuri net praėjus daugeliui metų ir toliau keltų tiek daug diskusijų, ginčų, hipotezių, vertinimų. Ši knyga yra kol kas išsamiausias lietuvių autoriaus darbas, tačiau tai nėra dar vienas mėginimas sudėlioti viską į lentynėles. Gali būti, kad perskaičius ją kils daugiau klausimų nei jų buvo iki tol, nes „Barbarosa” – tai ne tik karinė operacija, tai milijonų žmonių likimai, pasaulinės svarbos geopolitinis posūkis, istorija, pakeitusi Europos veidą visiems laikams. Tai ne įvykis, o milžiniškas procesas, transformacija, padariusi įtakos ištisoms visuomenėms.

Kviečiame į susitikimą, kuriame kartu ieškosime ne galutinių atsakymų, o įdomių klausimų. Į diskusiją, kurioje visi galės būti ne tik klausytojais ir žiūrovais. Žinodami istoriją ir kaip viskas susiklostė, mes juk galime pabūti sumaniais strategais, ar ne? Ar pakeistumėte Hitlerio sprendimus, jei turėtumėt tokią galimybę? Ar sugebėtumėt išvengti tūkstančius gyvybių kainavusių klaidų?

Pirma susitikimo dalis – interaktyvi prezentacija, kurios tema „Kam operacija „Barbarosa” buvo nesėkmės istorija?” Antra susitikimo dalis skirta jūsų nuomonėms, mintimis ir klausimams.

Diskusiją ves ir į klausimus atsakinės „Barbarosos” autorius Robertas Petrauskas.

Po susitikimo galėsite įsigyti knygų su autoriaus autografais.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus informacija

Leave a Reply