Klaipėdoje – „Proza skaitoma rudenį”

Tradicinė prozos šventė Klaipėdoje šiemet prasidės lapkričio 7 d. ir tęsis savaitę. Šį kartą su žymaus, bet anksti mus palikusio prozininko Antano Ramono ženklu. Ta proga iš Vilniaus atvyksta grupė jo buvusių bendradarbių žurnale „Metai” (beje, pavadinimą žurnalui, kuris kažkada vadinosi „Pergalė”, pasiūlė Antanas Ramonas) bei kolegų: redaktorius Antanas Šimkus, Vytautas Martinkus, Laura Sintija Černiauskaitė, Birutė Jonuškaitė. Jie prisimins kolegą bei pristatys žurnalą. Miesto mokyklose vyks literatūros pamokos, kurias ves vietiniai ir atvykę rašytojai, numatomos išvykos į rajonus – vietas, susijusias su rašytoju Antanu Ramonu.

knygos

Pixabay.com nuotr.

Lapkričio 10 d. 15 val. ant pastato (Aukštoji g. 9) bus „grąžinta” skola ilgamečiam Klaipėdos rašytojų vadui Rimantui Černiauskui ir atidengta jau keletą metų kurta atminimo lenta, kurios autorius – Adomas Skiezgelas, o vakare Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks baigiamieji skaitymai, kurių metu bus paskelbti trumpo prozos kūrinio konkurso rezultatai ir apdovanoti nugalėtojai.

Tai ne absoliutus teiginys, paremtas „Eurostato” ar „Vilmorus” apklausomis, bet niekas net nedrįsta abejoti, kad gera proza skaitoma ištisus metus – žiemą spaudžiant speigams, pavasarį siaučiant peršalimo ligoms, vasarą lepinantis paplūdimiuose ir, suprantama, rudenį, kai anksti pradeda temti. Taigi, tai ne teiginys, o šventės pavadinimas. Šventės, kada sukrunta prozos rašytojai ir skrebena plunksnas, baksnoja kompiuterio klavišus, kurdami trumpus tekstus konkursui „Balti praėjusios vasaros debesys”. Patyrę prozos meistrai varto savo kūrybinį kraitį, ieškodami, ką paskaityti susitikimuose su gerbėjais.

PROGRAMA:

Lapkričio 7 d. 10 val. ,,Vyturio” progimnazijoje literatūrinė pamoka su Daiva Molyte-Lukauskiene.
Lapkričio 8 d. 9 val. ,,Aitvaro” gimnazijoje literatūrinė pamoka su Nijole Kepeniene;
Lapkričio 9 d. 14 val. ,,Verdenės” progimnazijoje literatūrinė pamoka su prozininke Rita Latvėnaite – Kairiene.
Lapkričio 9 d. Antano Ramono skaitymai ir žurnalo „Metai” pristatymas regione:
13 val. skaitymai Švėkšnos bibliotekoje; 15.15 val. lankymasis rašytojo gimtinėje;
16 val. skaitymai Veiviržėnų bibliotekoje; 18 val. skaitymai Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešojoje bibliotekoje. Dalyvaus: Antanas Šimkus, Vytautas Martinkus, Laura Sintija Černiauskaitė, Birutė Jonuškaitė, Juozas Šikšnelis, Vytautas Čepas ir Mindaugas Milinis.
Lapkričio 10 d. 10 val. Vytauto Didžiojo gimnazijoje literatūrinė pamoka su prozininke Birute Jonuškaite.
Lapkričio 10 d. 10 val. Vydūno vidurinėje mokykloje literatūrinė pamoka su prozininke Laura Sintija Černiauskaite.
Lapkričio 10 d. 11 val. ,,Aukuro” gimnazijoje literatūrinė pamoka su poetu Antanu Šimkumi ir prozininku prof. Vytautu Martinkumi.
Lapkričio 10 d. 15 val. atminimo lentos atidengimas rašytojui Rimantui Černiauskui ant namo Aukštoji g. 9.
Lapkričio 10 d. 17 val. baigiamieji prozos skaitymai I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje (Herkaus Manto g. 25).

Šventės organizatoriai: Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius, rėmėja Klaipėdos miesto savivaldybė, partneriai: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės, Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio ir Šilutės rajono Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos, žurnalas „Metai”.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos inf.

Leave a Reply