Klaipėdoje pristatomas Algimanto Švėgždos kūrybos albumas

2019 m. gegužės 21 d. 17.30 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos fakultete vyks VDA garbės profesoriaus dailininko Algimanto Švėgždos (1941–1996) kūrybos albumo „Laimės šulinys” pristatymas.

Renginyje dalyvaus albumo sudarytoja ir tekstų autorė menotyrininkė, VDA Akademijos galerijos vadovė, VDA dėstytoja, doc. dr. Ramutė Rachlevičiūtė. Pristatymą moderuos LDM P. Domšaičio galerijos vedėja, VDA Klaipėdos fakulteto dėstytoja dailėtyrininkė Kristina Jokubavičienė.

Pasak menotyrininkės Ramutės Rachlevičiūtės, „nebuvo ir, manau, nebus dosnesnio, labiau mylinčio tėvynę Lietuvą dailininko kaip Algimantas Švėgžda. Jis padovanojo savo kūrybą iš širdies, geriausius kūrinius, o ne tuos, kurie atliko ir nebuvo kur saugoti ar nebuvo parduoti, kaip neretai nutinka mūsų laikais. Algimantas Švėgžda savo meilę tėvynei išreiškė testamentu 1996 metais, sunkiai sirgdamas, bet tvarkingai darydamas sąrašus ir apgalvodamas, kas kuriam muziejui teks. Visą savo vokiškojo periodo kūrybą nuo 1980 metų dailininkas padovanojo įvairių mūsų šalies miestų muziejams – Lietuvos dailės muziejui Vilniuje, Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui Kaune, Vilniaus dailės akademijos muziejui, Šiaulių „Aušros” ir Telšių „Alkos” muziejams. Turėjome Adolfo Ramanausko – Vanago metus, turime – Vaižganto. 2021-aisiais galėtume turėti ir Algimanto Švėgždos metus.”

Algimanto Švėgždos kūrybos albumą „Laimės šulinys” išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla.

Pristatymas vyks 2019 m. gegužės 21 d., antradienį, 17.30 val. VDA Klaipėdos fakulteto (Daržų g. 18) I a. hole.

Renginys atviras visuomenei. Visus maloniai kviečiame!

VDA Klaipėdos fakulteto informacija

Leave a Reply