Festivalis „Juoda – Balta” kvies paauglius pajusti literatūrą gyvai

2023 m. gegužės 25 ir 26 dienomis Klaipėdoje vyks paauglių literatūros festivalis „Juoda – Balta“. Į festivalio renginius kviečiami jaunuoliai galės pajusti literatūrą gyvai – susipažinti su rašytojais, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir sužinoti, kad knygą ir jos istoriją galima nuoširdžiai pamilti.

Iliustruotoja Lina Itagaki. Organizatorių nuotr.
Iliustruotoja Lina Itagaki. Organizatorių nuotr.

Pirmąją festivalio dieną kviesime apsilankyti Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje. Čia vyks rašytojos Eglės Ramoškaitės kūrybos pristatymas, rašytojos Rebekos Unos kūrybos pristatymas bei edukacija, rašytojos Agnesos Kenešytė-Gricės knygos „Purslai“ pristatymas ir kūrybinio rašymo dirbtuvės, kurias ves rašytoja Eglė Ramoškaitė. Dalyviai turės galimybę ne tik įsiamžinti su autorėmis, bet ir dalyvauti loterijoje! Nė vienas neliks nuskriaustas, o laimingiesiems atiteks festivalyje dalyvaujančių rašytojų knygos.

Antrąją festivalio dieną kelsimės į unikalią erdvę – AJE Skatepark (Gluosnių skg. 2A-K2). Tai pirmasis uždaras (po stogu) riedlenčių, BMX dviračių, paspirtukų ir riedučių parkas Klaipėdoje. Originalioje vietoje vyks ir originalūs renginiai. Rytų Azijos mokslų magistras Romanas Erminas ves paskaitą apie japoniškus manga komiksus, renginio metu bus paskelbti konkurso „Fantastiškas manga pasaulis“ laimėtojai. Dalyviai taip pat susipažins su iliustruotoja Lina Itagaki ir dalyvaus slemo dirbtuvėse su poete Renata Karvelis. Kad diena taptų dar įsimintinesnė, kiekvienas moksleivis galės pasigaminti festivalio atminimo ženkliuką.

Į renginius kviečiami 5–9 klasių mokiniai. Dalyvių skaičius ribotas, tad reikalinga išankstinė registracija telefonu (8 46) 341 726 arba el. paštu vaikams@klavb.lt.

Šio projekto tikslas – didinti jaunimo įtrauktį kultūrinėje veikloje, sudominti paauglius įvairiomis literatūros formomis ir skatinti juos skaityti, eksperimentuoti bei kurti. Viliamės, kad projektas padės mūsų bendruomenės paaugliams atrasti kelią į biblioteką, į mylimų knygų paieškas ir į savo kūrybinį potencialą.

Paauglių literatūros festivalį „Juoda – Balta“ finansuoja Europos solidarumo korpusas.

Daugiau informacijos suteiks projekto vadovė Agnesa Kenešytė-Gricė el. paštu a.grice@klavb.lt  arba tel. (8 46) 341 726

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos informacija

Leave a Reply