SPALĮ „KULTŪROS FABRIKE” – NAUJAS KINO VEIKLOS ŽINGSNIS

Klaipėdos „Kultūros fabriko” kino salė spalio mėnesį pristato net keturis festivalius, keturias kino premjeras ir edukacinę programą moksleiviams! Taip pradedamas naujas „Kultūros fabriko” veiklos etapas, žingsnis po žingsnio ugdant nekomercinio kino gerbėjų auditoriją bei kuriant nuolatinę kino edukacijos vietą.

Klaipedos kulturos fabrikas

“Kultūros fabriko” kino salėje spalį klaipėdiečių laukia išskirtiniai seansai. Organizatorių archyvo nuotr.

Nuo spalio mėnesio iki kitos vasaros kino renginiams „Kultūros fabriko” salė bus atverta net 5 dienas per savaitę – nuo trečiadienio iki sekmadienio. Kino savaitė prasidės kiekvieną trečiadienį „Kultūros fabriko” rezidento – kino klubo „8 ½” narių susitikimais ir filmų peržiūromis. Kitomis dienomis lankytojų patogumui bus siūlomas nekomercinių filmų ir įvairių viešų kino renginių grafikas: ketvirtadieniais, penktadieniais 18.00 ir 20.00 val., šeštadieniais 16.00, 18.00 ir 20.00 val., sekmadieniais 11.00, 16.00 ir 18.00 valandomis.

Sekmadienio renginiai „Kultūros fabrike” daugiausiai skiriami šeimoms, o tėčiai bus motyvuojami ateiti su vaikais į filmą suteikiant jiems specialias nuolaidas.

Spalis – kino festivalių mėnuo Klaipėdoje

Spalio 2-4 dienomis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis su asmenybėmis, kurios įkvepia, su istorijoms, kurios ilgai neblėsta, su emocijomis, kurių tikrumu neabejoji.
Spalio 9-10 dienomis „In latino” Lotynų Amerikos dienos, kurių metu per skirtingų regionų vaizdus, garsus, skonius ir kitus mums netradicinius pojūčius leidžiama nors trumpam pajausti, kokiu ritmu teka karštas pietiečių kraujas.

Spalio 12- 16 dienomis Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis – tai ne tik puiki galimybė pamatyti kino filmus, kuriamus profesionalių režisierių jauniesiems žiūrovams, bet ir neišvažiuojant iš savo miesto pakeliauti po pasaulį, pamatyti įvairių istorijų, pažinti kitas kultūras ir save.

Spalio 17- 18 dienomis Vilniaus tarptautinis trumpametražių filmų festivalis „ Lithuanian Shorts” – didžiausias Baltijos šalyse, pristatantis geriausius trumpus filmus iš viso pasaulio. Per devynerius metus festivalis tapo platforma, pristatančia ne tik Europos, bet ir viso pasaulio naujosios kartos kūrėjų trumpo metro filmus.

„Kultūros fabriko” kino salė spalio mėnesį pristato ir ypatingas kino premjeras – lietuvių kūrėjų darbus „Meistras ir Tatjana” (rež. Giedrė Žickytė), Šarūno Barto filmą „Ramybė jūsų sapnuose”, „Dėdė, Rokas ir Nida” (rež. Justinas Krisiūnas) ir „Jaunystė” (rež. Paolo Sorrentino).

Be kino repertuaro, „Kultūros fabrikas” vykdo edukacinę programą moksleiviams „Mokausi iš kino”. Tai programa, skirta iš arti pažinti kiną – peržiūrėjus filmus, organizuojamos diskusijos, dirbtuvės.

Spalio 5 d. „Kultūros fabrikas” turi specialią dovaną visiems miesto mokytojams – NEMOKAMĄ kino filmo seansą, daug apdovanojimų sulaukusią bulgarų dramą „Pamoka” (rež. Kristina Grozeva, Petar Valchanov). Drama „Pamoka” nugalėjo San Sebastiano kino festivalio konkursinėje programoje „Nauji režisieriai”; Tokijo tarptautiniame kino festivalyje režisieriams atiteko specialusis žiuri prizas; Transilvanijos kino festivalyje K. Grozeva ir P. Valchanovas pripažinti geriausiais režisieriais, o M. Gosheva – geriausia aktore; Varšuvoje ir Geteborge filmui atiteko svarbiausi festivalių prizai. „Pamoka” taip pat pateko į Europos Parlamento teikiamo apdovanojimo – LUX prizo – kandidatų trejetuką.

Daugiau informacijos – www.kulturosfabrikas.lt.

Leave a Reply