Rugsėjo 1-osios proga – nemokamas kino seansas mokytojams

„KUFA kinas” sveikina visus mokytojus su mokslo metų pradžios švente ir kviečia į išskirtinį ir nemokamą kino seansą! Rugsėjo 2 d., penktadienį, 18 val., Klaipėdos „Kultūros fabriko” kino salėje specialiai mokytojams pristatoma prancūzų biografinė drama „Mari istorija”.

Filmas „Mari istorija” paremtas tikrais įvykiais, vykusiais Prancūzijoje. Antroje XIX amžiaus pusėje Larnay institutas, įkurtas vienuolyno netoli Poiterio, vadovaujamas „Išminties seserų”, subūrė grupę kurčių ir aklų vaikų, suteikė jiems išsilavinimą ir išmokė juos bendrauti ženklų kalba.

Gimusi kurčia ir akla, Marie Heurtin, sulaukusi 14 metų, nebuvo pajėgi bendrauti su pasauliu. Gydytojas manė ją esant protiškai neįgalią ir rekomendavo Mari tėvui, nuolankiam amatininkui, atiduoti į psichiatrijos prieglaudą. Tėvas, negalėdamas prisiversti jos atiduoti, iš nevilties nuvyksta į Larnay institutą netoli Poiterio, kur vienuolės rūpinasi jaunomis kurčiomis moterimis.

Nepaisydama vyriausiosios motinėlės skepticizmo, jauna vienuolė sesuo Margarita paima šį „laukinį mažą gyvūną” į savo prieglobstį ir daro viską, ką tik gali, kad išlaisvintų ją iš tamsos. Įveikus keletą nesėkmių ir pagundų nuleisti rankas, apsiginklavus džiaugsmingu tikėjimu ir meile, jaunai Mari pasiseka.

„Kultūros fabriko” kino salėje (Bangų g. 5A, Klaipėda) rugsėjo 2 d. 18 val. mokytojams skirtas nemokamas kino seansas: filmas „Mari istorija” (Prancūzija, biografinė drama, rež. Jean-Pierre Améris, 2014, 95 min. / LT sub.).

Mokytojai kviečiami registruotis el. paštu: ukana@kepa.lt.

Leave a Reply