Rudeniškas kino maratonas „Kultūros fabrike”

Spalio mėnesį Klaipėdos kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas” (KUFA) kino salę okupuoja net keturių skirtingų kino festivalių programos. Vis labiau įsibėgėjant rudeniškam orui klaipėdiečiai kviečiami jaukiai praleisti vakarus su kokybišku kinu vieninteliame nekomerciniame kino teatre uostamiestyje.

Kulturos_fabriko_kinas_Ruslan_Bolgov_foto

Ruslano Bolgovo nuotr.

Festivalių mėnesį pradeda dokumentika

Jau šį šeštadienį, spalio 6 d., festivalių maratoną kino salėje pradėsVilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Į kūrybinę dokumentiką orientuotas renginys yra seniausias tarptautinis dokumentinio kino festivalis Baltijos šalyse ir jau 14 metų suteikia Lietuvos žiūrovams galimybę pamatyti naujausius ir aktualiausius dokumentinius filmus. „Kultūros fabrike” VDFF filmai bus rodomi spalio 6–8 dienomis, o kino mėgėjai galės pasirinkti iš šešių skirtingų filmų. Temos festivalio dokumentikoje varijuoja nuo kibernetinio saugumo iki vaikų diksilendo Ukrainoje, tad VDFF programoje įdomų pasirinkimą vakaro seansui atras kiekvienas.

Spalio 11-oji – vaikų ir jaunimo kino diena

Dokumentiką „Kultūros fabriko” kine pakeis Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis. Spalio 11 d. jauniesiems kino gerbėjams bus parodyti net trys skirtingi filmai. Kiekvienas jų skirtas tam tikrai amžiaus grupei: filme apie baimę bandančią įveikti mergaitę „Pirmoji nakvynė” laukiami vaikai nuo 6 metų, seansas apie draugystės išbandymus „Mūsų pasaulis” skirtas žiūrovams nuo 10 metų, o paaugliams skirta juosta „Gražuolė” lauks jaunuolių nuo 14 metų. Tarptautinio vaikų ir jaunimo filmų festivalio programa patraukli ir įvairaus amžiaus moksleiviams – kartu su visa klase į kiną atėjusiems jauniesiems žiūrovams ir mokytojams „Kultūros fabrikas” taiko nuolaidas.

Lenkų „Kino tūzai”

Spalio 12–14 dienomis kino salėje – Lenkų kino festivalis, šiemet žiūrovus pasitinkantis šūkiu „Kino tūzai. Vaizduotės žaidimas prasideda”. Pasak festivalio organizatorių, toks renginio įvaizdis pasirinktas neatsitiktinai: „Lenkų kine netrūksta tikrų kino tūzų: žiūrėdami lenkų filmus dažnai žavimės meistriška aktorių vaidyba, puikia scenografija, nuostabia muzika, stipriu scenarijumi ir tikromis istorijomis.” Tuo galės įsitikinti ir „Kultūros fabriko” lankytojai, per tris dienas bus parodyti penki skirtingų žanrų filmai: trileris „Dievo tarnai”, drama „Pasaulio laimė”, detektyvas „Konvojus”, miuziklas „Bodo” bei filmas vaikams ir jaunimui „Už mėlynų durų”. Pastarajame seanse žiūrovai bus kviečiami apsilankyti nemokamai.

Kino maratono finale – „Nepatogus kinas”

Paskutinėmis spalio dienomis, 25–29 d., klaipėdiečiai galės pamatyti žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas” programą. Šis renginys unikalus savo formatu Baltijos šalyse bei yra vienas lankomiausių kino festivalių Lietuvoje. Iš viso KUFA kine bus parodyta šešiolika festivalio filmų. „Nepatogus kinas” taip pat kvies į kiną moksleivius – „Kultūros fabrike” vyks trys specialūs seansai mokykloms: „Kita sienos pusė”, „Du pasauliai” ir „Lagūna”. Po spalio 26 d. 18 val. rodomo filmo „Mūšiai už uždarų durų” vyks diskusija su žiūrovais apie smurtą šeimoje, spalio 27 d., po filmo „Kaip skamba tyla”, pasakojančio apie kurčio berniuko svajonę šokti, taip pat bus galima dalyvauti aptarime. Festivalis „Nepatogus kinas” išsiskiria savo kainų politika: žiūrovai turi teisę patys nuspręsti, kiek jie gali sumokėti už kino seansą, tačiau jei nenorite rizikuoti, kad vietų „Kultūros fabriko” salėje nebeliks, galite įsigyti ir fiksuotos kainos išankstinį bilietą.

Įtemptoje spalio mėnesio „Kultūros fabriko” kino programoje – ne tik 4 festivaliai, bet ir kiti seansai. Kino mėgėjai turės galimybę pamatyti geriausią praėjusių metų lietuvišką kino filmą „Šventasis”, dalyvauti kino klubo „8 ½” renginiuose ar su visa šeima apsilankyti animaciniame filme „Didžiapėdžio vaikis”.

Daugiau informacijos apie filmus ir detalų KUFA kino repertuarą rasite: www.kulturosfabrikas.lt.

„Kultūros fabriko” informacija

Leave a Reply