Pajūryje ‒ filmas „Humanitarės gyvenimas ir mirtis”

Liepos 28 d. 18 val. galerijoje „si:said” (Galinio Pylimo g. 28, Klaipėda) ir rugpjūčio 4 d. 17 val. A. Mončio namuose-muziejuje (S. Dakanto g. 16, Palanga) pristatomas menininkės Martos Vosyliūtės filmas „Humanitarės gyvenimas ir mirtis”.

kadras_is filmo

Filmo kadras. Organizatorių archyvo nuotr,

Filme „Humanitarės gyvenimas ir mirtis” pasakojama tipiška humanitaro, gimusio per karą kažkur Lietuvoje, 7 dešimtmetyje baigusio Vilniaus universitetą ir likusio gyventi sostinėje, visą sovietmetį bei atgavus nepriklausomybę dirbusio mokslo srityje, istorija. Filmo tekstas ir vizualinis apipavidalinimas margas, nenuspėjamas, atitinkantis besikeičiančius laikotarpius, minintis mokslo pasaulio cenzūras bei kintančio asmeninio ir mokslinio gyvenimo peripetijas.

Filmas sąmoningai rodomas humanitarinių įstaigų patalpose ir yra skirtas visiems pasišventusiems žmonėms, nepaisant to, kad gyvenimas jiems nuolat rodė špygas. Nebylus filmas sukurtas 2015 metais iš 300 piešinių su 300 sakinių. Pasak dr. Rasos Baločkaitės, „po šio filmo kilimėliai su briedžiais ir lelijomis jums niekada nebeatrodys nekalti ar nuobodūs”.

Marta Vosyliūtė (gim. 1976 m.) mokėsi M. K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau baigė Vilniaus dailės akademiją ir įgijo scenografės bakalauro (1999 m.), magistro (2001 m.) ir menų aspirantūros (2006 m.) diplomus. Dirba scenografe, nuo 1999 m. dalyvauja parodose, rašo tekstus kultūros temomis. Ypač domisi netradicinėmis erdvėmis. Nuo 2002 m. yra LDS narė.

Filmo peržiūros nemokamos.

Leave a Reply