Lietuviški trumpieji filmai keliauja po Lietuvą: rugsėjį laukia seansai Klaipėdoje

Rugsėjį Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kartu su asociacija LATGA kviečia į nemokamus lietuviškų trumpametražių filmų seansus Klaipėdoje. Šiais metais festivalio Nacionalinėje konkursinėje programoje pristatyti filmai – pašėlę, techno muzikos įkvėpti, keliantys klausimus ir ieškantys atsakymų, dažnai netelpantys tradicinių žanrų rėmuose ir kuriantys šiuolaikinio lietuviško kino identitetą. 

„Trumpi, bet filmai: Lietuviškos istorijos 1“ seansas – rugsėjo 2 d. 19 val.

Kodėl taip sunku mylėti? Ar androidas gali tapti žmogumi? Ir kaip gi nutinka, kad stoiškai pakelti galima tiek daug – tik ne didžiąsias šventes su savo artimaisiais? Tai – tik keletas klausimų, kuriuos žiūrovams kelia šios programos filmai: jautrūs, ironiški ir skausmingai realistiški.

Programoje: „Techno, Mama“ (rež. Saulius Baradinskas), „Ieva“ (rež. Vytautas Plukas, Domas Petronis), „Pelkė“ (rež. Klementas Leonas Davidavičius), „Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties“ (rež. Greta Griniūtė), „Apklausa“ (rež. Urtė Sabutytė).  

Plačiau apie programos filmus.

„Trumpi, bet filmai: Lietuviškos istorijos 2“ seansas – rugsėjo 16 d. 19 val.

Programoje bus visko – juoko pro ašaras, meilės paieškų, nostalgiškų jaunystės prisiminimų, įtampos ir tikros dramos. Kiekvienam pagal skonį. Pradedantys režisieriai išbando žanrinio kino galimybes: trilerį, socialinę dramą, komediją. Tai Lietuvos kine nėra įprasta ir būtent dėl to tik dar įdomiau.

Programoje: „Viskas gerai“ (rež. Jorūnė Greičiūtė), „Aš buvau Maksas“ (rež. Lukas Kacinauskas), „Miegamasis rajonas“ (rež. Vytautas Katkus), „Tėtušis“ (rež. Justas Ramanauskas), „Paskutinis kartas“ (rež. Rinaldas Tomaševičius). 

Plačiau apie programos filmus

Kino seansai Klaipėdoje vyks LNDM Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33).

Kino seansai – nemokami, tačiau vietų skaičius ribotas, todėl rekomenduojama atvykti anksčiau. Visi filmai – su angliškais subtitrais. 

Nuo rugsėjo 22 d. abi programas bus galima išvysti ir „Žmonės Cinema“ namų kino platformoje. 

2022 m. Nacionalinio konkurso rėmėja – asociacija LATGA.

LNDM Prano Domšaičio galerijos informacija

Leave a Reply