Laisvės gynėjų dienai artėjant – filmo apie KGB premjera

„Kultūros fabriko” (Bangų g. 5A, Klaipėda) kino salėje sausio 9 d., šeštadienį, 18 val. vyks dokumentinio filmo „Aš už tave pakalbėsiu” premjera ir susitikimas su autoriais Maxi Dejoie ir Virginija Vareikyte. O prieš tai, sausio 7 d., Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis”, vyks „Aš už tave pakalbėsiu” raudonojo kilimo premjera. Šis renginys pradės filmo kelionę po Lietuvos kino teatrus.

As uz tave pakalbesiu_Vytautas Skuodis

„Aš už tave pakalbėsiu” režisieriai teigia, kad data filmo premjerai pasirinkta neatsitiktinai. „Mes norėjome, kad filmas išeitų prieš Sausio 13-ąją, juk aplink šią data valstybingumo, pilietiškumo temos tampa aktualesnės nei kasdien. Žmogus giliau susimąsto ir apie praėjusių įvykių prasmę, galbūt netgi ieško savo santykio su valstybe, kurioje gyvena. Kadangi ir mūsų filmas liečia šias temas, mintys išeiti į ekranus prieš Sausio 13-ąją atrodė tinkamos.”

Premjeroje dalyvaus filmo veikėjai – disidentai Julius Sasnauskas ir Vytautas Skuodis, disidento žmona Ona Statkevičienė, garsus Lietuvos kolekcininkas Zigfridas Jankauskas bei buvę KGB darbuotojai Vytautas Urbonas ir Danas Arlauskas. Nuo sausio 8 d. prasidės susitikimai su žiūrovais Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Kaune, Varėnoje ir Jonavoje. „Labai laukiame sausio 13 d., kuomet Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse Vilniuje ir „Romuvos” kino teatre vyks filmo seansai, skirti moksleiviams. Norėtume pakviesti visos Lietuvos moksleivius pamatyti šį filmą ir išgirsti jų nuomonę”, – mintimis dalinosi filmo kūrėjai.

„Aš už tave pakalbėsiu” – tai septynios jautrios gyvenimo istorijos, pasilikusios sovietinių nusikaltimų gedulo ir laisvės pergalių euforijos paribyje. Jos leidžia mums betarpiškai pažinti ir prisiliesti prie sudėtingo mūsų istorijos laikotarpio. Kunigas Julius Sasnauskas, garsūs rezistentai Algirdas Statkevičius ir Vytautas Urbonas, žymus Lietuvos kolekcininkas Zigfridas Jankauskas, buvęs operatyvinis KGB darbuotojas Danas Arlauskas, buvęs KGB tardytojas Vytautas Urbonas dalinasi iki šiol nežinomomis gyvenimo detalėmis ir dar kartą kviečia prisiminti paskutinį sovietų okupacijos dešimtmetį Lietuvoje.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/FIVEKGB

Leave a Reply