„Kultūros fabriko” kinas: vasaris

Klaipėdos kūrybinis inkubatorius „Kultūros fabrikas” (KUFA) vasario mėnesį kviečia visus neabejingus geram kinui žiūrovus į kino salėje vykstančių festivalių ir naujų filmų peržiūras. Repertuare auksinių gaublių bei„Oskarų” nominantai, nauji dokumentiniai lietuviški filmai bei vaikams skirta programa – kiekvienam leis išsirinkti filmą favoritą.

Smelio_pilys_1

Kadras iš kino filmo „Smėlio pilys”.

Vasario 4 – 9 dienomis jau antri metai „Kultūros fabrike” vykstantis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai” šiais metais palies itin jautrias gyvenimiškas šeimų situacijas. Pagrindinė programa „XXI amžiaus šeima” – naujausi Prancūzijoje išleisti filmai šeimos tematika, kurie į kiekvienoje šeimoje kilusias dramas pažvelgs iš įvairių perspektyvų. Šioje programoje taip pat gausu debiutinių, pirmųjų ilgametražių režisierių filmų, kurie suteikia progos stebėti prancūzų kinematografo raidą ir naujoves. Kiekvienas galės atrasti savo mėgstamą filmą: juoktis su „Zuzu”, „Smėlio pilys”, „Laukinis gyvenimas”, verkti su „Keliomis pavasario valandomis”, pabėgti su „Sudie, Afrika”, svajoti su „Gėlėtais sapnais” – teigia prancūzų kultūros atašė Lysianne Caron.

Pasibaigus prancūziško kino vakarams, „Kultūros fabrikas” vasario 11 d. kvies į nuotykiais perpildytą lietuviško dokumentinio filmo premjerą – „Dviračiais per Kirgiziją”. Centrinės Azijos šalyje keliauninkai susiduria su įvairiomis kliūtimis ir nesklandumais. Kaip jiems sekėsi įveikti kalnus bei stingdančius upelius, sužinosite vasario 11 d. (ketvirtadienį) vyksiančioje filmo peržiūroje kartu su filmo kūrybine grupe.

Įsimylėjėlių dieną KUFA kinas kviečia į specialų penkių pojūčių seansą „Atrandant Gastoną”. Šis kulinarinis filmas, atskleidžiantis aistrą ir meilę kurti, gaminti, eksperimentuoti – tai pažintis su Peru virtuve ir žmogaus ambicijomis, kurios svajones paverčia tikrove. Po filmo žiūrovų laukia romantiška meilės dienai skirta staigmena – speciali, pagal filmo pagrindinio herojaus kurtus receptus paruošta vakarienė „Kultūros fabriko” socialiniame klube-kavinėje „Raketa”. Rezervuoti vietą paskubėkite iš anksto!

Praėjusiais metais startavęs animacijos ir videožaidimų festivalis „Beautiful Land of Nevermind” džiugins ir šiais metais! Vasario 18–21 dienomis vyksiantis festivalis kviečia visus animacijos gerbėjus pažvelgti į naujausius šio žanro filmus.

Vasario 24 dieną „Kultūros fabriko” rezidentas kino klubas „8 ½” švęs vienerių metų gimtadienį. Klubo organizatoriai žada pateikti daug staigmenų, kurias vainikuos legendinis italų režisieriaus B. Bertolucci filmas „Svajotojai”.

Nepraleiskite, vasario mėnesio kino filmų maratonas jau prasideda! Visą informaciją apie vykstančius renginius bei filmus galite rasti „Kultūros fabriko” interneto puslapyje www.kulturosfabrikas.lt.

Leave a Reply