Kovo 11-oji kino klube – su lietuvišku filmu

Kino klubas „8.1/2″ tęsia filmų ciklą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui, ir kovo 11 d. rodo šiam minėjimui skirtą filmą.

Keleri paskutiniai metai buvo derlingi Lietuvos kinui. Net keletas filmų buvo sukurti skausminga karo ir pokario tema, kurios ėmėsi ir gan skirtingo braižo lietuvių kino kūrėjai, savo traktuotėmis sukėlę nemažai diskusijų.

Toks ir režisieriaus Raimondo Banionio naujausias filmas „Purpurinis rūkas” (2019). Kino juosta, paremta Felikso Rozinerio romanu „Purpuriniai dūmai”, pasakoja apie iš tremties Rusijoje į Lietuvą grįžtantį Lietuvos žydą Jozefą (akt. Severinas Norgaila). Nors jam ir pavyko išvengti tragiško tėvų likimo, paties jaunuolio Lietuvoje laukė ne ką lengvesni išbandymai. Tuo laiku šalyje šeimininkavę rusai užverbuoja Jozefą tapti jų agentu, tačiau lygiai taip pat pasielgia ir vaikinui pažįstamo Vlado partizanų būrys.

Vienintelis malonus dalykas, kuris praskaidrina niūrų gyvenimą, – tai buvusiuose namuose gyvenanti Janė (akt. Giedrė Mockeliūnaitė), kurią Jozefas pamažu įsimyli. Tačiau Janė jam neatsako tuo pačiu, kadangi jau keletą metų jos širdį užvaldęs dabar jau partizanų vadas Vladas (akt. Tadas Gudaitis). Nors dėl visų netikėtų įvykių eigos Vladas kaltina Jozefą, galiausiai šis tampa vieninteliu žmogumi, galinčiu padėti Janei ir jos bei Vlado dar negimusiam kūdikiui.

Kovo 11 d. 18 val. Kultūros fabrikas / kino salė (Bangų g. 5A, Klaipėda)
„Purpurinis rūkas”, rež. R. Banionis (Lietuva, 2019, 106 min.)
Žanras: drama, istorinis
Scenarijaus autoriai: Raimundas Banionis, Renata Šerelytė
Vaidina: Severinas Norgaila, Giedrė Mockeliūnaitė, Tadas Gudaitis, Vidas Petkevičius, Arūnas Storpirštis ir kt.
Kalba: lietuvių
N-13
Bilietai: 2 / 4 Eur.

Kino klubo „8.1/2″ informacija

Leave a Reply