Klaipėdoje vykęs Europos kino festivalis „GoDebut 2021“ išsirinko nugalėtojus

Klaipėdoje tris dienas trukusi kino šventė – Europos kino festivalis „GoDebut 2021“ – sukėlė nemažai iššūkių ir festivalio rengėjams, ir svečiams, ir dalyviams. Nežiūrint visų sunkumų, festivalis atliko savo misiją – atvėrė  kino industrijoje debiutuojantiems kūrėjams erdvę jų filmų pristatymui.

Auksinis ir sidabrinis festivalio prizai – „Anikės“. Edgaro Vitkevičiaus nuotr.
Auksinis ir sidabrinis festivalio prizai – „Anikės“. Edgaro Vitkevičiaus nuotr.

Jaunieji kino kūrėjai iš visos Europos, žengiantys į profesionalų kiną, pademonstravo savo talentą ir brandą. Festivalio dalyviai iš 25 šalių konkursinei programai pateikė arti 150 filmų. Iš jų atrinktas 48  kino juostas vertino tarptautinės žiuri nariai iš Prancūzijos, Latvijos, JAV ir Lietuvos, komisijai vadovavo Europos kino akademijos narys Jukka  Pekka Laakso iš Suomijos. Žiuri išrinko šešių nominacijų ir festivalio „GoDebut“ didžiojo prizo – „Auksinės Anikės“ – laimėtojus. Ne mažesnė atsakomybė teko ir publikos žiuri, kurios sudėtyje buvo žinomi Klaipėdos bendruomenės nariai, meno, kūrybos atstovai. Šiai komisijai, vadovaujamai žinomos kino režisierės, kelių kino projektų Klaipėdoje organizatorės Inesos Kurklietytės, teko atsakomybė išrinkti geriausią „GoDebut 2021“ publikos žiuri filmą ir „Sidabrinės Anikės“ laimėtoją bei geriausią lietuvių konkursinės programos nugalėtoją, kuris buvo apdovanotas „Sidabrinio tetrapodo“prizu, įsteigtu festivalio partnerės Lietuvos jūrų uosto direkcijos.

Žiuri nariai prisipažino, kad kai kurie sprendimai buvo priimti bene vienbalsiai, kiti – pareikalavo ilgesnių diskusijų. Tai kiek pavėlino ir Europos  kino festivalio „GoDebut 2021“ apdovanojimų ceremoniją, kurios metu nekantraujantiems festivalio dalyviams žiuri pirmininkai paskelbė nugalėtojus, o festivalio direktorius Kęstutis Meškys įteikė garbingus apdovanojimus ir prizus.

FESTIVALIO NUGALĖTOJAI:

Didysis prizas „Auksinė Anikė“ir 1000 Eur atiteko filmui ALISA IR VARLĖ (rež. Olga Boladz, Lenkija, 28.56 min., 2020).

Publikos prizas „Sidabrinė Anikė“– filmui GEDIMAS (rež. Artūrs Zeps, Latvija, 20 min., 2021).

Specialus prizas geriausiam lietuviškam filmui „Sidabrinis tetrapodas“– filmui TILTAS (rež. Viktoras Gineitis, Lietuva, 13 min., 2021).

Geriausias programos „Išdrįsk būti žalias“ filmas – RŪDYS (rež. Rafal Malecki, Lenkija, 30 min., 2020).

Geriausias novelės filmas – MES DAR GYVI (rež. Joanne Rakotoarisoa, Prancūzija, Ukraina, 30 min., 2021).

Geriausias inovatyvus filmas – NAKTINIS TRAUKINYS (rež. Sofia Gutman, Prancūzija, 3.26 min., 2021).

Geriausias trumpametražis filmas – TYLENIS (rež. Nyima Cartier, Prancūzija, 14.19 min., 2021).

Filmas, vertas specialaus paminėjimo, – STORGETNYA (rež. Hovig Hagopian, Prancūzija, 21.10 min., 2020).

Festivalio organizatoriai palinkėjo nugalėtojams naujų idėjų ir sėkmės profesionalaus kino kūrybos kelyje, o visiems svečiams ir dalyviams padėkojo už meilę kinui ir indėlį į festivalio „GoDebut“ sėkmę.

„GoDebut“ informacija

Leave a Reply