Kino klube „8.1/2“ – susitikimas su legendinės Gainsburgų šeimos gyvenimu ir kūryba

2021 m. lapkričio 24 d., trečiadienį, 18 val. kino klubas „8.1/2“ savo žvilgsnį nukreipia į Gainsburgų (Gainsbourg) meno kūrėjų dinastiją. Vakaro metu prieš dokumentinio filmo „Charlotte apie Jane“ peržiūrą šią legendinę kūrėjų šeimą pristatys kino kritikė Izolda Keidošiūtė.

Muzikantas Serge’as Gainsbourgas ir aktorė Jane Birkin.
Muzikantas Serge’as Gainsbourgas ir aktorė Jane Birkin.

Bohemiškasis Gainsburgų klanas – dainininkė ir aktorė Jane Birkin, muzikantas Serge’as Gainsbourgas, jų dukra aktorė Charlotte Gainsbourg – neatsiejamas nuo Paryžiaus, kaip pasaulio menininkų ir kūrėjų Mekos, įvaizdžio. Serge‘as Gainsbourgas buvo kultinis prancūzų menininkas, pasižymėjęs ne vienu talentu ir provokavęs aplinkinius į padoraus gyvenimo rėmus netelpančiu gyvenimo būdu. Tai asmenybė, kurioje susijungė dainų atlikėjas ir kompozitorius, aktorius ir režisierius, poetas ir dailininkas. Nors kai kuriems lietuviams Gainsbourgo pavardė dažniausiai nieko nesako, tačiau daugelis tikrai yra girdėjęs žymiausią jo dainą „Je t’aime… moi non plus” (pranc. aš tave myliu… aš tavęs nebe), kurios versijų sukurta jau ne viena dešimtis.

Kadras iš filmo „Charlotte apie Jane“
Kadras iš filmo „Charlotte apie Jane“

Savo garsiausias, erotikos kupinas meilės dainas menininkas sukūrė įkvėptas svarbiausių ano laikmečio prancūzų popkultūros moterų. Tarp jų – aktorė ir populiari šansonų atlikėja Juliette Greco, žavioji kino aktorė Brigitte Bardot, dainininkė France Gall, jo didžiąja meile tapusi britų aktorė ir dainininkė Jane Birkin. Jų dukra – žinoma prancūzų kino aktorė Charlotte imasi režisierės vaidmens ir debiutiniame savo filme kamerą nukreipia į mamą Jane. Šiltame ir jautriame dokumentiniame filme „Charlotte apie Jane“ (86 min., Prancūzija, 2021 m.) dvi talentingos moterys atsiveria ne tik publikai, bet ir viena kitai.

Kino vakaro metu žinoma kino kritikė Izolda Keidošiūtė pristatys legendinę Gainsbourgų meno kūrėjų šeimą ir filmą.

Kino klubas „8.1/2“ – Klaipėdos „Kultūros fabrike“ (Bangų g. 5A, Klaipėda) 2021 m. lapkričio 24 d. (trečiadienį) 18 val.

Kino klubo „8.1/2“ informacija

Leave a Reply