Kino klubas „8 1/2″: tarp didžiausių metų švenčių – kino gimtadienis

Jau kelerius metus gyvuojantis uostamiesčio kino klubas „8 1/2″ ne tik sėkmingai užpildo nekomercinio kino nišą Klaipėdoje, vykdo edukacinę veiklą, plėtoja klubo kaip socialiai ir bendruomeniškai svarbios veiklos formą, bet ir ugdo kiek primirštą kino lankymo ir jo renginių kultūrą. Daugiau kaip 300 narių turintis klubas, kurio pagrindą sudaro miesto akademinis ir ką tik aukštąsias mokyklas palikęs jaunimas, bei šį projektą kuruojanti viešoji įmonė „Medijų uostas” organizuoja filmų peržiūras su žymiais kino kūrėjais, žinomais visuomenės veikėjais, kino festivalius ir kitus renginius.

kino_svente

Į kino šventę klubas „8 1/2″ pakvietė ne tik gausų būrį savo narių, bet ir visus miesto kino mėgėjus. Kino klubo „8 1/2″ archyvo nuotr.

 Vienas iš jų – jau antrus metus organizuojama kino gimtadienio šventė. Gruodžio 28-ąją – tą pačią dieną, kuomet prieš 121 metus Paryžiaus „Grand cafe” įvyko pirmasis kino seansas, į Klaipėdos „Kultūros fabriką” klubas pakvietė ne tik gausų būrį savo narių, bet ir visus miesto kino mėgėjus. 1 aukšto fojė, skambant žymiausių kino klasikos filmų melodijoms, svečius pasitiko raudonas kilimas, fotosesija ir gardi kava.

Šventinei nuotaikai persikėlus į kino salę, pagal jau susiklosčiusią tradiciją buvo apdovanotas kino klube „8 1/2″ rodytas ir žiūrovų geriausiu 2016 m. filmu išrinktas Bernardo Bertolucci filmas „Svajotojai” („The Dreamers”), už kurį klubas dėkoja Italų kultūros institutui. Kaip ir praeitais metais kino klubo organizatoriai padėką ir šventines dovanas įteikė savo bičiulei – vienai iš ištikimiausių ir aktyviausių kino klubo „8 1/2″ narių Irenai Kupienei. Po to renginio svečių laukė naujausias JAV filmas apie kino virtuvę „Ponas Trumbo”. Daugelio vakaro žiūrovų nuomone, ši kino juosta buvo vienas geriausių kada nors matytų filmų.

kino_svente1

Su švente svečius sveikina kino klubo „8 1/2″ koordinatorė Aistė Andruškevičiūtė. Kino klubo „8 1/2″ archyvo nuotr.

Po peržiūros šventės veiksmas persikėlė į klubą „Raketa”. Čia kino klubo „8 1/2″ vadovas Kęstutis Meškys apdovanojo aktyviausius klubo organizatorius ir savanorius, po to svečių laukė ne tik kino gimtadieniui skirtas vaišių stalas, bet ir muzikinė programa, kurią pradėjo aktyvi klubo savanorė Inesa Viršilaitė, o vakarą tęsė kviestiniai svečiai – žinomas klaipėdietis džiazo pianistas Marijus Kučikas bei charizmatiškoji dainininkė Reda Striškaitė. Atsisveikindami svečiai ne tik dėkojo renginio organizatoriams, bet ir įteikė jiems simbolines gimtadienio dovanas.

Kino klubo „8 1/2″ informacija

Leave a Reply