„Kino karavano“ maršrutas vingiuos po Klaipėdos kraštą

Atsinaujinęs ir išaugęs festivalio „Kino pavasaris“ projektas „Kino karavanas“ pradėjo aštuntąjį kelionių po Lietuvą sezoną. Projektas šiemet leidžiasi į tikrą ekspediciją – nemokami filmų seansai po atviru dangumi vyks net 40-yje Lietuvos miestų ir miestelių. Renginių metu tradiciškai bus rodomi ryškiausi, daugiausiai kritikų pripažinimo bei žiūrovų simpatijų sulaukę festivalio „Kino pavasaris“ filmai.

„Kino karavanas“ Gargžduose, 2020 m. Andriaus Kundroto nuotr.
„Kino karavanas“ Gargžduose, 2020 m. Andriaus Kundroto nuotr.

„Kino karavanas“ aplankys ir Klaipėdos kraštą – liepos 9 d. projektas lankysis Kintuose, liepos 10 d. – Šilutėje, o liepos 11 d. – Palangoje, ir žiūrovus pakvies į filmų peržiūras Kintų miestelio aikštėje, Šilutės Mažųjų laivų uoste bei Palangos OLDMAN parke įsikursiančiuose vienos dienos lauko kino teatruose.

Šio sezono „Kino karavano“ naujiena – LED ekranas, reiškiantis ne tik įspūdingą vaizdo kokybę, bet ir galimybę rodyti filmus dienos metu. Tai vienintelis toks ekranas tarp keliaujančių kino projektų Lietuvoje.

Liepos 9 d. filmų seansai Kintuose, miestelio aikštėje:

17 val. filmas visai šeimai „VAMPYRIUKAS“.

Šis žaismingas filmas pasakoja apie mažąjį vampyriuką, kuris gyveno vaiduoklių name. Nors laiką leido linksmųjų pabaisų draugijoje, jis vis tiek siaubingai nuobodžiavo. Vieną dieną nusprendė slapta išsmukti iš namų ir leistis į nuotykį ⎯ ieškoti naujų draugų.

20.30 val. filmas „TRIUMFAS“.

Etjenas, talentingas, bet vargstantis aktorius, nusprendžia suorganizuoti teatro dirbtuves kalėjime, kurių tikslas – pastatyti spektaklį pagal įžymiąją pjesę „Belaukiant Godo”. Visų nuostabai pasirodymas sulaukia itin didelio pasisekimo, dėl to kaliniams išduodamas leidimas pasirodymus organizuoti už kalėjimo ribų. Turo metu Etjenas užmezga itin artimą ryšį su spektaklio trupe, kurios likimas bus nuspręstas per paskutinį pasirodymą Paryžiuje.

Liepos 10 d. filmų seansai Šilutėje, Mažųjų laivų uoste:

17 val. filmas visai šeimai „SUTEIK MAN SPARNUS“.

Nuo vaizdo žaidimų ir interneto priklausomam Tomui vasaros atostogos gamtos apsuptoje tėčio fermoje atrodo tarsi košmaras. Be to, tėtis dar ir iš pažiūros kvanktelėjęs ornitologas. Jo gyvenimo projektas – išsaugoti nykstančią žąsų rūšį savo lengvu savadarbiu lėktuvėliu jas išmokant migruoti. Netrukus tėvas su sūnumi leisis į nutrūktgalviškiausią kelionę paukščių migracijos keliais.

19.30 val. filmas „DAR PO VIENĄ“.

Šiame šiemet „Oskaru“ apdovanotame filme pasakojama apie grupelę gyvenimo išvargintų mokytojų, nusprendusių paanalizuoti teoriją, teigiančią, kad žmogaus kraujyje egzistuoja tam tikras „alkoholio trūkumas“ – išlenkus taurelę atsiveria mintys, išsisklaido nerimas ir užgimsta kūrybingumas. Įkvėpti tokios idėjos, Martinas ir trys jo draugai įsitraukia į eksperimentą – darbo dienomis palaiko nuolatinį girtumą. Ilgainiui tampa aišku, kad alkoholis gal ir įsiūbavo pasaulio istoriją, bet už kasdienius veiksmus tenka atsakyti.

22.00 val. filmas „ZOMŠA“

Žoržas turi fetišą zomšai. Tiesą sakant, manija šiai medžiagai tokia stipri, kad po skyrybų visas santaupas vyras išleidžia vintažiniam elnio odos švarkui. Šis idealiai gula ant pečių, o dar tie kutai! Dabar Žoržas – kietas, lyg kitas žmogus. Vieną vakarą pakelės užeigoje stileiva sutinka barmenę Denisę ir, apsimetęs režisieriumi, įkalbina remti neegzistuojantį jo kino projektą. Viskas tik tam, kad gautų dar daugiau zomšinių drabužių. Žoržo beprotybė pasiekia kulminaciją…

Liepos 11 d. filmų seansai Palangoje, OLDMAN parke:

15.00 val. filmas „AŠ ESU GRETA“.

Tai abejingų nepaliekanti istorija apie mokinę iš Švedijos Gretą Thunberg, kuri užuot ėjusi į mokyklą, pradėjo streiką dėl klimato kaitos. Jos klausimas suaugusiesiems buvo toks: „Jei jums nerūpi mano ateitis Žemėje, kodėl turėčiau ko nors siekti mokykloje?” Per kelis mėnesius jos keliu pasekė šimtai tūkstančių jaunuolių pasaulyje, o Greta tapo pasaulinio garso aktyviste.

Po peržiūros vyks diskusija apie tvarumą, gamtos išsaugojimo būtinybę ir kiekvieno mūsų vaidmenį tame.

17.30 val. filmas „TAPYTOJA IR VAGIS“.

Kodėl vagiami meno kūriniai? Dėl pinigų ar nuoširdžios meilės menui? Trokšdama gauti atsakymą, kodėl buvo pavogti du jos paveikslai, čekų dailininkė randa ir susidraugauja su jų vagimi. Pakvietus jį pozuoti portretui, tarp jųdviejų užsimezga neįtikėtina draugystė ir nepertraukiamas ryšys. Žiūrint filmą sunku patikėti, kad tai dokumentika.

19.30 val. filmas „DAR PO VIENĄ“.

Daugiau informacijos ir tikslios vasaros seansų vietos bei laikai nuolat pildomi ir skelbiami http://kinokaravanas.lt/

Organizatoriai informuoja, kad kai kurių seansų metu žiūrovai bus fotografuojami, o nuotraukos naudojamos projekto komunikacijoje.

„Kino karavanas“ įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis, projektą remia Lietuvos kino centras, projekto partneris – Reikjaviko tarptautinis kino festivalis. Projekto draugas, besirūpinantis Skandinavijos šalių kinu – Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Leave a Reply