Ką 25-asis „Kino pavasaris” rodys Klaipėdoje?

2020 m. kovo 19 dieną prasidės jubiliejinis 25-asis kino festivalis „Kino pavasaris”. 16-oje Lietuvos miestų festivalį atidarys prancūzų režisierės Alice Winocour drama „Proksima”. Filme pagrindinį vaidmenį sukūrė garsi aktorė Eva Green. Ji vaidino viename iš filmų apie Džeimsą Bondą „Kazino „Royale”.

Kadras_is_filmo_PROKSIMA1

Kadras iš filmo “Proksima”

Filme „Proksima” E. Green sukūrė misijai į kosmosą besiruošiančios astrofizikės Saros vaidmenį. Sara turi atsisveikinti ne tik su mažamete dukra, bet ir su gimtąja planeta. Daugybė filmų kadrų – itin realistiški, nes nufilmuoti tikrose astronautų ir kosmoso tyrinėtojų darbo vietose.

Įžanginis renginys ir specialūs seansai

Klaipėdos žiūrovams kovo 10 d., antradienį, 18 val. festivalio komanda ruošia specialų įžanginį renginį „Kultūros fabrike” įkurtame kino teatre „ArleKinas” (Bangų g. 5A, Klaipėda). Susitikime dalyvaus ir apie šių metų hitus bei repertuaro naujienas pasakos programos sudarytoja Aistė Račaitytė. Po pristatymo žiūrovų lauks staigmena iš artėjančio festivalio programos! Renginys nemokamas.

Festivalio organizatoriai ir toliau didina filmų prieinamumą įvairiausioms žiūrovų grupėms. Klaipėdoje vyks specialūs seansai klausos negalią turintiems žmonėms. Kovo 23 ir 28 dienomis bus parodyta keturiais „Oskarais” įvertinta drama „Parazitas” (rež. Bong Joon-ho) ir festivalio atidarymo filmas „Proksima”.

Parazitas1

Kadras iš filmo “Parazitas”

Klaipėdiečiams „Kino pavasario” metu numatyti ir du naktiniai seansai. Kovo 27 dieną „Arlekine” žiūrovai pamatys Berlyno „Auksinį lokį” laimėjusį išradingą filmą „Sinonimai” (Synonims, rež. Nadav Lapid), o 28 dieną kino teatre „Forum Cinemas” bus parodytas radikaliausias ir laisviausias festivalio filmas „Liberté” (Liberté, rež. Albert Serra). Tai bus vieninteliai šių filmų seansai Klaipėdoje.

Įtempto siužeto dramą apie emigraciją „Olegas” (Oleg, rež. Juris Kursietis) kovo 27 dieną Klaipėdoje pristatys filmo komanda. Kanų kino festivalio paralelinėje programoje „Dvi režisierių savaitės” pristatytame filme pagrindinį Olego vaidmenį sukūrė Valentinas Novopolskis.

13 dienos filmų visuose miestuose

Visus 16 miestų jungs bendras dienos filmas. Pasak festivalio generalinio direktoriaus Algirdo Ramaškos, šis formatas jau tapo tradicija. „Mažesnių miestų gyventojams suteikiamos galimybės pamatyti Kanų ar Toronto kino festivalio laimėtoją ir kitus pripažintus filmus tuo pat metu kaip ir Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. Šiemet dienos filmų repertuare ⎯ ir beprotiškos komedijos, ir romantiškos meilės istorijos, ir jausmingos dramos”, – dienos filmus apžvelgia A. Ramaška.

Dienos filmo repertuare žiūrovai pamatys laukiamiausią metų filmą „Parazitas” (Parasite), kuris laimėjo „Auksinę palmės šakelę”, keturis „Oskarus” ir daugiau nei 200 kitų apdovanojimų. Režisierius iš Pietų Korėjos Bong Joon-ho atveria vartus į intelektualią pramogą, kurią jis pats vadina „komedija be klounų ir tragedija be blogiukų”, ir nepalieka nė vieno abejingo.

Zomsa

Kadras iš filmo “Zomša”

Dienos filme bus parodyta į jokius rėmus netelpanti komedija „Zomša” (Deerskin, rež. Quentin Dupieux) su prancūzų kino žvaigždėmis Jeanu Dujardinu, laimėjusiu „Oskarą” už vaidmenį filme „Artistas”, ir Adele Haenel. Pagrindinis herojus Žoržas turi fetišą zomšai. Tad po skyrybų visas santaupas jis išleidžia vintažiniam zomšiniam švarkui. O tada prasideda juoko ašarų kupina istorija.

Minėtą aktorę A. Haenel žiūrovai išvys ir kitame filme „Liepsnojančios moters portretas” (Portrait of a Lady on Fire, rež. Céline Sciamma). Tai užburianti meilės istorija, suvirpinsianti visų romantikos ir subtilaus kino mėgėjų širdis. Filmas kupinas nuoširdžios meilės, gilių pokalbių ir įspūdingų Šiaurės Prancūzijos vaizdų.

Kitą jausmingą meilės istoriją padovanos žymusis prancūzų režisierius Claude Lelouchas. „Gražiausi gyvenimo metai” (The Best Years of a Life) – legendinio filmo „Vyras ir moteris” tęsinys. Tų pačių aktorių suvaidinti pagrindiniai herojai susitinka po 50 metų ir leidžiasi į prisiminimus, nuspalvintus meile, nostalgija ir švelniu liūdesiu.

Visa_tiesa_apie_diva

Kadras iš filmo „Visa tiesa apie divą”

Į „Kino pavasarį” grįžta vieno lankomiausių praėjusių metų filmų „Vagiliautojai” režisierius Hirokazu Kore-eda. Filme „Visa tiesa apie divą” (The Truth) su Europos kino žvaigždėmis Catherine Deneuve ir Juliette Binoche jis liko ištikimas šeimos santykių temai. Į aštuntąjį dešimtmetį įkopusios Prancūzijos kino divos ir jos dukros ryšys, skaudžios praeities žaizdos ir klaidos pateikiamos su lengvu humoru ir empatija.

Pasiilgusiesiems istorinių dramų privalu pamatyti geriausią Toronto kino festivalio filmą „Martinas Idenas” (Martin Eden, rež. Pietro Marcello). Režisierius dekonstruoja garsųjį Jacko Londono romaną jį perkeldamas iš Amerikos į Europą, iš XIX amžiaus į XX. Tai eilinio jūreivio Martino Ideno neišsipildžiusios meilės ir svajonės tapti rašytoju istorija.

Paveiki psichologinė drama „Balta balta diena” (A White White Day, rež. Hlynur Pálmason) įtrauks į po žmonos žūties bandančio atsigauti policininko gyvenimą. Ingvaras Sigurðssonas pripažintas Kanų „Kritikų savaitės” geriausiu aktoriumi. Ankstesnis režisieriaus filmas „Žiemos broliai” 2018 metais „Kino pavasario” Europos debiutų konkurse buvo išrinktas geriausiu.

Kristaus_kunas

Kadras iš filmo „Kristaus kūnas”

Ieškantiesiems įdomių istorijų patiks lenkų drama „Kristaus kūnas” (Corpus Christi, rež. Jan Komasa). Filmas buvo nominuotas „Oskarui” kaip geriausias užsienio filmas, pelnė 34 apdovanojimus tarptautiniuose festivaliuose ir yra ypač mėgstamas žiūrovų. Tai istorija apie jaunąjį nusikaltėlį Danielių, kuris apgaule tampa kunigu provincijos miestelyje.

Atogrąžų melodrama pristatomas filmas iš Brazilijos „Nematomas gyvenimas” (The Invisible Life, rež. Karim Aïnouz) nukelia į 1950-ųjų Rio de Žaneirą, kur jautriai pinami išskirtų seserų Gildos ir Euridikės likimai bei rusena viltis, kad jos dar kada nors susitiks.

Socialinėje dramoje „Atsiprašome, neradome jūsų” (Sorry We Missed You, rež. Ken Loach) pasakojama finansinės krizės paliestos šeimos istorija. Ieškodama geresnio rytojaus, šeima atsiduria šiuolaikinės vergovės rate ir pajunta skaudžius kapitalizmo dūrius.

Dramoje „Viltis” (Hope, rež. Maria Sødahl) žiūrovai taps jausmingos dviejų menininkų – 43-ejų Anjos ir 59-erių Tomo – gyvenimo dalimi. Gali būti, kad Anjai liko gyventi vos trys mėnesiai. Šią istoriją filmo autorė išgyveno su savo vyru, kino režisieriumi Hansu Petteriu Molandu, jai susirgus onkologine liga.

Viltis1

Kadras iš filmo „Viltis”

Švelnaus humoro kupina drama „Norėtum!” (If Only, rež. Ginevra Elkann) sukurs devintojo dešimtmečio Italijos atmosferą ir primins pačius nekalčiausius vaikystės priminimus. Čia aštuonerių Alma stengsis sutaikyti dar ankstyvoje vaikystėje išsiskyrusius tėvus.

Dienos filmo repertuare – ir festivalio uždarymo filmas „Matijas ir Maksimas” (Matthias & Maxime, rež. Xavier Dolanas). Festivalio žiūrovai puikiai pamena ankstesnius Kanados režisieriaus filmus „Bet kuriuo atveju Lorens”, „Mamytė”, „Tai tik pasaulio pabaiga”. Naujausiame filme pagrindinį herojų Maksimą vaidina pats X. Dolanas.

2020 metų festivalio repertuaras: https://kinopavasaris.lt/lt/programa

Apie „Kino pavasarį”

25-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris” vyks 2020 metų kovo 19 – balandžio 2 dienomis 16-oje šalies miestų. Praėjusiais metais „Kino pavasaris” sulaukė 126 542 žiūrovų, tad yra didžiausias kino renginys Lietuvoje ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Projektą remia Lietuvos kino centras, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa” MEDIA, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus miestų, Jonavos, Utenos, Tauragės, Telšių, Ukmergės, Klaipėdos, Anykščių, Prienų rajonų, Marijampolės ir Druskininkų savivaldybės bei privatūs rėmėjai. Festivalis „Kino pavasaris” yra nepriklausoma privati iniciatyva.

Leave a Reply