Jauniesiems kino kritikams – filmo recenzijos konkursas

Lietuvos kino centras penktąjį kartą kviečia 14–18 metų moksleivius, mėgstančius savo laisvalaikį leisti su filmais ir geru kinu, tradiciškai užimti kino kritiko kėdę ir dalyvauti filmo recenzijos konkurse, vyksiančiame iki 2017 m. lapkričio 30 d. Kūrybiškiausias ir įdomiausias Jaunojo kino kritiko konkurso filmų recenzijas viešoje erdvėje skaitys kino fanai ir šios industrijos profesionalai, o jų autoriams bus įteikti puikūs prizai pasirinktoms pramogoms ar renginiams.

Šalies kino industrijai, auginančiai naują savo kūrėjų kartą, svarbu ugdyti ir jaunąjį kino žiūrovą. Šiuo Lietuvos kino centro konkursu siekiama skatinti moksleivius žiūrėti ir analizuoti filmus, lavinant jų kūrybiškumą bei kritinio mąstymo įgūdžius ne tik gebėti aprašyti savo emocinį santykį su filmu, bet ir objektyviai įvertinti jo kokybę – struktūrą, vizualinę kalbą, dramatinį veiksmą bei kitus filmo elementus.

Konkursui recenziją apie matytą lietuvišką ar užsienio kino filmą gali siųsti visi vyresniųjų klasių Lietuvos moksleiviai. Pagal savo amžių jie dalyvaus dviejose – 14–15 metų ir 16–18 metų – konkurso kategorijose. Norimą recenzuoti filmą jaunuoliai gali rinktis iš kino teatro repertuaro, Lietuvos kino centro Kino edukacijos ugdymo bazės bei kitų teisėtų filmų peržiūrų internete platformų, kurių sąrašas ir išsamesnė informacija apie konkurso sąlygas pateikiama Lietuvos kino centro interneto svetainėje www.lkc.lt.

Kaip ir praėjusiais metais, tęsdamas bendradarbiavimą su Vilniaus tarptautiniu vaikų ir jaunimo filmų festivaliu, Lietuvos kino centras moksleiviams taip pat rekomenduoja žiūrėti ir vertinti naujus, pasaulyje pripažinimo sulaukusius filmus iš šio festivalio programos, kuri spalio 5–27 d. bus rodoma Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Varėnoje ir kituose miestuose. Detali festivalio programa „Pasaulis kaip labirintas” – www.kidsfestival.lt.

Sudominti, pristatyti, vertinti, rekomenduoti – tai tik kelio, kuriuo žengia pradedantysis kino kritikas, siekiantis parašyti geros struktūros filmo recenziją, gairės. Daugiau patarimų, į ką atkreipti dėmesį moksleiviams analizuojant ir vertinant pasirinktą filmą, kaip išlaikyti intrigą ir savo skaitytojo susidomėjimą, taip pat galima rasti LKC puslapyje.

Konkursui pateiktas filmų recenzijas vertins trijų profesionalių kino kritikų komisija. Geriausi, recenzijos žanrą atspindintys, originalumu ir savitu stiliumi pasižymėję jaunųjų kino kritikų darbai bus publikuojami Lietuvos kino cento puslapyje ir „Facebook” paskyroje bei konkurso partnerio „KINFO.LT” tinklalapyje. Šių recenzijų autoriai taip pat bus apdovanoti statulėlėmis ir diplomais bei iki 100 eurų vertės asmeniniais prizais pasirinktoms laisvalaikio pramogoms ar renginiams.

Recenzijas kartu su dalyvio anketomis prašome siųsti el. pašto adresu info@lkc.lt arba paštu, jas adresuojant: Lietuvos kino centrui, Z. Sierakausko g. 15, Vilnius, LT-03105 bei ant voko nurodant „Jaunojo kino kritiko konkursui”, iki 2017 m. lapkričio 30 d.

Lietuvos kino centro informacija

Leave a Reply