Giedrės Žickytės filmas įvertintas prestižiniu apdovanojimu

Bendras Lietuvos ir Čilės kūrėjų Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi filmas „Čia aš tik svečias” (“Yo no soy de aquí”) tarptautiniame A klasės dokumentinių filmų festivalyje „Visions du reel” Šveicarijoje pasaulinės premjeros metu pelnė pagrindinį apdovanojimą už geriausią trumpametražį dokumentinį filmą.

festivalio_akimirka

Festivalio „Visions du reel” akimirka, Giedrė Žickytė – kairėje. Organizatorių archyvo nuotr.

„Kurti šį filmą buvo ypatinga patirtis, ir ne tik dėl to, kad turėjau galimybę filmuoti Čilėje ir dirbti su tos šalies kūrybine grupe visai kitoje žemės pusėje. Iš pradžių jaučiausi kaip mūsų filmo herojė Josebė, patekusi į visiškai naują nepažįstamą aplinką. Tačiau mūsų su Maite kūrybinis bendradarbiavimas buvo toks įkvepiantis ir kupinas abipusio supratimo bei pagarbos, kad tai tapo nepaprastu procesu tiek kūrybine, tiek žmogiškąja prasme. Galiu pasakyti, kad daug išmokau iš Maitės, tikiuosi, kad ji iš manęs taip pat, ir dar kartą įsitikinau, kad kinas yra universalus ir neribojamas nei geografijos, nei kalbos”, – teigia Giedrė Žickytė.

Filme „Čia aš tik svečias” (“Yo no soy de aquí”) pasakojama apie garbaus amžiaus iš San Sebastiano atvykusią baskę Josebę, kuri gyvena senelių namuose. Kiekvieną dieną ji galvoja, kad tai yra jos pirmoji apsilankymo čia diena, ir kiekvieną dieną ji turi suprasti, kad ne.

Prestižinio festivalio metu publika labai šiltai priėmė bendrą Lietuvos ir Čilės kūrėjų darbą, buvo išparduoti visi bilietai.

As_ne_is_cia_filmo_plakatas

Filmo „Čia aš tik svečias” plakatas.

Šis filmas gimė Lietuvos kino centrui bendradarbiaujant su tarptautiniu Kopenhagos dokumentinių filmų festivaliu. Nuo 2012 metų Lietuvos kino centras kasmet atsirenka režisierius, kuriuos nori kviesti dalyvauti kūrėjų iš viso pasaulio bendros gamybos filmų skatinimo programos „CPH:LAB” atrankoje.

2013 metais pirmąja dalyve iš Lietuvos tapo Giedrė Žickytė. Mokymų programos metu ji kartu su Čilės kūrėja Maite Alberdi pradėjo vystyti filmo idėją, kuri transformavosi į 25 min. trukmės dokumentinį filmą „Čia aš tik svečias”.

„Maite ir Giedrė yra nuostabi komanda, mes be galo džiaugiamės šiuo apdovanojimu. Pasaulinės filmo premjeros metu pamatėme, kad žiūrovai šį filmą priėmė taip pat, kaip ir mes. Tai pavyzdys, kad kūryba neturi sienų ir žmogiškasis faktorius bendradarbiaujant yra svarbiausias!” – teigia kūrybinių dirbtuvių „CPH:LAB” vadovė Mille Haynes.

„CPH:LAB” yra unikali multikultūrinė programa, skirta Europos bei kitų žemynų režisieriams. Nuo 2009-ųjų programą kasmet organizuoja Kopenhagos tarptautinis dokumentinių filmų festivalis. Programoje dalyvauja projekto organizatorių atrinktos šalys-partnerės (10 Europos šalių ir 10 ne Europos šalių), su kuriomis pasirašyti bendradarbiavimo susitarimai.

Filmo gamyba finansuota iš Kopenhagos dokumentinių filmų festivalio „CPH:LAB” programos fondo, prie kurio prisideda programos narių nacionalinių filmų centrai.

Leave a Reply