Europos kino festivalis „GoDebut 2021“ vėl kviečia į pajūrį

Jau penktą kartą tarptautinis kino festivalis „GoDebut“ – vienintelis toks tarptautinis kino renginys Vakarų Lietuvoje – kviečia debiutuojančius talentingus kino kūrėjus iš visos Europos pristatyti savo darbus Lietuvos ir Klaipėdos žiūrovams bei plačiai kino bendruomenei. Daugiau nei 40 atrinktų iš gausybės pateiktų filmų rungsis dėl garbingų festivalio prizų.

Festivalis, kaip ir visas pasaulis, šiandien kovoja su eile pandemijos sukeltų iššūkių, kurie verčia atliepti šių dienų aktualijas bei ieškoti naujų inovatyvių sprendimų. Šiemet festivalis sukvietė dalyvius ne rudenį, kaip įprasta, o didžiųjų metų švenčių išvakarėse – gruodžio 17–19 d. Kiek pasikeitė ir renginio geografija – šiemet festivalis svečiuosis ir Palangoje. Festivalio organizatoriai taip pat ieško virtualių būdų, kaip konkursinės programos filmus parodyti kuo platesnei auditorijai.

Šių metų festivalio „GoDebut 2021“ konkursinės programos fokuse – gyvybiškai aktuali pasaulio tema – žalioji dienotvarkė. Debiutuojantys kino kūrėjai, be tradicinių nominacijų, kovos ir už kino programos „Išdrįsk būti žalias“ nugalėtojų laurų. Nugalėtojus rinks autoritetinga tarptautinė žiuri, kurioje žinomi kino veikėjai iš Suomijos, Latvijos, Prancūzijos, JAV ir Lietuvos, o jai vadovaus Tarptautinio Tamperės kino festivalio direktorius, Europos kino akademijos narys Jukka-JPekka Laakso. Šios žiuri sprendimas nulems ir pagrindinio prizo „Auksinės ANIKĖS“ nugalėtoją.

Publikos žiuri susiburia žinomi Lietuvos ir Klaipėdos meno ir visuomenės atstovai, o jai vadovaus žinoma Lietuvos kino kūrėja, režisierė Inesa Kurklietytė. Publikos žiuri nuspręs, kam atiteks ne tik „Sidabrinė ANIKĖ“, bet ir kitas, specialiai lietuvių kino kūrėjams skirtas prizas – „Sidabrinis TRIPODAS“, įsteigtas festivalio ištikimos partnerės – Lietuvos jūrų uosto direkcijos. Laikotarpio iššūkiai įnešė naujovių ir į žiuri darbą – keli jos nariai nugalėtojus rinks nuotoliniu būdu.

Režisierė Inesa Kurklietytė. Organizatorių archyvo nuotr.
Režisierė Inesa Kurklietytė. Organizatorių nuotr.

Festivalio „GoDebut 2021“ programoje dalyvių ir žiūrovų laukia edukacinių renginių ciklas,  sujungtas bendru „GoCampus“ pavadinimu. Jo dalyviai gvildens dokumentinio kino kūrybos subtilybes, panelinės diskusijos metu aptars debiutuojantiems kino kūrėjams aktualias filmų pristatymo ir pardavimo į kino rinką problemas. Juos ves žinomi kino veikėjai iš Lietuvos, Estijos ir JAV: Audrius Stonys, Riho Västrik ir Paul Nethercott.

Nekonkursinėje festivalio programoje – sėkmingų filmų / debiutų pristatymas. Tai žiuri narės, mūsų tautietės Alantės Kavaitės iš Prancūzijos debiutinis filmas „Įsiklausyk į laiką“ (Ecoute le temps, 2007) bei festivalio viešnios – JAV – debiutiniai filmai: režisieriaus Ari Gold filmas Helikopteris“ (Helicopter, 2000) ir režisierės Dean Yamada filmas „Dviratis“ (Jitensha, 2009). Programoje ir mūsų partnerių Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus (AMII) projekto „Nordbaltic incubator“ dokumentinių filmų, skirtų Klaipėdai, peržiūra.

Festivalio organizatoriai tikisi, kad žiūrovai, susirinkę į Klaipėdos „Kultūros fabriką“, turės progos susipažinti su įvairaus žanro trumpo metro filmais, naujais kino vardais ir naujomis čia gimstančiomis kino tendencijomis bei patirs malonių įspūdžių.

Europos kino festivalį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kino centras.

Žiuri pirmininkas Jukka-Pekka Laakso. Organizatorių archyvo nuotr.
Žiuri pirmininkas Jukka-Pekka Laakso.

Sekite naujienas: https://www.facebook.com/godebut

RENGINIŲ PROGRAMA

GRUODŽIO 17 d. (penktadienis)

10:00–16:00 Svečių registracija, KF I a. fojė

15:00–16:45 Europos filmų konkursas, KF kino salė

18:00–19:00 Festivalio atidarymas, KF kino salė

19:00–21:00 Europos kino debiutas. Sėkmės istorija: ĮSIKLAUSYK Į LAIKĄ (Ecoute le temps, rež. Alantė Kavaitė, Prancūzija, 2007, 87 min.), KF kino salė

21:00–23:00 Europos filmų konkursas, KF kino salė

22:00–24:00 PROK‘o klubas, KF I a. fojė

GRUODŽIO 18 d. (šeštadienis)

12:00–14:00 Europos filmų konkursas IŠDRĮSK BŪTI ŽALIAS, KF kino salė

14:00–16:00 Europos filmų konkursas, KF kino salė

16:00–17:00 Festivalio svečias. JAV kino debiutai:

HELIKOPTERIS (eng. Helicopter, rež. Ari Gold, JAV, 2000, 22 min.), pristato filmo režisierius Ari Gold (JAV);

DVIRATIS (Jitensha / Bicycle, rež. Dean Yamada, Japonija / JAV, 2009, 21 min.), pristato filmo prodiuseris Paul Nethercott (JAV). KF kino salė

18:00–20:00 Europos filmų konkursas, KF kino salė

20:00–22:00 Lietuvos filmų konkursas, KF kino salė

22:00–23:00 Festivalio nugalėtojų apdovanojimai, KF kino salė

23:00–03:00 „GoDebut 2021“ dūzgės, muzikinis klubas „Jazzpilis“

Kultūrinė programa festivalio svečiams

15:30–18:00 Išvyka į Palangą ir ekskursija po Kalėdinį kurortą (svečiai renkasi KF I a. fojė 15:15)

Edukacinė programa „GoCampus“

16:00–17:00 Seminaras DOKUMENTINIS KINAS. HEROJAUS PAIEŠKA (Documentary film. In Search of a hero), Audrius Stonys (Lietuva), Palangos kurorto muziejaus renginių salė

18:00–19:00 Panelinė diskusija SCENARIJUS KINO DOKUMENTIKOJE (The Place of the script in documentary cinema), vedėjas Riho Västrik (Estija), KF kino galerija, I a.

19:00–20:00 Dirbtuvės KAIP PARDUOTI FILMĄ (How to promote and distribute film), vedėjas Paul Nethercott (JAV), KF kino galerija, I a.

GRUODŽIO 19 d. (sekmadienis)

14:00–16:00 Festivalio filmų-laureatų peržiūra, KF kino salė

16:00–18:00 Kūrybinių dirbtuvių NORDBALTIC INCUBATOR: DOKUMENTINĖ KLAIPĖDA’21 filmų peržiūra, KF kino salė

18:00–19:00 Festivalio uždarymas, KF I a. fojė

KF kino salė – „Kultūros fabriko“ kino salė (Bangų g. 5A, Klaipėda)

KF I a. fojė – „Kultūros fabriko“ I aukšto fojė (Bangų g. 5A, Klaipėda)

KF kino galerija, I a. – „Kultūros fabriko“ kino galerija, I aukštas (Bangų g. 5A, Klaipėda)

Muzikinis klubas „Jazzpilis“ (Pilies g. 6, Klaipėda)

Palangos kurorto muziejus (Birutės al. 34A, Palanga)

Festivalio renginių kalba: lietuvių / anglų

Edukacinės programos „GoCampus“ kalba: anglų

Europos kino festivalio „GoDebut“ informacija

Leave a Reply