„Eurochannel” lapkritį skiria Lietuvos kinui

eurochannel

Lietuvos kino centras, bendradarbiaudamas su JAV televizijos kanalu „Eurochannel”, pristato mėnesį truksiančią programą „Lietuviškas mėnuo”. Visą lapkritį kanalo žiūrovai galės išvysti specialiai šiai programai atrinktus geriausius lietuviškus filmus, įskaitant dokumentiką ir trumpametražius filmus. Į programą yra įtrauktos ir dviejų lietuviškų koncertų transliacijos.

„Lietuvos kino centras su pasauliniu transliuotoju bendradarbiauja pirmą kartą, esu įsitikinęs, kad šiuo projektu ne tik praplėsime lietuviškų filmų auditoriją, bet ir išauginsime didesnį lietuviško kino mylėtojų skaičių”, – teigė Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

„Eurochannel” yra pasaulinis televizijos transliuotojas, populiarinantis europietišką kultūrą, apimantis kino, meno ir muzikos sritis. Tai yra lyderio pozicijas tvirtai laikantis kanalas, kurio tinklelis išsiskiria aukštu kokybės standartu, o pasiekiamumas apima net keturis kontinentus, 87 pasaulio šalis, 9 kalbas.

„Mūsų kanalas labai džiaugiasi galėdamas bendradarbiauti su Lietuvos kino centru ir pirmą kartą organizuoti kino sklaidos mėnesį, skirtą lietuviškiems filmams. Mes tikimės, kad pasauliui parodysime, kokia kūrybinga ir moderni yra Lietuvos kino industrija, puikius audiovizualinius projektus. Specialus kino filmų pritaikymas kiekvienai šaliai parengiant subtitrus leis žiūrovams dar geriau suprasti ir įsijausti į lietuviškas juostas”, – teigia „Eurochannel” vadovas Gustavo Vainsteinas.

„Lietuviško mėnesio” programoje numatyti keturi vaidybiniai filmai: „Miegančių drugelių tvirtovė” (rež. A. Puipa), „Kai apkabinsiu tave” (rež. K. Vildžiūnas), „Artimos šviesos” (rež. I. Miškinis), „Duburys” (rež. G. Lukšas), trys dokumentinės juostos: „Begalinis koridorius” (rež. M. Urbonavičius), „Kaip mes žaidėme revoliuciją” (rež. G. Žickytė), „Pokalbiai rimtomis temomis” (rež. G. Beinoriūtė) ir trumpametražių filmų programa. Visi filmai bus transliuojami su subtitrais devyniomis kalbomis.

„Lietuviškas mėnuo TV kanale „Eurochannel” yra svarbus žingsnis lietuviškų filmų sklaidai pasaulyje. Tai yra pirmoji tokios apimties iniciatyva, propaguojant lietuvišką kiną televizijos kanalais už šalies ribų. Labai svarbu, kad senesni filmai, apkeliavę daugybę festivalių ir kino salių, nenugultų lentynose, nebūtų pamiršti. Sukurti filmai, kaip meno kūriniai, turi gyventi toliau, plečiant žiūrovų auditoriją, kartu pristatant Lietuvą pasauliui kaip kino šalį. Filmų perkėlimas į tarptautinio kanalo tinklelį, be abejonės, yra viena veiksmingiausių priemonių, praplečiančių lietuviško kino mėgėjų ratą”, – teigia projekto iniciatorė, Lietuvos kino centro Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Liana Ruokytė-Jonsson.

Europietišką kultūrą skleidžiantis kanalas į programą įtraukė ir du koncertus. Joje, bendradarbiaujant su nacionaliniu transliuotoju LRT, bus parodyti dviejų lietuviškų grupių gyvo garso pasirodymai iš „LRT Opus Ore” koncertų serijos. Šioje programoje Lietuvai atstovaus elektroninės muzikos propaguotojai „Leon Somov & Jazzu” ir „Withoutletters”. Muzikiniame Lietuvos pasaulyje tai taip pat išskirtinis atvejis, kai milžinišką auditoriją pasieks lietuvių gyvo garso koncertai. Tiesa, šie atlikėjai nebus pirmieji, kurių muzikiniai pasirodymai bus transliuojami eteryje. 2011 metais „Eurochannel” kanalas transliavo muzikinius „The People’s Music Awards”, kuriuose triumfavo lietuvių grupė „Brass Bastardz”.

Lietuvos teritorijoje JAV kanalo „Eurochannel” transliacijos nėra pasiekiamos.

Leave a Reply