Baltų vienybės diena – su filmu „Baltų gentys”

Baltų vienybės dieną kino klubas „8 ½” minės 2020 m. rugsėjo 16 d. su originaliu atkuriamosios dokumentikos žanro filmu „Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys”.

Baltu_gentys

Kadras iš filmo „Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys”.

Filmą 2018 m. Latvijoje kūrė trys broliai – Raitis, Lauris ir Marcis Abele. „Jau seniai reikėjo, kad kažkas sukurtų šiuolaikinį filmą apie mūsų bendras Baltijos šaknis”, – sako filmo autoriai. Filmas susideda iš istorinių rekonstrukcijų su profesionaliais aktoriais, gyvų veiksmo scenų ir kompiuterinės animacijos.

„Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys” žavi įspūdingais vaizdais, paslaptingais ritualais, susipynusiais su magija, ugningomis kovomis už laisvą žemę ir legendomis apipintu gyvenimo būdu! Kas buvo paskutinieji Europos pagonys ir kuo jie tikėjo? Filmo istorija nukelia žiūrovus į XIII amžių. Šnipas krikščionis danų pirklys Larsas patenka į baltų tautų žemes Prūsiją, Lietuvą, Latviją, kur dalyvauja religinėse apeigose, žiauriose kautynėse, o vasaros saulėgrįžos metu tampa kuršių vergu ir netgi kovoja su kryžiuočiais. Tai kelionė į praeitį – į nežinomas baltų genčių žemes. Dokumentinė drama paneigia baltų žmonių, kaip taikių ūkininkų, mitus ir sukelia diskusiją – kiek mažai mes žinome apie kraują, kuris teka mūsų venose. Kas iš tikrųjų buvo mūsų protėviai – paskutinieji Europos pagonys? Ir kieno krauju paženklintas krikščionybės kelias į Baltų žemes?

Filmo pristatyme ir diskusijoje dalyvaus Julius Einikis – socialinės antropologijos specialistas, Baltų mitologijos parko puoselėtojas, bei Benas Šimkus – kuršių istorijos klubo „Pilsots” vienas iš vadovų.

Rugsėjo 16 d., 18 val., Kultūros fabrikas / kino salė (Bangų g. 5A, Klaipėda)

Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys (Latvija, 2018, 1.42 min.)
Istorinė drama
Rež. Raitis, Lauris ir Marcis Abele
Vaidina: Kasparas Aninšas, Kristapas Bedritis, Lauma Balode, Francis Hagendrofas ir kt.

Rėmėja – Klaipėdos m. savivaldybė.

Kino klubo „8 ½” informacija

Leave a Reply