100 vaikų kviečiami rinkti geriausią Europos jaunimo filmą

Gegužės 6 dieną 37 šalių paaugliai vienu metu rinks geriausią Europos jaunimo filmą, kuriam bus įteiktas oficialus Europos kino akademijos apdovanojimas. Lietuvos kino centras kviečia mokytojus registruoti 12–14 m. kino ekspertus į bendraamžių žiuri komisiją ir tapti Lietuvos balso ir renginio ambasadoriais. Kartu šis simbolinis šimtukas perduos šimtmetį švenčiančios Lietuvos linkėjimus Europos bendraamžiams.

Pirmąjį gegužės sekmadienį vienu metu daugiau kaip 40-yje Europos miestų tarptautinės jaunimo komisijos nariai žiūrės tris Europos jaunųjų kino žiūrovų apdovanojimui nominuotus filmus ir balsuos už jiems labiausiai patikusį. Vakare jie galės stebėti tiesioginę iškilmingo apdovanojimo transliaciją, kurios metu kiekviena šalis pristatys nacionalinius balsavimo rezultatus ir bus paskelbtas laimėtojas.

Septintus metus Europos kino akademijos organizuojamame renginyje jaunesnių klasių moksleiviams dalyvauja daugelis Europos šalių, taip pat Izraelis ir Australija. Lietuvos kino centras, bendradarbiaudamas su Europos kino akademija, šią iniciatyvą įgyvendina antrus metus.

Jaunųjų kino žiūrovų diena, kurios metu į šį renginį atrinkti šalies moksleiviai rinks geriausią Europos jaunimo filmą, vyks Vilniaus kino teatre „Forum Cinemas Vingis”. Programoje bus parodyti trys filmai: režisierės Sandros Vannucchi vaidybinis filmas „Pabėgimas” („Girl In Flight”, Italija, Šveicarija), Selmos Vilhunen režisuotas dokumentinis filmas „Žaislinių arkliukų revoliucija” („Hobby horse Revolution”, Suomija) ir Berni Goldblat vaidybinis filmas „Wallay” („Wallay”, Prancūzija, Burkina Fasas, Kataras).

Paremtas tikrais įvykiais iš režisierės gyvenimo, filmas „Pabėgimas” pasakoja apie vienuolikametę Silviją iš Florencijos, kuri svajoja bent trumpam atitrūkti nuo kasdienybės ir mamą apėmusios depresijos bei su šeima nuvykti į Romą, tačiau tėvui atsisakius ji leidžiasi į kelionę viena. Kelionėje Silvija sutinka trylikametę čigonų mergaitę ir tarp jų gimsta sudėtinga, tačiau nuoširdi draugystė, padėsianti abiem mergaitėms.

Nuotaikingas dokumentinis filmas „Žaislinių arkliukų revoliucija” pasakoja apie šiuolaikinius suomių paauglius, tradicinį vaikų žaidimą – jodinėjimą žaisliniais arkliukais – pavertusius aktyvia sportine veikla ir saviraiška. Jie rimtai treniruojasi miškuose ir parkuose, organizuoja konkursus bei skleidžia žinią apie šį sportą socialiniuose tinkluose, bloguose ir forumuose – žaislinių arkliukų karštinė plinta jau ir užsienyje.

Filme „Wallay” trylikametis berniukas Ady nebeklauso jį auginančio tėvo, kuris nusprendžia išsiųsti sūnų vasarai į savo gimtinę kitame Viduržemio jūros krante, į Burkina Fasą pas dėdę Amadou. Čia trylikamečiams ateina metas tapti vyrais, tačiau Ady, įtikintas vykti atostogų, supranta visa tai kitaip.

Lietuvos kino centras kviečia mokytojus registruoti savo 12–14 m. moksleivius, norinčius tapti vienu iš 100 lietuviškos žiuri narių ir kartu su visos Europos bendraamžiais išrinkti geriausią filmą, užpildant elektroninę registracijos formą čia. Registracija vyks iki balandžio 25 d. Vietų skaičius ribotas!

Lietuvos kino centro informacija

Leave a Reply