Simona Timašiovienė: „Be dainavimo tik egzistuočiau”

Šįkart jaunųjų kūrėjų rubrika muzikali. Mūsų viešnia – popmuzikos atlikėja Simona Timašiovienė. Dainininkė neįsivaizduoja savo gyvenimo be muzikos, o veiklų įvairove ir užmojais degančiai merginai valandų paroje maža. Jaunoji kūrėja keri energija, entuziazmu ir gyvenimo džiaugsmu. Apie muziką, kasdienybę ir gyvenimą – pokalbis su Simona.

Simona_Timasioviene

Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip manai, kokia esi asmenybė? Koks Tavo gyvenimo credo?

Vyras apie mane sako, kad aš įvairiapusiška. Tiesos yra. Esu labai reikli sau, kiekvienam koncertui visada paruošiu bent po vieną naują dainą. Esu griežta, impulsyvi, vienu žodžiu – degtukas. Toks ,,degimas” ne kartą man yra pakišęs koją, bet vis nepasimokau (juokiasi). Šiaip mėgstu draugiją, bendrauti, esu atsakinga, nuoširdi. Kartais nemoku pasakyti „ne”, todėl tenka verstis per galvą. Pastatau save į nepatogią situaciją, kuomet turiu išeiti iš komforto zonos, bet tai puikus būdas tobulėti. Kažką įveikus, įgyvendinus aplanko nuostabus jausmas, pasidžiaugiu savimi. Esu jautri, gal net per daug. Esu atsakinga, prieš kiekvieną koncertą jaudinuosi. Esu labai tiesmukiška, todėl kartais nepagalvoju, kad mano tiesmukiškumo kitas gali nesuprasti. Esu labai aktyvi, skubanti. Iš esmės, kaip ir visi, turiu ir gėrybių, ir blogybių savyje. Tikrai ne auksas (šypsosi). O viską bendrai aprėpus, aš turbūt esu ne įvairiapusiška, o chaotiška.

Kaip Tavo gyvenime atsirado muzika, kūryba? Nuo ko viskas prasidėjo?

Muzika mano gyvenime atsirado netikėtai. Niekada negalvojau, kad dainuosiu. O buvo taip… Kai man buvo 12 metų, prasidėjo būrelių paieškos. Ėjau į šokius, mokykloje į teatro pamokas, į mažųjų modeliukų studiją ,,Tamesa”. Tačiau niekur nepatiko, niekur neužsibūdavau… Tada mano vyresnioji sesuo nuvedė mane pabandyti dainuoti. Aišku, aš priešinausi, sakiau: nenoriu, nesąmonė ir pan. O išėjo taip, kad dabar esu su muzika ir negaliu be jos gyventi.

SONY DSC

Simona ir Artūras Timašiovai. Loretos Norvaišaitės nuotr.

Mokykloje iki 5 klasės teko lankyti chorą, labai nepatiko, nes norėjau dainuoti viena. Buvo žmonių mano gyvenime, kurie sakė, kad man nieko gero neišeis, kad niekada netapsiu solistė. Dainavau ne viename kolektyve, ir su grupėmis, ir pagal fonogramas. Po gimnazijos baigimo ištiko bėda. Teko operuotis balso stygas. Ilgą laiką gydžiausi. Tuo metu galvojau: ,,Viskas. Metu muziką, niekada nebedainuosiu.” Po kiek laiko mano vyras išėjo groti į kitą kolektyvą ir pakvietė mane į jų grupės koncertą. Atėjau ir kai pamačiau, kad mano vyras stovi scenoje, groja, man pradėjo kauptis ašaros, supratau, kad aš to be proto pasiilgau. Nusprendžiau pradėti viską iš naujo. Ilgai ir daug dirbau, ruošiau programą, po gerų metų ,,prasimušiau”. Dabar muzikuoju su keliais kolektyvais, viena ir su saksofonistu. Darbo pakanka, bet, kita vertus, kai tai yra be proto malonu, to darbu vadinti negalima (šypsosi).

Kokį ir kodėl muzikos stilių pasirinkai?

Daugiausiai dainuoju popmuziką ir latino. Dievinu tą smagų pietietišką ritmą. Šie stiliai man geriausiai skamba. Toje muzikoje aš geriausiai jaučiuosi. Randu save. Išbandyta daug, bet supratau, kad ne man. Todėl esu tikra popsistė. Darau tai, kas man pavyksta geriausiai.

Papasakok, kur teko dalyvauti, o gal ir laimėti?

Dalyvauti teko daug kur, net visko nepamenu. Iki 18 metų važinėdavausi į įvairius vaikų konkursėlius. Buvo ir laimėjimų, ir pralaimėjimų. Niekada nesureikšminau, nes nemėgau konkursų. Tai ne man. Pamenu, 9 klasėje buvau užsiregistravusi į „Dainų dainelę”, pasiruošiau kūrinius. Atvykome su mokytoja dalyvauti konkurse, jau stovėjau prie durų ir… persigalvojau (juokiasi). Nuo tada peržegnojau visus konkursus.

Galbūt prisimeni savo pirmąjį koncertą? Koks jis buvo?

Mano pirmasis koncertas buvo vaikų ir jaunimo klube ,,Saulutė”. Reikėjo dainuoti dainą ,,Strangers in the night”. Aš taip bijojau, kad prašiau vadovo, jog leistų dainuoti už DJ pulto su siena, kad manęs nesimatytų. Niekur pasislėpti nepavyko, tirtėjau scenoje, o kaip sudainavau – nepamenu (juokiasi).

Simona_Timasioviene_Mindaugas_Slečkus_DUETAS_XO

Duetas XO: Simona Timašiovienė ir Mindaugas Šlečkus. Asmeninio archyvo nuotr.

Kas apskritai Tavo gyvenime yra muzika ir kūryba?

Muzika yra mano variklis, jėga, mano ramybė, mano džiaugsmas. Be muzikos turbūt būtų sunku ir kvėpuoti, o be dainavimo aš tik egzistuočiau. Per muziką realizuoju save, išsilieju ir pasikraunu geros energijos bei emocijų. Muzika man kaip oras.

Kokius kūrinius atlieki? Galbūt ir pati kuri muziką? Jei taip, kaip manai, koks Tavo kūrybos braižas?

Daugiausiai atlieku šiuolaikinius hitus. Nevengiu ir klubinę muziką dainuoti, nes labai ją mėgstu. Mano repertuare daug ispaniškų dainų. Lietuviškai dainuoju mažai, atsirenku tik tai, kas labai patinka ir gražu.

Kas Tau suteikia įkvėpimo?

Įkvėpimo man suteikia turbūt pasaulinės žvaigždės. Kasdien žiūriu, kas kokį naują kūrinį išleido, peržiūriu pasirodymus, įvairius koncertus. Tai mane stumia į priekį.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius metus muzikos pasaulyje? Kokie tikslai bei ambicijos?

Tiek toli neplanuoju. Dažniausiai gyvenu šia diena, nes reikia džiaugtis tuo, ką šiandien atsiuntė Dievas. Be abejo, žadu ir toliau muzikuoti, tobulėti. Su kolega subūrėme naująjį projektėlį – duetą XO.

Jei Tau reikėtų rinktis kitą veiklos sritį, visiškai nesusijusią su muzika, kas tai būtų? Kodėl?

Manau, tuomet dirbčiau grožio srityje. Svajojau ir vis dar kartais pasvajoju turėti savo grožio saloną. Norisi moteriško darbo, kuris teiktų malonumą. Patiko darbas su vaikais, bet tai labai sunku ir reikalauja daug energijos, o savo energiją aš dar turiu pasilaikyti koncertams ir šias dvi veiklas sunku suderinti. Daug apie tai negalvoju, šiuo metu intensyviai muzikuoju (šypsosi).

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas ir kodėl jis būtų?

Aš norėčiau praleisti laiką su kokia nors šių dienų pasauline žvaigžde. Nesvarbu, ar tai Celine Dion, ar Beyonce, ar Christina Aguilera, bet norėčiau viską pamatyti iš arti. Koncertus, scenos užkulisius, repeticijas, įrašų studijas, koncertinių turų planavimą ir t. t. Aišku, visa tai galima rasti youtube, bet norėtųsi pamatyti tą “virtuvę” iš arti, savo akimis. Mane tai labai žavi.

SONY DSC

Loretos Norvaišaitės nuotr.

Kas Tavo gyvenime yra autoritetas? Kodėl?

Gyvenime – mama. Ji yra mano patarėja praktiškai visais klausimais, be to, rūpinasi mano sceniniu garderobu (šypsosi). Muzikoje autoritetu man yra tikrai ne viena pasaulio garsenybė, į kurią noriu lygiuotis.

Koks Tavo mėgstamiausias kūrinys?

Negalėčiau atsakyti, nes jų yra labai daug. Gal šiuo metu labai ,,veža” Justin Timberlake „Can’t stop the feeling”, „Coldplay” „Adventure of a lifetime”. Šiuos kūrinius ir pati dainuoju (šypsosi). Galiu pasakyti tik tiek, kad beveik kasdien, ieškodama sau naujų dainų repertuarui, vis atrandu kažką naujo, kas man labai patinka (šypsosi).

Leave a Reply