Roberta Kanareika: „Visi esame savo gyvenimo dizaineriai”

Roberta proflio 2

Asmeninio archyvo nuotr.

Jaunųjų kūrėjų rubrikos viešnia – drabužių dizainerė Roberta Kanareika. Pašnekovė su savo draugais sukūrė drabužių liniją „Mūsų pasakos”, išsiskiriančią piešiniais, šilkografijos būdu perkeltais ant rūbų, kurių dizainą ir kuria Roberta. Apie kūrybą, dizainą ir ateities planus – pokalbis su jaunąja kūrėja.

Kaip manai, kokia esi asmenybė? Koks Tavo gyvenimo credo?

Manau, kad jau būti asmenybe yra puiku. Juk asmenybe reikia tapti. Reikia išsiugdyti tam tikrų savybių. O kai kurias reikia prislopinti… (šypsosi). Todėl manau, kad aš esu asmenybė, kažkam pavyzdys – geras ar blogas, čia jau nuo žiūrėjimo kampo priklauso. Na, o gyvenimo credo, jeigu taip jį galimą pavadinti: „Laivas saugiausias uoste, bet ne tam laivas sukurtas.” Mane labai labai įkvepianti citata, kurią pirmą kartą skaičiau kelissyk.

Kuo Tave patraukė dizainas?

Pirmiausia, žodis „dizaineris” man netinka. Taip, mes kūrėjai (mes – tai „Mūsų pasakų” komanda – Vytautas ir Milita Preikšaičiai, mano mylimas draugas ir jo sesuo) . Mes – jauni ir ambicingi žmonės, kurie norėjo pirmiausia pabandyti. O susikooperavę į komandą pamatėme, kad mūsų visų savybės galėtų puikiai nugulti ir atsispindėti kuriant drabužius. Tai – eksperimentas. Ir tai puiku.

Ką dizainas ir apskritai kūryba reiškia Tavo gyvenime?

Mes visi esame savo gyvenimo kūrėjai ir dizaineriai. Mes sprendžiame ne tik tai, ką tą dieną vilkėsime, bet ir ką kalbėsime, kaip elgsimės, kokios bus mūsų mintys. Ir manau, kad tai svarbiausia, tai – jau kūryba, užimanti visą gyvenimą. Juk norisi tobulėti, būti geresniam, būti asmenybe ir kurti save.

Papasakok, koks Tavo, kaip kūrėjos, kelias? Nuo ko viskas prasidėjo?

Prasidėjo viskas kovo mėnesį. Tuomet jau pavasaris diktavo nuotaikas, o Militos ir Vytauto piešiniai buvo per ilgai pamiršti stalčiuose. Susėdome, sugalvojome pavadinimą ir nuo tada – „let it flow” (liet. „leisk tekėti”). Visko mokėmės kurdami, darėme klaidų, tiesa, ir dabar jų neišvengiame, bet aš labiausiai džiaugiuosi, kad dingo baimė klysti. Na, suklydome – negerai, nepatenkinti, tačiau mes stengiamės. Iš tiesų – daug svarbiau atsikelti 9-ą kartą, negu 8 suklupti. Tą pajutome savu kailiu. Tik galiu patvirtinti – pradžioje viskas atrodė daug paprasčiau, bet kad verta – tai faktas (šypsosi).

foto_1

Kolekcija “Mūsų pasakos”. Marijos Epovos (Marija foto) nuotr.

Galbūt prisimeni savo pirmąjį kūrinį? Koks jis buvo? Kokias emocijas kėlė?

Pirmąjį drabužį sukūrėme vasaros pradžioje. Tai buvo balta suknelė su kaukole ir vilku. Buvome be galo susijaudinę, laimingi, šypsojomės. Atsimenu mūsų su Vytautu pokalbį, ką tik pradėjus prekybą: „Ką darytum, jeigu mieste sutiktum žmogų, apsivilkusį „Mūsų pasakų” rūbus?” – paklausė jis. „Tikriausiai pribėgčiau apkabinti”, – labai gerai prisimenu savo atsakymą (šypsosi).

Kaip apibrėžtum dabartinę savo veiklą?

„Mūsų pasakos” tikrai nėra pagrindė mano veikla. Nors ir norėčiau, kad taip būtų. Kol kas „Mūsų pasakų” projektas toliau gvildenamas, kuriame naujas kolekcijas, galvojame apie naujas idėjas, naujus piešinius ir spalvas. Stengiamės, kad jos išliktų kūrėjų džiunglėse, nes jau esame atradę savo klientų, kurie perka viską, ką sukuriame, ir turi po kelis drabužius iš kolekcijų. Tai nepaprastai džiugina širdį.

Kaip apibūdintum savo braižą? Kuo vadovaujiesi kurdama?

Braižas – vienspalviai, išsiskiriantys piešiniai, mūsų pačių piešiami rankomis ant popieriaus lapo.

Kuo išsiskiria Tavo kuriami drabužiai?

Jie išsiskiria piešiniu. Tai laisvalaikio rūbai, jaukūs, nepretenzingi, su mūsų braižo piešiniais, kuriuose dominuoja viena spalva.

Kas suteikia įkvėpimo, idėjų?

Įkvėpimo suteikia būtent pirkėjai ir jų reakcijos. Nepaprastai gera pasidaro, kai matai atsiųstas nuotraukas, o jose klientai laimingi, patenkinti ir jaučiasi puikiai atradę mus. Taip pat jaunatviškas maksimalizmas, kurio siekis yra kokybė. Norime būti žinomi dėl kokybės ir išskirtinumo – to ir siekiame.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius veiklos metus? Kokie tikslai bei ambicijos?

Šiuo metu tikslas yra tapti autoritetinga drabužių linija Lietuvoje, būti žinomiems, būti kokybiškiems, būti mylimiems.

foto_4

Kolekcija “Mūsų pasakos”. Dominykos Ambroževičiūtės (“Dfotografija”) nuotr.

Koks Tavo hobis, kaip leidi laisvalaikį?

Užsiimu joga, skaitau, klausaus patefono ir kolekcionuoju vinilines plokšteles. Dalyvauju protmūšiuose, gaminu maistą ir apie tai rašau „Maisto užkalbėtojos” puslapyje.

Jei ne dizainas, kūryba, kokiame kitame amplua save įsivaizduotum?

Be ilgesnių galvojimų – renginių organizavimo, tai ir studijavau. Sukelti kitiems žmonėms gerų emocijų – kas gali būti geriau? (šypsosi).

Kokia Tavo svajonių kolekcijos vizija?

Kokybė. Išskirtinumas. Atpažinimas. Šie trys žodžiai sudarytų mano svajonių kolekcijos viziją, to ir siekiu, dėl to ir sunkiai dirbu.

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas ir kodėl jis būtų?

Be jokių svarstymų tai būtų Fredis. Freddie Mercury. Nemanau, kad galėtų būti nuobodu su žmogumi, kuris sukūrė „Bohemian Rhapsody” ir kitus šedevrus. Antroje vietoje būtų rašytojas Charles Bukowski. Jaučiu beprotišką simpatiją šiam išprotėjusiam seniui (šypteli).

Leave a Reply