Roberta Burgan: „Viskas, kas vyksta šokant, yra tikra!”

Šįkart jaunųjų kūrėjų rubrikoje – lindihopo šokėja Roberta Burgan. Mūsų pašnekovė televizijos projekte „Vario audra” Klaipėdos miesto komandai kūrė choreografiją bei pati drauge su savo kolektyvu šoko. Apie projekto užkulisius, šokį bei gyvenimą – pokalbis su Roberta.

Roberta_Burgan1

Roberta Burgan su savo partneriu Justinu Norkumi. „Aš myliu Klaipėdą” fotosesija, skirta TV projekto „Vario audra” komandai. Eglės Sabaliauskaitės nuotrauka

Kaip manai, kokia esi asmenybė? Koks Tavo gyvenimo credo?

Esu labai aktyvi, energinga, šiek tiek optimistė. Mėgstu ieškoti teisybės. Stengiuosi iš gyvenimo pasiimti kuo daugiau ir išnaudoti visas galimybes, kurias jis suteikia. Mano gyvenimo credo – gyventi šia diena ir džiaugtis kiekviena akimirka.

Kaip Tavo gyvenime atsirado šokis? Nuo ko viskas prasidėjo?

Viskas prasidėjo dar vaikystėje, kai tėvai mane pirmą kartą nuvedė į šokių grupę. Buvau maždaug 4–6 metukų. Nuo tos dienos šokis tapo nebeatskiriama mano gyvenimo dalis.

Kas apskritai Tavo gyvenime yra šokis? Kuo jis Tave sužavėjo?

Šokis yra mano gyvenimo dalis. Net neįsivaizduoju, kaip galėtų jo nebūti. Jis žavi tuo, kad kiekvieną kartą būna vis kitoks. Viskas, kas vyksta šokant, yra tikra, tačiau to niekada nebepakartosi. Vis kitokia nuotaika, energija, emocijos… Šokis padeda atsipalaiduoti, išlaisvinti save, netgi pailsėti. Tik šokio metu aš galiu išjungti savo mintis ir būti toje vietoje ir tuo metu.

Kokias studijas baigei? Ar tai siejasi su dabartine Tavo veikla?

Esu įgijusi kosmetikės išsilavinimą. Šiuo metu studijuoju sveikatingumo ir grožio verslą. Manau, kad tos studijos su dabartine veikla siejasi, galbūt netiesiogiai, bet tikrai siejasi.

Roberta_Burgan3

Pauliaus Gvildžio nuotrauka

Kokia Tavo patirtis šokio pasaulyje? Kur teko dalyvauti, o gal ir laimėti?

Nuo savo šokių pradžios esu pakeitusi labai daug kolektyvų. Vis ieškodavau tos vietos, to šokio, kuriame galėčiau save realizuoti. Su visais kolektyvais, kuriuos lankiau, esu dalyvavusi konkursuose, festivaliuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Esame ir laimėję, tačiau tų laimėjimų nesureikšminu.

Ar pati kuri ir choreografiją? Kuo vadovaujiesi kurdama?

Choreografiją kuriu ir pati, ir kartu su savo partneriu Justinu Norkumi. Dažniausiai šokio idėja ateina pati. Kartais net klausantis kokios nors dainos supranti, kad tai „ta” daina ir vaizduotėje jau pradedu įsivaizduoti, kas, kaip, kur ir kada turėtų būti.

Kas Tau suteikia įkvėpimo, idėjų?

Įkvėpimas dažniausiai ateina netikėtai. Bendraujant su žmonėmis, keliaujant… Ir ypač tada, kai būna vėlu ir laikas eiti miegoti. Idėjų suteikia ir mano vaizduotė, ir mane supanti aplinka. Žinoma, ir mano partneris.

Dalyvavai projekte „Vario audra”. Pasidalink savo įspūdžiais.

Labai džiaugiuosi, kad galėjau dalyvauti šiame projekte bei būti Klaipėdos komandos dalimi. Taip pat labai džiaugiuosi, kad mano šokių studijos „HopHop” šokėjai turėjo galimybę prisijungti prie šio projekto. Tai neįkainojama patirtis ir nepamirštamos akimirkos.

Roberta_Burgan2

Akimirka iš finalinio pasirodymo TV projekte „Vario audra”. Eglės Sabaliauskaitės nuotrauka

Kaip ruošėtės šiam projektui? Trumpai pristatyk atliktą choreografiją.

Pasiruošimas šiam projektui buvo tikrai ilgas. Daugybė valandų skirta repeticijoms, įvaizdžio kūrimui… Buvo labai įdomu ir smagu ne tik kurti choreografiją mūsų šokėjams, bet ir padėti pasiruošti orkestro nariams. Pati choreografija nebuvo labai sudėtinga. Panaudojome nemažai paprastų judesių, kadangi norėjome būti vieningi ir atlikti juos kartu su orkestru.

Esi įkūrusi lindihopo šokių studiją. Kodėl pasirinkai būtent šiuos šokius?

Taip, aš ir mano partneris Justinas įkūrėme šokių studiją „HopHop”, kuri neseniai atšventė vienerių metų gimtadienį (šypsosi). Iš tiesų, prieš pasirinkdama šį stilių, net nežinojau, kas tai yra. Prieš šešerius metus viena mano draugė pasiūlė kartu lankyti lindihopo šokius. Man tuo metu jie skambėjo kaip dar viena gatvės šokių rūšis. Smalsumas mane nuvedė į pirmąją šokių pamoką… Nuėjusi supratau, kad tai ir buvo tai, ko taip ilgai ieškojau.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius veiklos metus? Kokie tikslai bei ambicijos?

Sunku įsivaizduoti, kai viskas nuolatos keičiasi. Man labiau patinka užsibrėžti tikslus ir siekti jų įgyvendinimo, o šiuo metu tikslų turiu nemažai ir nemažų.

Jei Tau reikėtų rinktis kitą veiklos sritį, visiškai nesusijusią su šokiu, kokia ji būtų? Kodėl?

Manau, kad vis tiek rinkčiausi veiklą, susijusią su sveikatingumo arba grožio verslu. Kadangi šiuo metu tai studijuoju ir man tai yra įdomu.

Roberta_Burgan4

Lauros Petreikės nuotrauka

Kaip leidi laisvalaikį? Galbūt turi kitų įdomių pomėgių, be šokio?

Mėgstu leisti laisvalaikį su draugais, man artimais žmonėmis, šeima. Mėgstu keliauti, vykti į išvykas, žiūrėti filmus, gaminti. Man patinka tiek aktyvus, tiek pasyvus laisvalaikio praleidimo būdas.

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas ir kodėl jis būtų?

Labai sunku įsivaizduoti ir išskirti vieną asmenį. Šią minutę norėčiau susitikti su Roberta Burgan, gyvenančia maždaug 2036 metais, ir paklausti, ar ji yra laiminga ir ar padarė viską, apie ką svajojo.

Kas yra Tavo autoritetas? Gyvenime? O gal ir šokio pasaulyje?

Neturiu vieno autoriteto. Visada atsiranda bent keli žmonės, kurie įkvepia, į kuriuos norisi lygiuotis. Tačiau, lygiai taip pat kaip aš ir mano tikslai, su laiku jie vis keičiasi.

Leave a Reply