Pasaulio čempionas Edgaras Kerpė: „Svarbiausia – turėti tikslą!”

Šį kartą Jaunųjų kūrėjų rubrikos svečias – pasaulio čempionas Edgaras Kerpė. Praėjusiais metais mūsų pašnekovas, šokių studijos „Intrus” narys, Bochume (Vokietija) vykusiame IDO Pasaulio gatvės šokių čempionate laimėjo Lietuvai net du medalius.

Edgaras_Kerpe

Asmeninio archyvo nuotr.

Solo jaunimo hiphopo kategorijos aukso medalį iškovojęs vaikinas savo pasirodymu pakerėjo gausiai į areną susirinkusius žiūrovus bei teisėjus. Tai įspūdingiausias lietuvio pasirodymas per visą istoriją. Sidabro medalį Edgaras laimėjo electric boogie kategorijoje. Apie šokį, pergalės skonį ir ateities tikslus – pokalbis su jaunuoju čempionu Edgaru Kerpe.

Kaip manai, kokia asmenybė esi? Kokiomis savybėmis pasižymi?

Visą laiką bandau siekti aukščiausio rezultato. Stengiuosi ir dedu visas jėgas, kad viską atlikčiau gerai. Noriu, kad viskas būtų nepriekaištinga. Taip pat niekada nenuleidžiu rankų. Draugai sako, kad esu labai užsispyręs, draugiškas, bendraujantis, darbštus. O kartais savikritiškas. Aš visiškai sutinku su jų nuomone (šypteli).

Kada susidomėjai šokio pasauliu? Kaip prasidėjo šokėjo karjera?

Šokiu pradėjau domėtis būdamas 8 metų. Tuo metu žiūrėjau filmus, susijusius su gatvės šokiais. Stebėdamas, ką šokėjai gali padaryti su savo kūnu, užsidegiau noru pats to išmokti. Nieko nelaukiau ir atėjau į šokių studiją. Čia mane pasitiko nuostabi vadove. Tai dar labiau motyvavo. Ji mane išmokė hiphopo pagrindų. Vadovei išvažiavus gyventi į Australiją, blaškiausi po įvairiausias studijas. Blaškymasis baigėsi, kai atėjau į šokių studiją „Intrus”. Iki šiol čia šoku. Šioje studijoje nuolat tobulėju ir kaip šokėjas, ir kaip asmenybė.

Edgaras_Kerpe3

Pats geriausias jausmas. Asmeninio archyvo nuotr.

Kas Tau yra šokis?

Šokis mano gyvenime užima labai didelę dalį. Iš tikrųjų net neįsivaizduočiau savo gyvenimo be jo. Šokis man padeda išreikšti save bei atsiskleisti. Vien šokdamas galiu jaustis ramus ir atsipalaidavęs.

Pasirinkai hiphopą. Kuo patraukė būtent šis šokio stilius?

Hiphopas man patinka savo laisvumu. Jį galima šokti pagal įvairią muziką. Šokio metu gali sukurti savo stilių, savo istoriją, parodyti tam tikrus jausmus ir emocijas. Kiekvienas žmogus hiphopą šoka savaip: taip, kaip jį supranta ir jaučia.

Ši šokio rūšis yra išskirtinė ir tuo, kad šokdamas atsipalaiduoji ir visiškai nieko negalvoji. Kitaip tariant, tiesiog atsiriboji nuo visko, kas yra aplinkui. Dėl šių priežasčių man ir patinka hiphopas.

Vokietijoje tapai hiphopo šokių jaunimo kategorijos pasaulio čempionu. Pasidalink konkurso prisiminimais ir patirtomis emocijomis.

Manau, šis nuotykis man įstrigo į atmintį visam gyvenimui. Tai buvo žodžiais neapsakoma ir nepakartojama. Pats geriausias jausmas. Iki tol daug dirbau, užsibrėžiau tikslą ir per tam tikrą laikotarpį jį pasiekiau. Pasiekiau tai, ko norėjau, apie ką svajojau. Tapti hiphopo pasaulio čempionu jaunimo kategorijoje buvo viena iš mano svajonių. Ją jau įgyvendinau (šypsosi).

Prisimenant labiausiai įsiminusias konkurso akimirkas – buvo labai smagu girdėti Lietuvos himną ir matyti aukštai iškeltą Lietuvos vėliavą. Stovėdamas ant pakylos tiesiog negalėjau patikėti tuo, kas nutiko. Tikrai galvojau, kad sapnuoju (šypsosi).

Kiek ir kaip ruošeisi konkursui? Kas buvo sunkiausia?

Aš visada kažkam ruošiuosi. Tiesą pasakius, kartais net nežinau, kam. Prisimenu, kad artėjant pasaulio čempionatui treniruodavausi kiekvieną dieną po 3–4 valandas. Manau, kad sunkiausia buvo įgauti pasitikėjimo savimi. Tokiomis akimirkomis man labai padėjo komandos palaikymas. Jaučiausi užtikrintas.

Hiphopo šokio pasaulyje tikrai nesi naujokas. Ko pasigendi Klaipėdoje?

Labiausiai pasigendu įvairiausių susibūrimų šokėjams. Klaipėdoje šokėjai tikrai labai retai susitinka ir drauge šoka. Juk hiphopo šokiai atsirado gatvėje. Labai norėtųsi, kad čia šokis ir išliktų bei formuotųsi.

Edgaras_Kerpe4

Pergalingas šokis. Asmeninio archyvo nuotr.

Kokie Tavo ateities planai bei siekiai? Kokias studijas planuoji rinktis? Ar siesi gyvenimą su šokiu?

Šiuo metu dėl savo ateities esu šiek tiek pasimetęs. Domiuosi architektūra. Tad manau, kad baigęs mokyklą rinksiuosi būtent šias studijas. Taip pat labai norėčiau kur nors užsienyje įkurti ir savo šokių studiją. Čia mokyčiau vaikus ir paauglius šokti. Šiuo metu mano artimiausias tikslas yra tiesiog gerai baigti mokslus, kuo daugiau tobulėti šokio srityje, keliauti ir semtis žinių.

Manau, kad viskas bus gerai. Svarbiausia visada turėti tikslą ir veikti. Reikia nesėdėti vietoje ir nuolat kažkuo domėtis.

Koks Tavo gyvenimo credo?

Dažniausiai gyvenime vadovaujuosi posakiu: „Kad ir ką darytum, kad ir kaip tau sektųsi, visada judėk į priekį ir siek savo svajonių, tikslų.”

Kokie žmonės yra Tavo autoritetas?

Mano autoritetas yra mama. Ji visada mane palaikė ir palaiko. Padeda ir supranta bet kokiose gyvenimo situacijose. Ji visuomet manimi tiki ir linki man tik paties geriausio.

Ar turi mėgstamiausią knygą?

Mane sužavėjo Paulo Coelho „Alchemikas”. Patiko tai, kad ši knyga yra filosofinė. Ji mane dažnai priverčia susimąstyti.

Leave a Reply